160 cm Kar örtüsü

Menu

Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Bir gün Bansko ve çevresine geziler ve geziler

Bansko en popüler tatil yerlerimizden sadece biri değil, aynı zamanda Pirin, Rila ve Rodop Dağları’ndaki en güzel yerlerden birine bir günlük ve iki günlük gezi ve turlar düzenlemek için bir başlangıç ​​noktasıdır .

Yaz tatiliniz için Bansko’yu seçtiyseniz ve tatilinizi daha da heyecanlı ve unutulmaz kılmak için bir yol arıyorsanız, en popüler olanlarını size şimdi söyleyeceğimiz bu gezi ve turlardan birine katılabilirsiniz.

Bansko'da bir günlük tur

Bansko ve çevresine bir günlük popüler gezi ve geziler

Bansko – Rila Manastırı

Bansko’dan Rila Manastırı’na yapılacak bir günlük gezi , kenti ziyaret ederken katılabileceğiniz en popüler gezilerden biridir.

Rila Manastırı, Bulgaristan’daki en eski manastırlardan sadece biri değil, ülkemizdeki en büyük ve en önemli kültürel anıtlardan biri. 5500 m2 inşaat alanı olan 8800 m2 alan üzerinde yer alan Rila Manastırı, Bulgaristan’ın en büyük manastırı olup, son derece değerli Hıristiyanlık örneklerini korur.

Rila Manastırı’na yapılacak geziler aileler için uygundur ve hem yetkili turist firmaları hem de hemen hemen tüm oteller tarafından düzenlenmektedir.

Rila Manastırı’na yapılacak bir günlük gezinin fiyatı, hangi tur operatörünü kullandığınıza ve seyahatin kaldığınız otel veya tur operatörü tarafından teklif edilip edilmediğine bağlı olarak değişir, ancak genel olarak fiyat 90 BGN’yi geçmez. – 100.

Şimdiye kadar Rila Manastırı’nı ziyaret etme şansınız olmadıysa, bu bir günlük gezi, yalnızca en büyük Bulgar manzaralarından birini ziyaret etmek için değil, aynı zamanda birçok yeni duygularla dolu dönüş yapmak için de ideal bir yoldur .

Bansko – Leshten – Kovatchevitsa – Ognyanovo 

Bu bir günlük gezi, seyahat acentesine veya onu organize eden otele bağlı olarak farklı şekillerde mevcuttur. Bazı turizm şirketleri ve oteller sadece Leshten’e bir gezi sunarken , diğerleri Leshten ve Kovachevitsa’yı bir araya getirirken , üçüncüsü Bansko – Leshten – Kovachevitsa ve Ognyanovo gibi daha cazip bir rota sunuyor.

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, bir an için hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Leshten ve Kovachevitsa köyleri, ziyaretçilerine eşsiz bir atmosfer sundukları için turistler için son derece popülerdir. İki yerleşim biriminin en karakteristik özelliği , Bulgaristan Canlanma Dönemi evlerinin korunmuş topluluklarıdır . Hem Leshten hem de Kovachevitsa sizi başka bir yerde bulmakta zorlanacağınız doğa, atmosfer ve mimari ile etkileyecektir.

Ognyanovo ayrıca, özellikle bir yüzme havuzunun yakınında rahatça oturan güzel dağ manzaralarının keyfini çıkarmak istiyorsanız, küçümsenmeyecektir. Köy, mineral havuzları ile popülerdir ve bir günlük geziniz, tamamen rahatlama ve eğlence ile unutulmaz bir gün haline gelebilir .

Leshten – Kovatchevitsa – Ognyanovo kentine yapılacak günlük geziler ve geziler, hem oteller hem de birçok tur operatörü tarafından sunulmaktadır ve fiyatlar 70 ile 100 leva arasında değişmektedir.

Ailenizle birlikte gidilecek bir yer arıyorsanız ve sadece bir günlüğüne, bu üç eşsiz köye bir günlük bir gezi sizi çok çekecek.

Bansko – Dobarsko köyü

Son yıllarda Dobarsko köyü büyük bir popülerlik kazanmış ve Bansko ve çevresindeki günlük geziler ve turlar için istenen yerlerden biri haline gelmiştir.

Köyde, 100 ulusal turistik yer listesinde yer alan ve ulusal öneme sahip kültürel bir anıt olan en önemli kilise “St. St. Theodor Strinton ve Theodore Stratilat” yer almaktadır.

Kilise, 17. yüzyılda inşa edilmiştir ve onu benzersiz yapan şey, boyandığı fresklerdir. Ayrıca “ Roketteki İsa ” olarak popüler olan ünlü fresk de var .

Dobarsko köyüne bir günlük gezi, kiliseyi ve turistik yerleri ziyaret etmenin yanı sıra , köyün üstünde bulunan Strakaloto şelalesine bir ziyareti de içerir .

Bu gezi aynı zamanda aile dostudur ve hemen hemen tüm otel ve seyahat acentelerinden temin edilebilir ve satın alabileceğiniz fiyat yaklaşık 50 levadır.

Bansko – Rupite – Melnik

Ziyaret etmekte gibi bu bir günlük tur size çok hoş şaşırtacak Rupite , tarafından kutsanmış yer peygambere Baba Vanga . Burada güzelce düzenlenmiş parkın etrafında yürüyüş yapabilir, Baba Vanga’nın evini keşfedebilir, tapınağı ziyaret edebilir ve hatta öğle yemeği için kısa bir piknik yapabilirsiniz.

Gezi , ülkemizdeki en küçük ama en şirin şehirlerden biri olan Melnik’e devam ediyor . Kasaba, şarap mahzenleri, eski evleri, kentin üstünden yükselen kale ve tabii ki manzarayı uzaktan çeken Melnik toprak piramitleri ile popülerdir .

Rupite ve Melnik’e yapılan bir günlük gezi, kasabadan birkaç kilometre uzaklıktaki Rozhen Manastırı’nın ziyaretini de içerebilir.

Manastırı ziyaret etmek istiyorsanız, geziyi satın almadan önce, önce bunun tur güzergahına dahil edilip edilmediğini sorun.

Rozhen Manastırı'na bir günlük tur

Bansko – Dans eden ayılar parkı

Dans Eden Ayılar Parkı, Belitsa’dan birkaç kilometre uzaklıkta bulunuyor ve ziyaretçilere açık olduğu için tatillerini Bansko’da geçirmeye karar veren turistleri ziyaret etmek için en çok tercih edilen yerlerden biri. Belitsa ve Dans Eden Ayılar Parkı’na bir günlük geziler , Bansko bölgesinde faaliyet gösteren tüm oteller ve tur acenteleri tarafından sunulmaktadır.

Park, 20 yıl önce turistlerin denizin tadını çıkardığı cazibe merkezlerinden biri olan dans eden ayıları yeniden uyarlamak için yaratıldı . Bugün, dans eden ayılar, doğal ortamlarında sakince ve rahatsız edilmeden yaşayabilecekleri kendi yuvalarına sahiptir.

Bir günlük gezi, tüm aile için uygundur ve çocuklarınızı bu güzel orman hayvanlarına tanıtmanın harika bir yoludur.

Tipik olarak, gezinin maliyeti ulaşım ve parka gitmeyi içerir. Fiyatlar organizatöre bağlı olarak 50 ile 70 BGN arasında değişmektedir.

Bansko – Yagodinska mağarası

Yagodinska Mağarası’nın ziyareti size unutulmaz anılar bırakacaktır. Gezi bir gündür ve mağara salonlarının ulaşımını ve manzarasını içerir.

Yagodinska Mağarası Buynovo Boğazı’nda bulunur ve ülkemizdeki en güzel mağaralardan biridir. Turist güzergahının mağaradaki uzunluğu yaklaşık 1000 metredir ve geçeceğiniz salonlar, mağara sarkıtları, dikitler, stalagnatlar gibi inanılmaz mağara oluşumları ile daha da tuhaf isimlerle doludur .

Yagodensko Mağarası’na yürüme mesafesinde, Rodoplarda harika bir gün geçirmek ve çok sayıda yeni duygula dolu olmak için harika bir yoldur.

Bu bir günlük gezi, tüm tur operatörleri tarafından ve tüm ailelere uygun, neredeyse tüm otellerden ve bunu satın alabileceğiniz fiyatlardan, 89 ila 100 leva arasında değişmektedir.

Bansko’dan Kavala’ya (Yunanistan) bir günlük gezi

Bansko’daysanız ancak en az bir gün boyunca denizin tadını çıkarmak istiyorsanız, Kavala’ya yapılacak bir günlük gezi kesinlikle size hitap edecektir.

Yunan Denizi’nde harika bir gün geçirmek için otelden Kavala’ya bir günlük geziler yapmalarını , geziyi satın almalarını ve plajda muhteşem bir gün geçirmek için Yunanistan’a gitmelerini istemeniz yeterlidir .

Kavala gezisi genellikle 100 leva civarında bir fiyatla sunulmaktadır ve bir plaj için serbest zaman ve bir Yunan kalesini ziyaret etmeyi içerir .

Bansko’dan Kavala ve Drama’ya iki günlük gezi

Bansko ve çevresinde yapılacak günlük geziler ve turlar size kısa gelirse, turist şirketleri ve oteller tarafından artan bir şekilde sunulan iki günlük gezilere katılabilirsiniz.

Bansko’luların yanı sıra turistlerin de ilgisini çeken en popüler iki günlük gezilerden biri de Kavala ve Drama . Gezi plajı ziyaret etmeyi ve Kavala ve Drama’da yürüyüşler ve alışverişler için serbest zamanları içerir.

İki günlük geziler tarafından Kavala ve Drama’ya sunulan fiyatlar 150 ila 200 leva arasında değişiyor.

İki günlük gezi Bansko – Taşöz adası

Her geçen gün daha fazla sayıda Bansko sakini, Thassos’a iki günlük ziyareti seçiyor, çünkü en güzel, sessiz Yunan adalarından birini ziyaret etmenin ve sahilde iki sessiz günün keyfini çıkarmanın harika bir yolu.

Thassos Adası Bansko’ya sadece 170 km uzaklıktadır ve tatildeyken iki gün boyunca Yunanistan’a gitmek isterseniz, çoğu otel tarafından olduğu gibi, adaya yapılan iki günlük gezilerden birine katılabilirsiniz. İl sınırları içerisinde faaliyet gösteren tüm turizm acenteleri.

İki günlük gezi, adaya ulaşım ve sahilde boş zamanları içerir. Gezi bütün aile için uygundur ve satın alınabileceği fiyat konaklama birimine bağlıdır.

Bansko etrafında gezi turu

Neden bir günlük Bansko ve çevresindeki geziler ve geziler turistler arasında bu kadar popüler?

Bansko sakinleri misafirperverlikleri ve memleketlerine olan aşkı ile ünlüdür. Onlar için şehirdeki misafirlerin kendilerini çok keyifli ve rahat hissetmeleri ve her turiste ihtiyaç duydukları eğlence, macera ya da rahatlamayı sağlamak için çaba göstermeleri önemlidir.

Turlar ve geziler Bansko düzenlenen her turist kasabasında dinlenmek muktedir değil aynı zamanda popüler bazı tanıma sadece için harika bir yoldur , tarihi, mimari ve kültürel mekanlara yakın şehre bulunmaktadır.

Çünkü Bansko halkı misafirleriyle özel bir şekilde buluşabilir – açık yürek ve ruhla!