Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Pirin Dağı’ndaki park alanları

Ülkedeki en muhteşem ulusal parklardan biri olan Pirin Park’ta, hayal gücü kadar güzel ve heyecan verici altı park bölgesi var.

Şimdi sizi Pirin Dağı’ndaki bu bölgelere tanıtmak istiyoruz ve Pirin Dağı’nı ayrıntılı olarak keşfetmeye karar verirseniz sizin için yardımcı olacağını umuyoruz .

Pirin dağı park alanları

Vihren

Vihren park alanı ile başlayacağız çünkü Pirin’deki tüm park alanlarından en erişilebilir olanı. Vihren bölgenin topraklarında ait Cirque bulunduğu birkaç göl ve göl kompleksi – Balık Gölü, Hvoinoto Gölü, Vlasishkite Gölleri, Tipitskite Gölleri, Uzun Göl.

Damyanitsa ve Banderitsa nehirleri de park alanından geçiyor ve burada sadece Pirin’de değil, Bulgaristan – Baikushev’in çamında da en büyük doğal manzaralardan birini görebilirsiniz . Bu alanın sınırları içerisinde Pirin – Vihren zirvesindeki en popüler ve en güzel zirvelerden biri olduğu göz önüne alındığında, neden Pirin bölgeleri turumuza Vihren bölgesinden başladığımızı biliyorsunuz .

Vihren park alanı rotaları

Bansko’ya (bölgenin merkez ofisinin bulunduğu) yakınlığı sayesinde Vihren bölgesi kentleşmekte ve farklı zorluk derecelerinde pek çok turistik güzergah sunmaktadır. En popüler rotalardan bazılarından bahsedeceğiz ve seçim sizin.

Bansko – Baikushev’in çamı

Tatil beldesinden Baikuşev’in çamına olan mesafe sadece 15 kilometredir ve üstesinden gelmek için herhangi bir dağ özelliği yapmak zorunda değilsiniz. Doğal dönüm noktasına araba ile ulaşabilirsiniz, böylece terlemeyeceksiniz.

Ancak hareket etmeye karar verirseniz , Bansko’dan Baikushev’in çamına doğru yürüyüş yapmak 3 saatten az sürecek ve yolun zorluğu o kadar önemsiz olacak ki, 15 kilometreyi nasıl yürüdüğünüzü bile fark etmeyeceksiniz.

Bansko – Banderitsa kulübe

Baikuşev’in çamına ulaştığınızda, dağda daha ileri gidebilirsiniz (tam olması gerekiyorsa yaklaşık 300 metre) ve Banderitsa kulübesine ulaşacaksınız . Ve Vihren park alanının keşfedilmesi için başka bir harika yol var. Kalan enerjiniz varsa , şelale kulübe yakın olduğu için hala Banderitsa kulübe bölgesinde olduğunuzda Banderitsa şelalesini görebilirsiniz.

Ve şimdi en iyi şey… Eğer yürüyüş meraklısı değilseniz, ama tüm bu güzel manzaraların tadını çıkarmak istiyorsanız, Bansko kasabasından ayrılan ve kulübe ve Baikushev’in çamına ulaşan otobüslerden birini kullanabilirsiniz.

Bansko – Demyanitsa Nehri – Demanyitsa kulübe

Bu rota size sorun çıkarmayacak. “Demyanitsa Nehri anlatıyor” izi Bansko’nun biraz yukarısında başlıyor , nehir boyunca geçiyor, burada bir tane değil, iki güzel şelale yakınında şarj edebilirsiniz –Demyanishki ve Ulenski skok. Yürüyüş çok kısa görünüyorsa, Demyanitsa kulübesine yürümeye devam edebilirsiniz .

Bansko – Vihren zirvesi

En üste yokuş yukarı giderseniz, Vihren park alanının güzelliğini takdir edeceksiniz. Farklı zorluk çeken turist izleri Vihren zirvesine çıkıyor. Güzergahlardan biri Banderitsa kulübesinden, diğeri Vihren kulübesinden başlar. Zirveye , Bansko kasabasından birkaç saat uzaklıkta bulunan Razlog kasabasında bulunan Yavorov kulübesinden de ulaşabilirsiniz .

Bezbog

Bezbog aynı zamanda park alanına da üye olup, merkez ofisi Dobrinishte’de (kesinlikle mantıklı) yer almaktadır . Bölge, Pirin parkındaki en güzel rezervlerden birinin – „Ulen” bölgelerinin yanı sıra Bezbog zirvesi, Popovo Gölü ( Pirin’deki en büyük göl), Polezhan zirvesi, Bezbozhko Gölü, Kremenski, Ribni, Kamenishki ve Samodivski çemberlerini içermektedir. Göller. Bölgede yetişen 700’den fazla bitki var, bunların çoğu Kırmızı Kitap’ta listeleniyor .

Bezbog park alanını keşfetmek için rota

Neredeyse tüm yürüyüş parkurlarının başlangıç ​​noktası Dobrinishte’nin üzerinde başlayan ve Bezbog kulübesine ulaşan asansördür.

Bölümün güzelliğine yukarıdan hayran olmanız yeterliyse, asansöre binebilir, çay içebileceğiniz ve sonra geri dönebileceğiniz Bezbog kulübesine gidebilirsiniz.

Veya buradan ayrılacak olan turist rotalarından birini seçebilirsiniz.

Bezbog kulübe – Popovo Gölü

Bu rota nispeten kolaydır ve işaretlemeyi izleyip normal hızda yürürseniz göle bir buçuk saatte varacaksınız. Popovoto Gölü, yukarıda da belirtildiği gibi, Pirin’deki en büyük göl ve sizi cezbedecek bir wak.

Neredeyse unutuyorduk. Bu rotaya gitmeye karar verirseniz, birini değil iki gölü göreceksiniz, çünkü yol sizi Bezbozhko Gölü’ne (kulübenin arkasında bulunur) yumruklayacak ve hedefin sonundaPopovoto’ya gideceksiniz. Göl .

Bezbog kulübe – Tevno Gölü barınağı

Bu rota öncekinden çok daha ağır, ancak iyi hazırlanmışsanız ve seçmeye karar verirseniz pişman olmayacağınızı garanti ediyoruz. Göreceğiniz yerler eşsiz güzellikte ve görülmeye değer. Tevno Gölü’ne ulaşmak için yaklaşık 4 saat gerekir .

Üç nehir

Üç nehir, Pirin Dağı’ndaki en şaşırtıcı ve güzel bölgelerden biri. Bezbog park bölgesinin kuzeyinde, Kamenitsa park bölgesinin batısında, Katuntsi ormancılığının güneyinde ve Gotse Delchev ormancılığının doğusunda yer almaktadır. Parkın bulunduğu bölgede beyaz köknar, kayın, ladin, köknar ve diğerleri gibi büyük orman masifleri görülebilir. “Pirin” kulübesi , dağcılar arasında çok popüler olan en güzel dağ kulübelerinden biri olduğu için burada yer almaktadır.

Üç Pirin nehrinin suları, park bölgesi – Demirkapıiska, Kelyava ve Sredna Nehirleri – topraklarında toplanır , bu nedenle bölgenin adını açıklar.

Üç nehir parkı bölgesini keşfetmek için en popüler yollardan biri olan birkaç rota vardır:

●       Başlangıç ​​noktası Pirin kulübe – Mitrovo Gölü – bitiş noktası Tevno Gölü

●       Başlangıç ​​noktası Pirin kulübe – Argirovo Gölü – Popovo Gölü – bitiş noktası Bezbog kulübe

●       Başlangıç ​​noktası Pirin kulübe – Kelyava Nehri – son nokta Berkovitsa kulübe

●       Başlangıç ​​noktası Pirin kulübe – Lopovo – Rozhen köyü – son nokta Melnik şehri

Park bölümündeki yolların hemen hepsinde Pirin köyünden bir başlangıç ​​noktası var. Güzergahların zorluğu farklıdır, bu nedenle belirli bir güzergah seçmek ve daha iyi tanımak iyi bir fikirdir, böylece kolaylıkla aşabilirsiniz.

Pirin Dağları'ndaki nehirler ve parklar

Sinanitsa

Sinanitsa, Pirin’deki diğer park bölgeleri kadar harika . Kesit park alanı Bayuvi dupki (kuzeyde), Vihren park bölgesi (doğuda), Kamenitsa park bölgesi (güneyde), batıda ise Kresna, Simitli ve Strumyani geçidi ile sınırlıdır.

Sinanitsa alanı Vlahinski, Sinanishki ve Georgiiski alb, hem de muhteşem Sinanitsa zirve ve Muratov zirve bulunduğu dahilinde burada yükselen ve flora ve fauna bir masal vardır gibi hissedeceksiniz böylece çeşitlidir edilir.

Seçebileceğiniz rotalar

Sinanitsa park bölgesi topraklarından sadece iki turist güzergahı geçmektedir ve başlangıç ​​noktası Mandrata bölgesidir. İlk rota Mandrata bölgesinden başlar, Sinanitsa kulübesinden geçer ve Pirin kulübesine ulaşır. İkinci rota sarı işarete sahip ve aynı zamanda Mandrata bölgesinden başlıyor, sonra Chernata voda’dan geçiyor ve Yavorov kulübe ulaşıyor.

Sinaniye kulübe – park bölgesi bölgesinde sadece bir kulübe var.

Kamenitsa

Bölüm park bölgeleri ile sınırlandırılmıştır Üç nehir, Sinanitsa ve Vihren ve güneyde sınırlar Sandanski devlet ormancılığına (merkez ofisini bulabileceğiniz) ulaşmaktadır .

Park bölgesinde, inanılmaz derecede güzel Tevno Gölü ve Kuklensko Gölü’nün yanı sıra Bashliiski, Chairski, Mozgovishki, Spanopolski Gölleri bulunur. Burada en yüksek ve en popüler olanı Kamenitsa zirvesi olduğu için birkaç zirve yükseliyor.

En kalabalık turist destinasyonları Tevno Gölü barınağı, Berkovitsa kulübe ve Spano direği barınağı olduğu için, bu bölümde inşa edilmiş birkaç kulübe ve barınak vardır. Pirin’in bu park bölgesindeki turist rotaları, turistler tarafından en çok tercih edilenler olarak çok hoş:

●       Sandanski kulübe – Spano kutup barınağı – Vihren kulübe

●       Sandanski kulübe – Berkovitsa kulübe – Demyanitsa kulübe

●       Sinanitsa kulübe – Spano kutup barınak – Berkovitsa kulübe – Pirin kulübe

Pirin Dağları'ndaki dağ evleri ve parklar

Bayuvi dupki

Uv Bayuvi dupki – Dzhindzhiritsa rezervi, Pirin park bölgesinin sınırları içerisindedir. Ayrıca bölge, Simitli ve Razlog belediyeleri ile ortak alanlara sahiptir . Her şey bu park alanının size sadece inanılmaz derecede güzel manzaralar sunabileceğini değil, dağlık parkurları boyunca yürürken muhteşem ormanlarının, bitki çeşitlerinin, memelilerin ve kuşların da tadını çıkarabileceğini gösteriyor.

Bu park alanını ziyaret etmeye karar verirseniz, bunu yapmak için birçok fırsatınız vardır, çünkü birçok yürüyüş parkuru içinden geçmektedir.

Uluslararası turistik güzergah E4: Pireneler – Alpler – Rila – Pirin – Mora , bu uzun yürüyüş yolunu yürüterek güçlerini ve dayanıklılıklarını test etmeye karar veren tüm yıl boyunca binlerce dağcıyıcezbeden buradan geçer.

Uluslararası turizm rotası E4’ü denemeye karar verirseniz, Pirin bölgesi Predel kulübesinden başlar , sonra Yavorov kulübesinden geçer. Vihren kulübesi, Tevno Gölü sığınağına ve Pirin kulübesine ulaşır ve Popovi çayırlarında son bulur .

Deneyebileceğiniz bir diğer popüler turistik rota Razlog kasabasından başlıyor, sonra Betlovoto bölgesi ve Yavorov kulübe geçiyor ve buradan Suhodolski sırtından geçiyor ve Kresna’da bitiyor.