160 cm Kar örtüsü

Menu

Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Yaz mevsimine dağ’da tatil seçmeniz için 10 neden

Dağdaki plaj | Aparthotel Lucky Bansko SPA & Relax

Her yıl kendinize yaz tatiliniz için nereye gideceğinizi soruyorsunuz? Denizi seviyorsunuz, dağı seviyorsunuz ve kararınız çok zor. Özellikle izin günlerinize baktığınızda yaz tatilinizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız.

Bir yandan deniz tatilini düşününü,  özellikle şafak vaktine kadar parti yapmak isterseniz çok çekici görünür. Sahilde eğlence, güzel kumsallar, sahilde romantik yürüyüşler… ve daha daha fazlası.

Öte yandan dağda bir aile tatili, belki de biraz sıkıcı gibi görünüyor çünkü Bansko gibi tatil beldelerinde tatilin sadece kışın değerinde olduğunu düşünüyorsunuz.

Bakalım dağ ve Bansko’da bir aile tatili ile ilgili fikrinizi değiştirecek miyiz!

Neden bir dağda ve en iyi kış kayak merkezlerinden biri olarak daha popüler olan Bansko’da tatil yapmalısınız?

 1. Pirin, güzel dağ!

Bansko, Bulgaristan’ın en güzel dağlarından biri olan Pirin dağının sarılımında yer almaktadır. Sabah uyandığımızı ve gördüğünüz ilk şey dağın mavi tepeleri olduğunu ve güneş bulmacalarının doruklarından birinin arkasına baktığını hayal edin …

Pirin Dağının doğal güzelliği o kadar ki, Bansko’da bir aile tatili seçerseniz tatilinizin nasıl geçtiğini bile anlayamayacaksınız. Eğlence olanakları gerçekten çoktur – Bansko üzerindeki bazı çimlerde piknikten, kentin hemen yanındaki birçok şelale, göl veya diğer doğal yerlerinden birine yürüyüşlere kadar. Ve ayrıca komşu Dobrinişte’ye atlayabilir ve Bezbog tepesine tırmanabilirsiniz … garanti ederiz ki adımınızı attığınız anda bütün kaygıları (ve sahilde olmadığınız için pişman olduğunuzu) unutacaksınız.

Bansko'daki Müze Kompleksi | Lucky Bansko SPA & Relax

 1. Sakin ve sessizlik

Aktif ve huzurlu tatil arayanlar için Bansko yaz aylarında mükemmel bir çözümdür ve bunu tamamen sorumlu bir şekilde söylüyoruz! Kent gerçekten en popüler kayak merkezlerinden biridir, kışın ise kentin güzel kayak pistlerinin tadını çıkarmak için şehre gelen dünyanın dört bir yanından turistler ile doludur.

Yaz aylarında Bansko, huzur ve sessizliğin küçük bir vahası ve konuklarına ihtiyaç duydukları tatil ve dinlenme imkanı sunmaktadır. Bansko’da iyi bir otelde kalıp gürültüye ve müziğe gece geç saatlere kadar rahatsızlığa uğramazsınız. Sokaklarda turistlerin kalabalığına zorla girdiğiniz için ve rahatla bir dükkan, müze veya diğer mekanları göremediğiniz için kızgın olmazsınız. Bunun yerine, enerjiyle dolu güne hazır uyanacaksınız.

 1. Atraksiyonlar

Bansko’dayken sıkılacağınızı düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz! Yaz ayları, Bansko’da gerçekten huzur vericidir, ancak bu, sevdiğiniz herhangi bir eğlenceyi bulamadığınız anlamına gelmiyor.

Banskolular, yaz mevsiminde misafirleri için yeterince eğlence sağlamaktadırlar, bu nedenle birçok yaz atraksiyonları bulunur. İsteğinize bağlı olarak Avrupa’daki en uzun su kaydırakından (400 m) aşağı salınabilirsiniz, bir atış alanında ateş edebilirsiniz, mini golf oynayabilirsiniz, ata binmeyi öğrenebilirsiniz, dağ bisikleti yapabilirsiniz vea Bansko’daki otelinizde çeşitli spa ve güzellik prosedürlerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Spa prosedürlerinden bahsettiğimiz gibi, Bansko ve bölgesi, açık maden havuzları ile popülerdir, bu yüzden … burada bir plaj vardır, hemde kaplıca havuzunda.

Ve hepsi bu değil … Ayrıca, spor atraksiyonlarına çok yakın olmayan ve zengin bir kültür programı tercih eden konukları için de düşünülmüştür. Yaz aylarında şehir, Bansko’nun açık hava sahnelerinde sarkan tanınmış yerli ve yabancı sanatçılardan oluşan çeşitli müzik festivallerine ev sahipliği yapıyor ve yerel halk grupları konukların ve yerli halkın her ikisinin de eğlenmesini sağlıyor.

Leonardo Restaurant'ta fasulye | Lucky Bansko SPA & Relax

 1. Yemekler

Bansko’yu daha önce hiç ziyaret etmemiş olsanız bile ünlü Bansko mutfağından haberdar olmamanız mümkün değil. Bansko’daki her restoran ve otelde size sunacak mutfak şaheserleri sizlere unutulmaz anlar sağlayacaktır.

Ve biz bunu biz olduğumuz için önermiyoruz (belki birazcık). Bunu söylüyoruz, çünkü Bansko Avrupa ölçeğinde popüler bir yemek bölgesidir.

Evet, burada sizleri yiyelimmi izleyelimmi diye düşüne kalacağınız bir gurme ile, ya da adını söyleyemeyeceğiniz bir içki sunarak karşılaşmazlar. Bunun yerine, fasülye, Bansko usulü kpama, ev yapımı yumurta ve peynir içeren börek gibi inanılmaz ev yapımı yemekler sizi bekleyecek, özel bir reçeteye göre hazırlanmış nesilden nesile geçen Banski starets ve sucuk sunulacak, soğuk rakı veya şarap dökülecek ve gülümseme ile karşılanacaksınız.

Bansko’da bir aile tatili için en önemli avantajlarından birini unutmayalım…

 1. Temiz hava

Dağda kirli hava yok, biliyorsunuz. Ancak, Pirin Dağı’nda havanın sadece saf değil aynı zamanda şifalı olduğunu da biliyor musunuz? Bansko, havanın iyileştirme etkisinin olduğu ve astım, kronik pnömoni, rinit, sinüzit, farenjit vb. birçok hastalığa yardımcı olduğu bir yerde bulunur. Bansko’da bir otelde geçirilecek kısa bir ara, çocuklar üzerinde büyük etki yaratacaktır; çünkü küçükler, yalnızca güçlenmek ile kalmayıp, saf bir dağ havasını nefes alma fırsatına sahip olacaklar.

Dağlarda yaz tatili daha iyi geliyor, değil mi?

Bansko'daki Neofit Rilski Müzesi | Lucky Bansko SPA & Relax

 1. Tarih

Bansko’nun tarihi tarihe yakın durmasanız bile sizi etkileyecek olağanüstü bir tarihi vardır. Kasabanın ruhu hala diğer tüm şehirlerden farklıdır ve içine girer girmez kendini hissettirir.

Bansko halkı, geleneklerini, kültürlerini korumakta ve büyük vatandaşlarına saygı duymaktadır. Şehrin orta kesiminde yürürseniz, evler – müzeler, eski kiliseler, anıtlar kelimenin tam anlamıyla bir adım mesafede gelirler. Burada doğan Neofit Rilski, Paisiy Hilendarski, Nikola Vaptsarov ve diğer birçok büyük yüce bulgarlar, her biri tarihi sadece Bansko değil, aynı zamanda Bulgaristan tarihinde  izini bırakmışlardır.

 1. Pazar

Bansko’daki ailenizin tatili sonunda taze otlar, taze, tamamen doğal bal, aromalı baharatlar veya ünlü Banski starets sucuğunu yanınıza alıp götürseniz, hoşunuza gitmez mi? Bansko’daki pazarlar, her şeyin temiz olduğu dağda yetişen ve üretilen tam doğal ürünler sunan benzersiz merkezlerdir. Burada gerçek doğal ürünler sunuyoruz ve böyle bir şeyin şehrinizdeki herhangi bir dükkanda bulamayacağınızdan eminiz.

 1. Dükkanlar

Yerel halkın çeşitli hatıra eşyaları, seramik, kostümler ve sizi mutlu edecek diğer geleneksel öğeler sunduğu Bansko’da çok sayıda küçük atölye çalışmaları bulunmaktadır ve Bansko’daki aile tatili ile ilgili bazı anıları alacağınızdan eminiz.

Bansko'daki Kutsal Üçlü Nişanlı Kilisesi | Lucky Bansko SPA & Relax

 1. Tarihi mekanlar

Bansko’da bir otelde kalırsanız, yalnızca şehirde kalmak zorunda kalacağınız ve gidecek herhangi bir yeriniz olmayacağından endişe duyuyor musunuz? Hiç endişelenmeyin!

Neofit Rilski’nin (Beninata evi) ev müzesi, Nikola Vaptsarov’un ev müzesi, Velyovata evi, “Aziz üçleme” kilisesi, etnografik müze “radanova evi” ve Paisiy Hilendarski’nin anıtı gibi tarihi yerleri keşfetmek istiyorsanız, şuralara gidebilirsiniz:

 • “Aziz Nikolas” Arkeoloji kompleksi;
 • “Sitan kale” geç antik kalesi;
 • Ştipotsko bölgesi;
 • “Eski Gradişte” kalesi.
 1. Deniz ve dağ kombinasyonu, çocuklarınız üzerinde faydalı bir etki sağlayacaktır.

Denizi bırakmazsanız ve yaz tatilinizi deniz ile dağlar arasında paylaşırsanız, çocuklarınız üzerinde çok iyi etki bırakacaksınız. Deniz kenarında küçükler plajda eğlenecekler ve bronzlaşma fırsatına sahip olacak ve denizin ardından Pirin Dağı, Bansko çayırlarında “temiz hava, dağ yürüyüşleri ve açık hava oyunları” sağlayacaktır. Tüm nbunlar doğal bağışıklıklarını güçlendirir ve kışın çocuklar daha az hastalanırlar… denizin ve dağın birleşimi size aklımıza yalnızca bir dahaki yaza kadar pilleri şarj etmeniz gereken huzuru getirir.

Şelale güzel fotoğraf | Aparthotel Lucky Bansko SPA & Relax

 • 10 + 1. Yaz aylarında Bansko’daki otellerde uygun fiyatlar

Size yaz aylarında Bansko’da bir aile tatili için sadece 10 neden vermeye karar verdik, ancak deniz yerine dağ seçmenin başka bir sebepten de söz etmeliyiz.

Yaz aylarında, Bansko’daki oteller fiyatları deniz fiyatlarından çok daha uygun ve düşüktür. Bunun nedeni Kış sezonu Bansko’da aktif olmasıdır. Dağlarda dinlenmeyi seçmek sadece sizi harika kılmakla kalmaz, aynı zamanda Bansko’daki bir otel için deniz kıyısındaki karmaşıklardan daha az ödersiniz.

Ve eğer bu bir dağda dinlenmek için iyi bir neden değilse, sağlık olsun!

Nede yaz mevsiminde dağ’da tatili seçmelisiniz?

Size yaz aylarında Bansko’da dinlenmek için on artı bir sebep fösterdik, ama 100 daha fazla verebiliriz ve hepsinin hoşunuza gideceğinden eminiz. Deniz tatilinin de iyi bir çözüm olduğunu biliyoruz, ancak Pirin Dağı’nın sunduğu huzur, sessizlik ve güzellikleri pek bulamayacaksınız. Bir dahaki seferde denize ya da dağa gitme hakkında aileniz ile düşünürken sizler ile payşlaştığımız bu sebepleri düşünmenizi ve Pirin dağında ki en güzel şehir olan bansko’ya gelmenizi umuyoruz.