Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

„Daily Mail” Bansko’yu Avrupa’da ki kış tatil yerlerinin arasında ikinci yere sıralamaktadır

 “Daily Mail” röpörtajcısı Frank Baret kış sezonunda tatili Doğu Avrupa’da, özellikle Bulgaristan ve Slovenya’da yapılmasını önermektedir.

1970 yılında okul arkadaşlarım ile İsviçre’ye kayak tatiline gitmiştik. Bizi en çok pistlerin kalitesi değil, barlarda ki biranın fiyatı idi: herşey çok ucuzdu. Tam olarak tatilimiz pahalı değildi – tren ile yolculuk yapmıştık ve en basit otelde kalmıştık.

Son olarak 1970 yılında “İsviçre” ve “ucuz” kelimeleri aynı cümlede kullanılıyordu. O zaman, turiztleri sevindiren durum 4 isviçre frankı 1 paunda eşitti. Bugün döviz kurları hemen hemen aynı oldu. Aynıs ebepten dolayı Fransa, İtalya, Avusturya ve diğer favori kayak yerleri iyi imkanları olan turistler için bile erişimsizdir.

Geçen yüzyılın 80 ve 90 yıllarında kış tatilleri hatta banal olmuştu. Ancak bugün Batı Avrupa’da ki pistler büyük oranda elit için ayrılmıştır.

Yine de kayak tatili hayal ediyorsanız, vazgeçmeyin ve doğu’ya gidin – Slovenya’da Kranska gora veya Bulgaristan’da Bansko.

Kayak tatil yerlerini sıralayan ingiliz turizm sitesi “Pows office” son raporuna göre Slovenya’da Kranska gora Bansko’nun önüne geçer. Avrupa’da diğer 16 kış tatil yerleri ile karşılaştırıldığında orada en ucuz olduğu tespit edilmiştir.

Yine de Bansko’da kayak ekipmanları ve lift kartlarının fiyatları en ucuz. Bulgaristan kış ttail yerinde tatiliniz 1 hafta için toplam 1 151 paund tutar, Slovenya’da ise – yaklaşık 1 071 paund.

Avrupa’da en iyi fiyatları olan 10 kış tatil yeri:

1. Kranska gora – Slovenya

2. Bansko – Bulgaristan

3. Livinyo – İtalya

4. Sestriere – İtalya

5. Almau – Avusturya

6. Ruka – Finlanda

7. Soldeu – Andora

8. Mayrhofen – Avusturya

9. Selva di Val Gardena– İtalya

10. Morzin – Fransa

Kayak lüks tatil asansörler | Lucky Bansko & SPA Relax