Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Gondol lifti Bansko

En popüler kayak merkezimiz Bansko , şehrin konuklarının yıl boyunca yararlanabileceği konforlu ve güvenli asansörlere sahiptir.

Sakinlerinin ve tesisin konuklarının emrinde iki altı koltuklu, 6 dört koltuklu, iki iki koltuklu asansör ve bir de Bansko’daki en çekici ve tercih edilen asansör olan bir kabin asansörü bulunuyor .

Bansko – Banderishka Polyana teleferiğinin 6233 m uzunluğunda olması ikinci sırada yer almaktadır. (Şampiyona 6720 m uzunluğa sahip Vitosha Simeonovskoy teleferik tarafından düzenlenmektedir .)

Bansko Gondol da denilen Gondol, 2002 yılında Avusturya firması Doppelmayr tarafından üretilmiştir (bugün Avusturya – İsviçre firması Doppelmayr-Garaventa) ve 2003 yılında hizmete girmiştir.

Asansörün geçtiği güzergah 597 metrelik bir deplasmana sahiptir ve tesisin kapasitesi saatte yaklaşık 2000 kişidir.

8 kişilik Bansko Gondolunun istasyonları üç alt (ilk), orta ve üst (son).

Кабинков лифт в Банско

Başlangıç ​​istasyonu

Alt (ilk) istasyon, deniz seviyesinden 998 metre yükseklikte, yaklaşık 2.5 km. tatil beldesi merkezinden. Şehrin en çekici ve popüler otellerinden biri olan Lucky Bansko’dan Gondol teleferiğine yaklaşık 1,6 km mesafedeki otel, aktif kayak sezonunda her yarım saatte bir istasyona ücretsiz ulaşım imkanı sunmaktadır. .

Asansörün alt istasyonunda asansör kullanımı için bilet ve biletlerin satın alınabileceği bilet gişeleri bulunmaktadır .

Başlangıç ​​istasyonundan orta istasyona yolculuk son derece keyifli ve rahattır ve turistlere açık olan manzaralar benzersizdir. Baktığın her yer, her şey güzel, huzurlu ve dağdaki her metrede, stres ve birikmiş gerginlik çok geride kaldı.

Rota, uzun, asırlık ağaçlar, geniş çayırlar, nehirler, köprüler üzerinden geçiyor ve güneş ağaçların tepelerine dokunuyor ve şakacı Bunny oynuyor. Böylece farkedilmez, Gondol’da elverişli bir konumda, kendinizi ara istasyonda buluyorsunuz.

Chalin Valog Orta İstasyon

Ara istasyon Chalin valog bölgesinde 1468 m yükseklikte yer almaktadır.

Burada turistler için iki seçenek var – ya asansörden inip Chalin Valog’un pistlerinde yürüyüş yapmak ya da asansörün üst istasyonuna devam etmek.

Eğer ara istasyonda inmeyi seçerlerse, etrafta yürüyebilirler ve Chalin Valog’un pikniğiyle bir günlük harika bir yaz tatili yapabilirler ve aktif kayak sezonunda Bansko’yu ziyaret ederlerse, bulunan dört kayak pistinden birine inebilirler. bölgede.

Chalin Valog yamaçları çok zor değildir ve acemi kayakçılar tarafından tercih edilir.

İkinci seçeneği tercih ettikleri takdirde, Bansko Gondolunun , kabinlerden ayrılmak zorunda kalmadan geçilmesine izin veren ikinci bir ip tarafından alındığı ülkedeki birkaç ülkeden biri olduğu için aşağı inip transfer edilmeleri gerekmemektedir .

Üst Banderishka Polyana İstasyonu

Gondol liftinin güzergahının son kısmı, “Chalin Valog” ara istasyonundan “Banderishka Polyana” ya başlar.

Üst (son) asansör istasyonunun bulunduğu Banderishka Polyana bölgesi, Pirin Dağı’ndaki yaz ve kış turizmi için en cazip yerlerden biri.

Gönderen Banderishka çayır (1595 m. Alt ..) Bansko her yeni kayak sezonunun başlangıcını, bu yaz barındıran çeşitli yarışmalar ve diğer kamu etkinlikleri ve zirveleri ortaya görüşlerini Vihren verildi Kutelo ve Siyah Tepesi edilir son nefese kadar hatırla.

Banderishka Polyana İstasyonu’na yakın olan yerler, daha önce de belirttiğimiz gibi, hem kış hem de yaz. Banderishka çayırlarının kış mevsiminde, yokuş aşağı kayak yapmayı sevenler , 4860 m uzunluğunda ve orta zorlukta olan Banderitsa kayak pistine inebilirler.

Parkur hem yeni başlayanlar hem de gelişmişler için uygundur ve yeteneklerini test etmek isteyen kayakçılara birçok fırsat sunar. Banderitsa’nın izlediği uzantılar Todorka, Alberto Tomba, Balkanani ve diğerlerinin yokuş aşağı .

Yaz aylarında, Banderitsa 400 metre uzunluğundaki en büyük su kaydırağı (Avrupa’da en uzun), atış poligonları, mini golf, küçük kapılarda futbol oynama imkanı ve daha fazlası gibi çok çeşitli cazibe merkezleri sunmaktadır.

Çok sayıda ilgi çekici yerlere ek olarak, bölgenin her yerinde lezzetli Bansko mutfağı sunan birçok işletme vardır .

Banderitsa’dan pek çok eko ve bisiklet yolu da var , Pirin zirvelerindeki yükseliş, popüler göllerden birine ve diğerlerine yürüyor.

Полезна информация за кабинковия лифт в Банско

Yararlı bilgiler:

Bansko Teleferiği ile başlangıç ​​istasyonundan Banderishka Polyana’ya yolculuk ortalama 6 – 20 dakika sürüyor. (Bu, asansörün yüke, metrolojik koşullara veya daha yüksek yolcu güvenliği için teknik personelin takdirine bağlı olarak değişebilecek şekilde ayarlanan hızıdır).

Kabin hattının başlangıç ​​istasyonundan ara istasyona olan uzunluğu 3318 m, ara istasyondan son istasyona kadar 2915 m’dir.

Asansör yıl boyunca açık olup, 2018 boyunca sezon dışı çalışma saatleri aşağıdaki gibidir:

  • 04 – 27.05.2018 – haftanın her günü sabahları 08: 00-16: 00 saatleri arasında başlayıp öğleden sonraları 08: 00-16: 30 arasında başlayan bir şekilde (sabah yukarı – öğleden sonra aşağı) yapılır;
  • 06’dan 30.06’ya 2018 – hafta içi her gün 08.00 – 16.30 arası tam gün kalıcı seyahat;
  • 08’den 31.08’e kadar. 2018 – haftanın her günü bir yöne (sabah yukarı – öğleden sonra aşağı) 08.00 – 16.30 saatleri arasındadır, eğer son kalkış 18.00’da ve sonuncusu 18.30’da ise;
  • 07 – 24.09.2018 (Ağustos ayı olmadan, bu sürenin çalışma saatlerini biraz yukarıda görebilirsiniz) – haftanın her günü bir yönde (sabah-öğleden sonra arası) 08: 00-16: 30;
 • 09’dan 30.11.2018’e kadar Bansko’daki asansörün çalışma saatleri cumartesi ve pazar günleri olmayan hafta boyuncadır. Sabah 08.00’de, asansör Bansko’dan yukarı doğru başlar ve 16.30’da Banderishka Polyana’dan Bansko’ya doğru başlar.

Sezon dışı gondol biletleri fiyatları:

  • Yetişkinler için iki yönlü bilet 20 BGN, öğrenciler / emekliler için – 18 BGN, 7 ila 12 yaş arası çocuklar için – 16 BGN, 7 yaşına kadar çocuklar için – BGN.
  • Yetişkinler için tek yönlü bilet – 16 BGN, öğrenciler / emekliler için – 14 BGN, 7 ila 12 yaş arası çocuklar için – 12 BGN, 7 yaşına kadar çocuklar için – bir BGN.
 • Bisikletçiler için biletler aşağıdaki gibidir: Yetişkinler, öğrenciler ve emekliler için 30 BGN, 7 ila 12 yaş arasındaki çocuklar için 27 BGN ödemek zorunda kalacaklar ve bilet en az 24 BGN, en küçük olanlar için ise bilet yine bir BGN.

İki yönlü kabin kaldırma bileti bir gün (yukarı ve aşağı) veya farklı günlerde farklı yönlerde (örneğin, sonraki günlerden birinde bir gün yukarı ve aşağı) kullanılabilir.

* Kayak sezonunda kabin çalışma saatleri ve fiyatları güncellenir.

Alt asansör istasyonuna nasıl gidilir?

Bansko Gondol liftinin alt istasyonu olarak 2,5 km. şehirden ulaşmak için ulaşılabilecek seçenekler yaya olarak, özel araçla ya da düzenli ulaşımla. Daha önce de belirttiğimiz gibi, Lucky Bansko Hotel’in konukları, her yarım saatte bir özel bir servis hizmetinden asansör istasyonuna yararlanmaktadır .

Забележителности около кабинков лифт

Teleferik güzergahı boyunca gezi

Son (üst) istasyona çok yakın olan herkesin ziyaret edebileceği Banderitsa kulübesidir . Kulübe 95 sandalyeye sahip ve yemek ve turizm mutfağı var.

Konaklama hem özel odalarda hem de ortak turist yatak odalarında mevcuttur.

Birçok yürüyüş parkuru, en popüler Vihren kulübesi (yarım saat yürüyüş), Vihren zirvesi (3.00 saat geçişi), Kazana barınağı (2.00 saat) ve diğerleri olan Banderitsa kulübesinden başlamaktadır .

Baikusheva mura – kulübe yaklaşık 200 – 300 metre tatil beldesi alanında en güzel yerlerden biridir . Asırlık ağaç kulübe sadece 10 dakika yürüme mesafesindedir ve gerçekten görülmeye değer.

1300 – Yıllık iğne yapraklı ağaç, kara taş türünün en yaşlı ağacıdır ve 1879’da keşfeden ve onu tanımlayan keşif Kostadin Baykushev’in adını taşır .

Ağaç 26 metre yüksekliğinde, çevresi 7,80 metre ve çapı 2,48 metredir.

Doğal dönüm noktası uzaktan görülür ve ülkedeki en çok ziyaret edilen yerlerden biridir.

Bansko Gondol lifti ile yapılan bir yürüyüş hem küçük hem de büyük için olağanüstü bir deneyimdir. Rotanın geçtiği arazi inanılmaz güzel, eşsiz ve benzersiz bir manzara.

Ne olursa olsun yaz ya da kışın asansöre binerseniz, yolculuk sizi hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmaz. 25 dakika içinde günlük endişelerinizden kurtulacak, enerjinizi şarj edecek ve her anın keyfini çıkaracaksınız.

Asırlık ağaçların üzerinde, denizlerin üzerinde, çayırların ve nehirlerin üzerinden geçecek ve orada Pirin Dağı’nın görkemli zirvelerini ve Bulgaristan’ın tırmanabileceği en iyi kayak pistlerini göreceksiniz .