Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Yavoriv kulübe

Dağlara, yaz ve kışa ve ne zaman Pirin Dağı’na sıçramaya fırsat bulursanız seversiniz . Sen gezdi Bansko alanını inceleyen, manzaraları çoğu, ama kayak için zamanı geldiğinde, sen uzmanlığınızla – Hedef yeniden başvurmak edilir.

Bansko’daki kışı da seviyoruz . Beyaz koşularına, şöminenin sakin yemeklerine, tatil beldesindeki tavernalardan birinde bir kadeh kırmızı şarabın arkadaşlarıyla yürekten sohbetlere bayılıyoruz. İnanılmaz rahat spa otellerinden , sıcak maden sularından, lezzetli ev yapımı Bansko mutfağından zevk alıyoruz .

Bu yüzden neden her kış kayak tatili için Bansko’yu seçtiğinizi anlıyoruz.

Kış tatilinizi bu yıl tatil beldesinde geçirmeyi planladıysanız ve yeni zorluklar çekmeyi arzu ediyorsanız, bir gün boyunca sizi şaşırtan güzel manzaraların tadını çıkarmak için sizi şaşırtabiliriz. Yavorov kulübe .

Хижа Яворов в Пирин планина | Lucky Bansko

Deniz seviyesinden 1740 metre yükseklikte, Razlog kuru kara sirkinin batı yamacında ve sadece 7 km uzaklıktadır. Bansko’nun komşu Razlog kasabasından, Yavorov kulübe sadece Pirin’de değil tüm ülkede de en popüler ve iyi donanımlı kulübelerden biri.

Aslında Yavorov adını taşıyan dağ evleri iki yaşında ve yeni.

Eski dağ evi, 1933 yılında Razlog Turist Birliği’nin girişimi ile inşa edildi . 1929 yılında üyeleri Turist Derneği “Pirin” Razlog’da bulunan bir araya gelerek Pirin Dağı’nın güzellik zevk isteyen barınak kimseye bir kulübe inşa etmeye karar verdi. İnşaat için para bağışlar ile sağlanıyor ve bina gönüllü çalışmalarla kuruluyor.

1933 yılında resmen açıldığı zaman gönüllüler , “Şair Peyo Yavorov ” adını vermeye karar verdiler ; çünkü şair, bölgede uzun yıllar yaşadığı ve bir Chetnik olarak özgürlüğü için savaştığı için.

Eski dağ evi bugün hala var ve 20 kişilik kapasiteye sahip. Bina kanalizasyon ve akar suya, elektrikli ve turist mutfağına ve sandalyesine sahiptir. Tek dezavantajı, tuvaletlerin harici olmasıdır.

Yeni dağ evi eskisinin yanında ve 70 kişilik kapasiteye sahip.

Yeni binanın inşaatı 1976’da başladı ve resmi açılış 1982’de yapıldı. Burada, eski Yavorov dağ evinin inşaatında olduğu gibi, sadece gönüllü işler kullanılıyor, ancak devlet projenin finansmanında da yer alıyor.

Yeni binada altı adet çift kişilik oda ve bir adet özel banyo, dört adet üç kişilik ve ortak banyolu ortak odalar bulunmaktadır. Tatilde yemek yapmayı sevmeyen biriyseniz, dağ evinde leziz ev yapımı yemekler sunan çok güzel ve rahat bir restoran vardır .

Hem eski hem de yeni dağ evleri tüm yıl boyunca açıktır ve karar verdiğinizde sizi ağırlamaya hazırdır. Ancak, yukarı çıkmadan önce, geceyi geçirmek istiyorsanız boş yerlerin bulunacağından emin olmak için kulübelerle bağlantı kurmak iyi bir fikirdir.

Geceyi geçirmek niyetinde değilseniz ve sadece Polianite bölgesinden (Yavorov kulübesinin bulunduğu) ortaya çıkan güzel manzaraların tadını çıkarmak veya Yavorov kulübesinden geçen birçok yürüyüş parkurundan birini denemeye karar vermek istiyorsanız , o zaman sadece ayakkabılarını ve sırt çantasını takıp dağ yollarına girebilirsin .

Yavorov kulübesi arasında ve popüler güzergahları

Kulübelerin turuna başlamadan önce aşağıdakileri bilmelisiniz: Kulübeye giden yol kışın yürüyebilse de, böyle yürüyüşler için hazırlıklı ve eğitimli olmasanız da, yürüyüş için ilkbahar veya yaz aylarını geciktirmek daha iyi bir çözümdür.

Маршрут до хижа Яворов Хижа Яворов в Пирин планина | Lucky Bansko

Eğer keskin bir dağcıysanız ve Bansko’daki ve çevresindeki kışın sizi korkutmuyorsa, o zaman bu kışı deneyebileceğiniz popüler rotalardan bazıları.

Rota Bansko – Yavorov kulübe

Bansko’dan kulübeye ulaşmanın en kolay yolu, şehri terk ettikten sonra Simitli’ye gitmek. Bir Betolovo işareti olan bir çatala ulaşacaksınız. Oraya gidip yolu takip etmelisin. Arabanızı terk edip sarı işaretli yoldan ilerlemeniz gereken Pirin Milli Parkı’nın bilgi panolarına geleceksiniz .

Başlangıçta yükseliş nehire gider, bundan sonra sadece bir saat kadar bir buçuk saat içinde sizi doğrudan Yavorov kulübesine götürecek olan işaretli yolu takip etmeniz gerekir.

Bu rota en düşük zorluğa sahiptir ve kışın herhangi bir sorun olmadan gidebilirsiniz.

Limit Rotası, Yavorov kulübesidir.

Eğer önceki rota sizin için çok kolay görünüyorsa, Predela’dan Yavorov kulübesine yürümek kesinlikle adrenalininizi yükseltir.

Bu rota daha zor ve tekrar ediyoruz, kış eğitimi almadıysanız, tekrarlamayın.

Bununla birlikte, kulübe Predela üzerinden ulaşmaya karar verirseniz, Bansko’dan Kulino yönüne geçmelisiniz . Oradan yürüyerek devam etmelisin. İsimsiz ve Daut Peaks arasındaki eyer dik bir çıkış sizi bekliyor .

Yük ile başa çıkmayı başarırsanız, eyeri geçtiğinizde Okadenska Nehri vadisine çok daha hoş bir iniş izler . İz nehrin yolunu izler ancak yerlerde kaybolur, bu yüzden dikkatinizi kaybetmemelisiniz. Yaklaşık 6 saat boyunca işaretlemenin ardından Yavorov kulübesine ulaşacaksınız.

Bu kulübe aynı zamanda Pirin Dağı’nın kuzey sırtına giden parkurların çoğunun başlangıç ​​noktasıdır, ancak sizi tercih ettiğimiz popüler rotaları tanımak için zamanımız olmayacağından – Yavorov kulübesinden Vihren kulübesine kadar .

Bu rota zordur (aşırı deme), bu yüzden yaz aylarında bile sadece iyi eğitilmiş insanlar için önerilir. Bunu yalnızca bilgi için sizinle paylaşacağız (yaz aylarında Bansko’ya geldiğinizde aklınızda bulundurmanız gerekir).

Yavorov kulübe – Vihren kulübe

Güzergahın uzunluğu yaklaşık 12 km, seyahat süresi ise yaklaşık 10 saat. Bir süre önce paylaştığımız gibi zorluk oldukça yüksek.

Разложки Суходол | Lucky Bansko

Yavorov kulübe gelen rota kırmızı ve sarı işaretlerle işaretlenmiş bir yol izleyerek, dağın sırtına gider. Başlangıçta, iz tolere edilebilir bir yer değiştirmeye sahiptir ve bunu yapmak özellikle zor değildir. Yaklaşık bir saat sonra normal seyir Bunker Barınağı’na ve daha sonra Suhodol Gölü’ne bir saat daha ulaşır .

Gölden geçerken, patika oldukça dikleşir ve çok fazla moraine gerginliği olan yerlerde ( Cherni Vrh Zirvesi’ne tırmandıysanız , o zaman ne kadar nahoş ve aşılmanın zor olabileceğinin farkındasınızdır). Gölü Okadenskiy Rid’e tırmanmak yaklaşık bir saat sürer ve oraya vardığınızda nereye gideceğinize çok dikkatlice bakmak zorundasınız. At Barınağına giderken kırmızı işaretli yolu arayın ve izleyin .

iz gider Bu noktada Mermer oldu , kısayolları Razlozhki Suhodol zirve Bayyuvi delikleri ve barınak tay ulaşması ardından oldukça zor bir tırmanış.

Bu, seyahat planının en güzel yanıdır ve bu noktada genellikle herkes dinlenir, manzaraların tadını çıkarır ve elbette – fotoğraf çeker.

Vihren kulübe – haklı dinlendikten sonra kalkmak ve yolun son aşamasını almak zorunda kalacak. Banski Suhodol’un zirvesine ulaşmalısınız , ancak bazı yerlerde işaretlerin kaybolduğu ve yolun kolayca karışabileceği gibi çok dikkatli olun. Zirveye ulaştığınızda, size gösterilecek olan At Sele’nin görüşleri sizi suskun bırakacaktır. Ancak çok ezici, grubunuzdan uzak durduğunuz ve uzak durduğunuzda dikkatli olun.

İniş zaman zaman dik ve tehlikelidir, fakat dikkatli olursanız her şey iyi olacaktır. Böylece, işaretlemeyi takiben Kutelo Peak’i kesecek ve Premkata Eyerine ulaşacaksınız . Buradan huzur içinde dinlenebilirsiniz, çünkü yol daha kolay ve daha düzdür.

Gücünü topla çünkü Vihren Zirvesi’ne son bir dik tırmanış yapmak üzeresin (bu yüzden buraya geldin, Pirin’deki en yüksek zirveyi ele geçirmek için 30 dakika daha alabilirsin).

Zirveye ulaştığınızda bir mola verin ve Vihren kulübesine inin. Kulübeye birkaç yoldan ulaşılabilir, ancak en iyi seçenek kesinlikle yolunuzda karşılaşacağınız turistleri izleyerek klasik rotaya gitmektir.

Yavorov kulübesinin tam bir rahatlama için sunduğu olanaklar çoktur ve size bir bardak çay içmek için Bansko’dan kulübe yürüyüp , geceyi geçirmek, kayak pistine gitmek ya da elinizi seçerek denemek isteyip istemediğinize bağlı olarak değişir. Yavorov kulübesinden yola çıkan pek çok güzergahın üstesinden gelmek için.

Daha da önemlisi, bu yılki kışı Bansko’da geçirmeyi seçmeniz, eğlenmek ve istediğiniz gibi başka bir şansınız olsun.

Birkaç saat boyunca Pirin Dağı sırtına tırmanmazsanız, Yavorov kulübesinin etrafında bir saat içinde ulaşabileceğiniz pek çok yer var :

  • rota Yavorov kulübe – Haydushka cheshma (40 dak.), Stepala (60 dak.), White River baharı (2 saat) ve diğerleri.

Bansko’da kış bütün bir maceradır. Burada sizi bekliyor, henüz ziyaret etmediğiniz yerler, tırmanmadığınız eğimler, tırmanmadığınız zirveler, ulaşamadığınız Yavorov gibi kulübeler sizi bekliyor …

Bunu değiştirme zamanı geldi! Bansko da bu kış sizi bekliyor!