Bansko’da kayak

Bansko’da kayak yapmak – Dünya kupasında ki gibi, ancak uygun fiyatlarda

Bansko kasabasında kayak yapma koşulları, “kartvizit” de ki gibi gibidir. 2009’dan bu yana, burada düzenlenen Dünya Kupaları, dağ kayağı olan erkek ve kadınlar için altı ila beş, 2017’de snowboard için bir tane’dir.

Bansko'daki profesyonel kayakçı | Lucky Bansko SPA & Relax

Bansko’da 2021 yılına gelindiğinde, kadınlar ve erkekler için farklı disiplinlerde Dünya Kayak Kupası için 5 başlangıç ​​olacak ve 2018’de Snowboard World olacak.

Dünya yarışmalarının düzenleneceği yerin seçimi tesadüf değildir – bu seçim, pistlerin, tesislerin, oteller ve benzeri yerlerin kapsamlı bir uluslararası kontrolünden sonra yapılır.

Bu bakımdan Bansko’daki kayak koşulları, İsviçre’de Lenzerheide gibi kurulan kış tatil bölgelerine eşittir. Aynı zamanda, tüm uluslararası turizm sıralamaları Bansko’yu düşük fiyatlarla Avrupa’da birinci-ikinci sırada tutuyor.

Bansko’da toplum turizmi için kayak

Bansko’daki 75 km’lik kayak pistleri sadece profesyonel sporcular için değil, toplum turizmi için de uygundur. Birçok kişi Bansko’da kayak yaparken sadece uzun bir tatile sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda hafta sonu tatillerinde de olurlar.

Bunun için, Bansko kayak pistlerinin% 35’i yeni başlayanlar için uygundur; “orta derecede” kayakçılar ile kayak pistleri % 40, diğer %25’ler ilerlemiş olanları içindir. Elbette, snowboard da uygulanabilir. Ve Bansko’da kayak ve snowboard yapmak için, serbest stiller ve gece sürmek için fırsatlar var.

Gondola, Bansko ile ilgili görüntü | Lucky Bansko SPA & Relax

Turistlere her türlü imkân sunulmaktadır. Örneğin, kayak kompleksi, pistlerin  kameralar ile koşullarını gösteren güncel bilgiye sahip bir mobil uygulamaya sahip. Evdeyken ve tatilinizi planlarken bile her zaman ve her yerde kullanılabilir.

Kayak dolapları, ilk istasyona 15 dakikada bir kabin teleferiği, hafta sonları ve bayramlarda otobüslerle ulaşım sağlanmaktadır.

Bansko mevsimi kayak sezonu

Bansko’daki kayak sezonu Aralık ayında başlıyor ve iklim ve 230 yapay kar makinesi Nisan ayına kadar sezonun sürmesine izin verirler. Resmi açılış Ocak ayı ortasında, tarihi 2-3 hafta önceden ilan edilir.

Tören, dünya isimleri ile yapılır- Olimpiyat şampiyonları ve Dünya Kupasının birincileri ile. Örneğin, 2016-2017 sezonunda Olimpiyat Şampiyonu Fritz Strobl ve beş kez Dünya Kupasını kazanan Mark Girardelli’nin katılımı ile sezon başlatıldı.

Bansko’daki kayak sezonu açılışında geleneksel atraktif yarışmalardan birine katıldılar – şampiyon ekibine dahil edildiler. Başka bir yarışmada ise hazineler aranmaktadır. Ödüller arasında yepyeni bir araba var. Bütün bunlara sabaha kadar bir çok konser ve kutlama eşlik ediyor.

Bansko’da kayak okulu

Bansko’da herkes kayak yapmayı ve bu sporu sevmeyi daha çok küçük yaştan öğrenebilirler – burada hatta bir çocuk kayak bahçesi, çocuklar için pistleerde çekiciler, atlı karınca bile bulunmaktadır. Aslında, Bansko‘da anaokullarında 40 yılı aşkın süre önce kayak okulu varmış.

Bansko’daki kayak okuluna hem küçükler, hem de büyükler gidebilir. Kayak ve snowboard eğitimi, bireysel dersler ve gruplar için fırsatlar sunar. Kayak öğretmenleri bile Dernek kurduklarına göre, eğitim merkezleri en az 10’dur.

Kayak okulundaki derslerin süresi öğrencilerin isteklerine göre değişir. Yarım günlük, bir gün, iki, üç – iki haftaya kadar olabilir. Grup halinde katılım – aileler, arkadaşlar, şirket ekibi, öğrenciler kayak uyguladıkları seviyeye göre dağıtılır.

Bir eğitmen iki ila 8 kişi eğitir, elbette, bireysel bir talep üzerine, verilen kayak okulundaki eğitim kişisel olacaktır. Öğretmenlerin lisanslıdır ve uzun yıllara dayanan tecrübesi vardır, çoğu Bulgar Kayak Federasyonu‘na profesyonel kayak eğitmeni üyesidir.

Yoldaki kayak pistleri | Lucky Bansko SPA & Relax

Pedagojik deneyime sahip öğretmenler, çocuklar için bir kayak okulunda eğitim için seçildi, küçüklerle eğitim eğlenceli olmalı – öğrenmenin yetişkin okul kayağına kıyasla eğlenceli ve daha spesifik olması gerekir. Doğal olarak, eğitim sırasında keyifli olan kayak yapmaktır.

Bansko’da kayak okulu için sunulan şartlar altında, ilk adımları öğrenebilir ve edindiğiniz becerileri daha üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Öğrenciler kendi ekipmanlarına sahip olabilirler ve kiralayabilirler – her kayak okulu, tam kayak ve snowboard ekipmanlarının yanı sıra bakım servisine sahiptir.

Kiralama yaparken çeşitli indirimler vardır – örneğin online rezervasyon yaptığınızda% 10, ebeveynler ekipman kiralarsa 12 yaşın altındaki çocuklar için ücretsiz ekipman.

Bansko Çocuk ve Yetişkinler İçin Kayak Kartları

Bansko kayak kartları geleneksel olarak yıllardır verilmiştir. Yararı net ve açıktır – bireysel ödemelerden daha az para verilir ve zaman kaybedilmez. Her ödeme için beklemelere gerek kalmaz, , Aile Kartı ve Mevsimlik kart, özel bir koridor aracılığıyla kabin teleferiğine hızlı erişim sağlar.

Kabin asansör erişimi | Lucky Bansko SPA & Relax

Bansko kayak kartları otel resepsiyonundan veya kayak kompleksinden alınabilir ve dağ sigortası dahildir. Mevsimlik ve Aile kartından başka öğle saatlerinde satılan yarım günlük kartlar var; üniversite veya öğrenci belgeleri karşılığında öğrenciler için; 12,99 yaşın altındaki çocuklar için; bir refakatçı ile 6,99 yaşına kadar çocuklar için, bir yetişkin bir veya iki çocuklu olabilir. Bansko’da, küçük çocuklar için kayak kartları günlük 1 lev için verilir.

Aslında, Bansko’daki kayak kartları çok aileler tarafından kullanılabilir. Mevsimsel aile kartları, 15,99 yaşına kadar bir çocuklu anne ve baba, iki, üç ve beş çocuklulara kadar.  Bununla birlikte, çocukların doğum belgeleri gereklidir. 6,99 yaşına kadar olan çocuklar için Bansko kayak kartlrı bir fotoğraf gereklidir, ve bu fotoğraf orada kasalarda çekilir.

Bansko’daki kayak kartlarının, dönemlere göre hangi indirimler getirilebileceğine göre çok esnek bir sistem altında yayınlandığına dikkat edilmelidir. Örneğin, 2016/2017 sezonunun ortasında resmi olarak fiyatların düştüğü Mart ayından 17 Nisan’a kadar fiyatlar düştü.

58 leva’dan bir günlük yetişkin kartı 46 leva idi. 7 ve 12,99 yaşları arasındaki öğrenciler için bir günlük kartların fiyatı 42’den 32 leva’ya düşürüldü; yarım günlük kartlar 48 levaydı, 10 leva düştü. Teleferikler de daha ucuzdu. Bansko kayak kartlarında ve biletlerde genellikle peşin ilan edilen promosyon ve bayramlarda verilir.