Bansko’da ki teleferikler

Bansko’da teleferiklerde zengin seçenek

Turistlerin Bansko’da geniş bir teleferik seçeneği vardır: bir kabin, iki 6 kişilik ve altı adet 4 kişilik, ayrıca teleferikler, çocuklar için olanlar dahil. Tüm teleferikler son derece güvenilir, mükemmel durumda muhafaza edilir. 9 teleferikten 8’i bir Avusturyalı şirket olan Doppelmayr tarafından üretildi, bu şirket 2002’den beri bir İsviçre grubu ile bir araya geldi.

Bansko'da kayak pisti | Lucky Bansko SPA & Relax

“Todorka” teleferiği İtalyan “Leitner ropeways” tarafından üretilmiştir ve o zamana kadar 3 koltuklu hattı değiştirir ve 2015 yılından beri çalışmaktadır.

Avusturya teleferiklerin beşi 2003-4’ten hizmet veriyor, “Chalin Valog” 2007’den, “Kolarsky” 2010’dan ve “Plato” – 2011’den. .. Bansko’daki çeşitli teleferiklerin toplam uzunluğu 22 kilometredir

Bansko’da 8 koltuklu kabinli teleferik – masal dünyasında gezi 8

Bansko‘daki 8 koltuklu kabinli teleferik benzersiz bir deneyimdir. 6233m. Tesisin en uzun ve Bulgaristan’da ikinci – Vitoşa’daki Simeonovski teleferiği, 40 metre ile “önde”. Bansko’daki kabinli teleferik tüm şantiyelerle bağlantılıdır.

Bansko'da kışın kayak asansörü | Lucky Bansko SPA & Relax

Bansko’daki atraktif kabinli teleferik görünümleri sonsuz vahşi, pitoresk ve güzel. Bu manzaralar dinlendirir, ilham verir. Gözleri alan, ışık, renklerle doldurur. Muhteşem tepeleri ve ormanları, büyüleyici bir huzur içinde; başka hiçbir yerde daha fazla görünmeyen bir gökyüzünü göreceksiniz.

Bansko’da bir kabinli teleferik  ile “gezi” gerçekten sadece bir cazibe değil – stresi gidermek, yenilenmek, ruh halini yükseltmek, ömür boyu güzel anılarla yükleniyor.

Teleferik ile 25 dakikalık bir yolculuk, başlangıç istasyonu ile Bınderişka Polyana’nın bulunduğu şehir arasındaki 597 m yüksekliğiyle üstesinden gelir. Teleferik kış aylarında da kullanılabilir.

Yaz programında Temmuz ve Ağustos aylarında trafik yoğunlaşmasıyla Haziran ayından Kasım ayı sonuna kadar olan dönem yer almaktadır. 2017 yazında, yetişkinler için tek yön bilet 16 leva’dır, çift yönlü bilet – 20.

Öğrenciler ve üniversite öğrencileri için fiyatlar sırasıyla 18/14 leva; 7-12,99 yaş arası çocuklar için – 16/12 leva ve 6,99 yaşına kadar çocuklar – 1 leva. Bisiklet taşımacılığına sahip bisikletçiler için bir günlük kart 30/27/20/1. Kış sezonunda, bilet fiyatları çok farklı değil ve yıllar içinde keskin artışlar olmamıştır. Kışın çeşitli posta kartı seçenekleri var.

Sıcak aylarda, Bansko’da bir kabinli teleferik ile “gezi”, Bınderişka Polyana cazibe parkını ziyaret etmekle birleştirilebilir. 400 metre uzunluğunda bir su kaydırağı var, yokuş aşağı salınımlar, mini golf, mini futbol, ​​köşeler ve dinlenme tesisleri var.

Bansko’daki diğer teleferikler

2606 metre “Köprü” ile Bansko’daki koltuklu teleferikler arasında en uzun mesafe var. 4 koltuklu, yüksek hızlı, yer değişimi 582 m. Yayılma alanında bir çeşit kavşağı oluşturur – “Plato” teleferiği geçmektedir. Ortalama olarak zor olan Plato 1 (kolay) ve Plato 2 ve Strajite yamaçlarına hizmet eder.

Bansko’daki telesiyejlerin en uzun ikinci kısmı, 2415 metre ile 6 kişilik Todorka teleferiğidir. Gezi 6 dakika, 703 m yüksekliğini aşıyor, kapasite saatte 2000 kişidir. Ortalama olarak “Todorka”, “Bınderitsa” ve “Plato 2” gibi zor “Plato1”dir.

Bansko'daki chairlift resmi | Lucky Bansko SPA & Relax

Bansko’daki teleferik hatları boyunca üçüncü, 2042 metre ile 4 koltuklu “Şiligarnik”dir. Yerinden edilen yer değiştirme 483 m, saatte kapasitesi 2000 kişi. Teleferik, kolay Plato1’e ve Şiligarnik’e Geçit yapar ve ortalama zorluklu Plato 2.

Bansko’daki koltuklu teleferikleren bir sonraki, 1745 metrelik bir uzunluğa ve 4 kişilik bir “Bınderitsa 1” e ve o 360 metre yer değiştirmeye sahiptir. Saatte 2000’e kadar turist gönderir ve ortalama zor olan Bınderitsa, Plato2 ve Todorka yamaçlarıyla ve Plato 1 ile bağlanır. 4 koltuklu “Bınderitsa2” daha kısa – 972 metre, daha az yer değiştirme – 301 metre, ancak aynı zamanda 2000 kişiye bir saatlik ulaşım yapabilen ve “Bınderitsa 1” ile aynı keklere bağlandı.

Kolarski Teleferiği veya “Eski pisr”, Bansko’nun koltuklu teleferiklerinden  ikinci 6 koltuklu. 2010’da 4 koltuklu teleferikyerine geçti. Yer değiştirme 316 metre, saatte 3000 kişi taşıyor. Bağlantı Bınderitsa ve Eski Pist yerindedir, ortalama zorluktadır.

Çalin Valog, 1100 metre uzunluğunda bir teleferik, yerinden çıkarma 325 metre, saatte 1965 kişi taşıyor. Bağlantısı, orta derecede zorluklu olan Çalin Valog 1 ve 2. Plato, Plato1 ve Plato2 yamaçlarına hizmet ediyor, saatlik kapasitesi 2000 kişidir.