Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Bansko kasabasında piknik yapmak nerede?

Pirin Dağı'nda piknik

Pitoresk Bansko beldesinde her turist için bir şeyler vardır ve unutulmaz bir piknik için harika olanaklar sunar. Kasaba bizi sakinlik ve pozitif duygularla doldurabilecek inanılmaz yerler sunuyor. Doğayı seviyorsanız ve piknik yapmak için hoş bir yer arıyorsanız, Bansko bunun için mükemmel bir yer.

Bölge her yıl binlerce yabancı turisti ağırlıyor ve tesadüf değil. Ve piknik için ilkbahardan daha iyi bir an? Piknik yapmayı seviyorsanız , Bansko tam size göre. Piknik zamanıBansko !

Bansko bölgesi çeşitli piknik seçenekleri sunmaktadır. Orada gizlenen, popüler olanlar kadar güzel olan piknik yapmak için pek popüler olmayan yerler var. Huzurlu dağ doğasında huzur, güzel manzara ve mahremiyet sağlarlar .

Bansko bölgesinde uygun piknik noktaları

Dobarsko kulübe

Rila Dağı’nın güney kesiminde yer alır ve piknik için mükemmel koşullar sunar. Başlangıç ​​noktası Dobarsko köyünün sonunda bulunmaktadır ve mavi işareti izleyerek ulaşabileceğimiz uygun yerler vardır. Yol boyunca çeşitli orman yollarını izlemeyi seçebiliriz.

Kulübeye olan mesafe 5 km’dir ve oraya ulaşmak için yaklaşık 3 saat gerekir. Kulübenin çayırları piknik yapmak için mükemmel bir yer. Orada piknik yaparken , bolca yetişen çilek, böğürtlen, yaban mersini gibi orman meyvelerini de deneyebilirsiniz . Oraya gitmeyi planlıyorsanız, kulübenin yöneticilerini size lezzetli bir yemek hazırlamak için önceden bilgilendirmenizi öneririz.

Shtrokaloto şelale

Bansko kasabasına sadece 20 km uzaklıkta dünyadan gizlenmiş küçük bir cennet var. Burası şelaleleri sevenler ve doğada yürüyenler için mükemmel. Burası çocuklar için de uygun.

Şelale Dobarsko köyünde, merkezinden sadece 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Dobarsko köyü Bansko kasabasına yaklaşık 20 kilometre uzaklıktadır. Şelalenin yüksekliği yaklaşık 30 metredir ve oradan Pirin Dağı’nın güzel manzarasının tadını çıkarabiliriz . Ünlü kilise “St. St. Tiron ve Teodor Stratilat ” , Dobarsko köyünde yer almaktadır. 100 ulusal turistik yerlerden biridir.

Tipitska Göllerinde Piknik

Tipizkite Gölleri

Güzel dağ, temiz hava ve kristal göller – iyi bir piknik için daha iyi bir kombinasyon? Tipizkite Gölleri , dağda güzel bir aile pikniği için gereken her şeyi sunar . Burası turistler arasında pek popüler değil, bu yüzden dağlarda huzur ve mahremiyet arıyorsanız, burası tam size göre.

Göllerin kıyısında diğer turistlerle nadiren karşılaşırsınız. Tipizkite Gölleri’ne giden yol Demyanitsa kulübesinden başlar , başlangıçta Valyavitsa Nehri’nin karşısına gider veMozgovishka porta işaretini takip eder .

2 kilometre yürüdükten sonra sağa dönüyoruz, sonra Aşağı Tipizko Gölü’nün dik kısmına giden bir hendekten geçen bir yolu izlemeliyiz . Tipizki Gölleri’ne daha iyi oryantasyon için GPS kullanılması önerilir. Sirkteki bütün gölleri gezmeye değer.

Yavorov kulübe

Pirin Dağı bize kalmak ve harika bir pikniğin tadını çıkarmak için harika yerler sunuyor. Yavorov kulübesine tırmanmak, sadece yol boyunca görülen güzel manzaralar nedeniyle değil, kulübenin etrafındaki alanın piknik için güzel yerler sunması nedeniyle de iyi bir seçimdir. Başlangıç ​​noktası, Razlog kasabasının yukarısındaki Betalovoto bölgesi ve iyi işaretlemeli bir iz var.

Kulübeye ulaşmak için önce geniş bir yol izlemelisiniz, sonra bir sapma yapıp gully boyunca ilerleyen bir kestirme yol kullanmalısınız. Burası özellikle sıcak yaz günlerinde geçiş için uygundur, çünkü birçok gölgeli ve serin yer sağlar. Yavorov kulübesine ulaştığımızda, piknik yapmak için güzel çayırlardan ayrı olarak, geri dönüş yolu için bizi enerji ile şarj edecek lezzetli ve taze yemekler de bulacağız.

Saint Nicholas bölgesi

Bansko şehri ile Dobrinishte arasındaki Pirin Dağı’nın eteklerinde , Saint Nicholas bölgesi bulunur . Çok popüler değil, ama orada her mevsim ziyaret için çekici kılan birçok doğal ve tarihi manzara görebilirsiniz.

Dobarsko’nun bitiş evlerine 2 kilometre uzaklıktadır. Ayrıca oraya arabayla da ulaşabilirsiniz. Burada, İsimsiz şehir olarak bilinen bir Trakya yerleşiminin arkeolojik kazılarını görme şansınız var .

Bölgede ayrıca Razlog ve Dobrinishte Vadisi’ne giden güzel panoramanın tadını çıkarabileceğiniz bir eko-iz bulunmaktadır . Orada maceracı bir ruhu olan ziyaretçilere kesinlikle hitap edecek inanılmaz şelalelerin şelaleleri göreceksiniz.

Muratovo Gölü'ndeki Piknik

Muratovo Gölü

Bu gölün diğer isimleri Hvoinato veya Ovinato’dur. Göle olan toplam mesafe yaklaşık 2 kilometredir ve rota 270 metre yer değiştirdiğinden, oraya ulaşmak yaklaşık 1 saat veya bir buçuk saat sürer. Banderishka Nehri’nin yukarısında yürümelisiniz ve mavi-sarı işaretini takip etmelisiniz.

Muratovo Gölü, Banderishki Gölleri’nin bir parçasıdır. Dik ve kayalık Muratov zirvesinin eteğinde yer almaktadır . Oradan Todorka zirvesinin görkemli profilini görebilirsiniz .Gölün kıyısında genellikle kamp turistleri görebilirsiniz. Yanınızda yiyecek alın ve göl çayırlarının inanılmaz doğasının tadını çıkarın.

Baikushev’in çamı

Bansko bölgesinde iseniz, her turistin güçsüz olduğu güzelliği karşısında bu eşsiz yeri ziyaret etmeyi kaçırmayın. Baikushev’in çamı Bulgaristan’daki en yaşlı ağaç olup dünyanın en yaşlı ağaçları listesine dahil edilmiştir.

Ağacın yaşının 1300 yıldan fazla olduğuna inanılıyor, bu da ağacın Bulgar ülkesinin yaratılması sırasında var olduğu anlamına geliyor. 1930 metre yükseklikte yer alır veBanderitsa kulübesine çok yakındır .

Baikushev’in çamı etkileyici boyutlara sahip. Ağacın çevresi 7,8 metreden fazla ve çapı 2,5 metredir.

Bu asırlık ağaca erişim, merdivenlerin bulunduğu kulübenin önündeki park yeri sayesinde turistler için kolaylaştırılmıştır. Yolda, ağaca giden yolu gösteren işaret direkleri var.

Parktan ağaca giden yol 15 dakikadan fazla sürmüyor , ancak Baikuşev’in çamının çevresindeki güzel yerleri ziyaret etmeye değer çünkü piknik yapmak için uygunlar.Çayırlarda bolca yetişen yaban çileği ve yaban mersini bulabilirsiniz.

Popovo Gölü

Piknik için mükemmel olan Pirin Dağı’nın zirvelerinde bir başka harika yer. Popovo Gölü’ne giden yol Bezbog kulübesinden başlar ve nispeten kolaydır.

Dushevadkata denilen Bezbozhko Gölü’nden sonra zor bir tırmanış var . Bu zorluğun üstesinden geldiğimizde cüce çamlardan ve pitoresk çayırlardan bir geçiş var ve oradanPopovo Gölü ve çevresindeki tepelerin manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz .

Popovo Gölü, Pirin Dağı’ndaki en derin ve en büyük göldür. Etrafında birkaç yüksek tepe var – Sivriya, Dzhano, Momin dvor, Kralev dvor ve Dzhangal. Popovo Gölü’nü ziyaret etmeyi planlıyorsanız, asansörün yokuş aşağı inilmesi için son şansın 16: 30’da olduğunu ve bu nedenle günün erken saatlerinde gölü ziyaret etmenin daha iyi olacağını unutmayın.

Bezbog kulübe (Tevno Gölü barınağı)

Pirin Dağı’ndaki en güzel rotalardan biri. Tevno Gölü sığınağı, piknik yapmak için güzel ve huzurlu bir yer arayanlar için harika bir yer. Barınak ve göl inanılmaz bir bölgede yer almaktadır. Bu rota Bezbog kulübesinden başlıyor, Popovo Gölü’nden geçiyor ve Kraledvorska porta’dan ayrılıyor.

Rotanın kendisi çeşitli ve ilginç. Birçok dağcı tarafından tercih edilen bir yer. Çocuklarla birlikte ziyaret etmeyi planlıyorsanız, rotada yürümek için 5-7 saate ihtiyacınız olacaktır, ancak bu çaba tamamen değerlidir.

Piknik

Bansko bölgesi bizi etkilemekten vazgeçmiyor ve Piknik bunun bir başka kanıtı. Bu pitoresk yer, çam ağaçları ve yaprak dökmeyen ağaçlar ile çevrilidir. Alan, temiz hava, akarsu sesleri ve kuş şarkılarıyla karakterize edilir – mükemmel piknik için daha fazla ihtiyacımız olan şey. Lezzetli yemekleri unutmayalım.

Burası kayak pistleri yönünde Bansko kentine yaklaşık 5 kilometre uzaklıktadır ve saf doğası ile karakterize edilmiştir . Kasabadan ayrılıp dağlık bölgeye girdikten sonrayoldaki tabela direklerinden bölgeye doğru yönlendirebiliriz.

200 koltuklu açık ve kapalı alana sahip yeşil bir çayırdır. Alanın ortasında, hoş bir atmosfere katkıda bulunan küçük bir dere vardır.

Bu alanda, önünüzde hazırlanacak olan Bansko’nun lezzetli geleneksel mezelerini tadabilirsiniz. Ve soğuk biranızı içerken, kelimenin tam anlamıyla ayaklarınıza yakın akan dere gelen serinliği hissedebilirsiniz.

“Piknik” ile ilgili ilginç bir gerçek , Pirin Milli Parkı tarafından inşa edilmeyen ve korunmayan az sayıdaki yerlerden biri olmasıdır . Bölgede çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir; örneğin geleneksel fuarlar, takım oluşturma etkinlikleri, düğünler ve doğum günleri.

Göz Gölü'ndeki piknik

“Göz” Gölü

Kristal berraklığında dağ göllerini ve doğada piknik yapmayı seviyorsanız , burası tam size göre. Güzel göl “Göz” , Vihren kulübesinin yukarısındaki kayalık bir terasta yer almaktadır. Yuvarlak bir şekle ve aslında ismini belirleyen parlak bir yüzeye sahiptir.

Banderitsa kulübesinden yolculuğumuza başlarsak, yaklaşık bir saat mesafenin üstesinden gelinebilir . Bu kulübe biraz uzak kalıyor ve yaklaşık 100 metre uzaklıktaki gölün altından geçen yol nedeniyle pek görünmüyor.

Gölün yakınında dinlenebileceğimiz, gölü çevreleyen dağ zirvelerinin inanılmaz manzarasının tadını çıkarırken piknik yapabileceğiniz bir çayır var .

Göle ulaşmak için Vihren kulübe yönünde sarı işaretini takip etmeliyiz , daha sonra Banderishki Gölleri’ne yeşil-kırmızı işaretini izlemeliyiz. Bir yöndeki toplam mesafe, aşılması gereken yer değiştirme 270 metre olduğundan yaklaşık olarak 2,5 kilometredir. Göle giden yol güzel ve hoştur, küçük çocuklarda da geçilmeye elverişlidir.