Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Pirin’de yaz atraksiyonları

Dağ’da deniz eğlenceleri

Biraz garip gelebilir, ancak hakikattır – deniz için tipik olan eğlence dağ’da. İkinci yıl Pirin’in Bınderişka polyana’da inanılmaz büyük su kayağı çalışıyor ve bu Bansko’da yaz atraksiyonlarından biridir.

Bansko Kaydırak | Lucky Bansko SPA & Relax

Ve her zamanki gibi, Bansko bu işlerde “ileri”dir – şişirilebilen şehir üzerindeki su kaydırağı, sadece Avrupa kıtasında en uzun olanı değil, aynı zamanda uzunluğu da büyüğü’dür. Geçen yıl 350 metre, şimdi yeni bölümleri ile 400 metre oldu.

İlgi çekici olan ise, yaz kayağının Bınderişka Polyana’da olmasıdır. Bu alan Bansko’daki kış sporlarının sembolüdür – burada bir kış sporu bölgesi, tesadüfen Dünya Kupası için snowboardların yapıldığı yer değildir. Bınderişka Polyana’da yaz ayları iin bir çok eğlence merkezleri vardır.

Bansko’daki sayısız yaz turistik yerinde, su kaydırağı kesinlikle en eğlenceli ve heyecan verici maceralar arasında yer alıyor. 400 metre “su” salınması saatte 45 kilometre ile, ve şişme havuzda sona eriyor! Ve sonra tekrar, çünkü genelde insanlar birkaç kez yapıyor bunu.

Geçen yıl, kayağın yaz aylarında Bansko’daki turistik mekanlar listesine ilk girdiğinde, günde 300 kişi burada eğlendi. Bu, çeşitli turistik mekanlar arasında bir hit olacağını ve organizatörlerin duyguyu genişletmek için daha da uzun süre kararlaştırdığını gösterdi.

Yetişkinler için bir aşağıya salınma fiyatı 12 leva, 8 ila 12 yaş arası çocuklar için 9 leva. İndirimin yapıldığı farklı sayıda paketler var. Bu nedenle fiyatlar uygun fiyatlı ve yaz aylarında en gözde mekanlardan biri olan kayağa ilgiyi artırıyor.

İnşaat oldukça etkileyici, ve elbette güvenlidir. Filtreleri ve ısıtma cihazlarından sürekli geçen üç ton su olmadan, uzama öncesi kayak 4 ton ağırlığında’dır.

Bansko’da atraksiyonlar – 1650 metre yükseklikte sıcak maveralar

Bansko’daki çeşitli atraksiyon merkezlerinin bir parçası olan Bınderişka Polyana Aqua Park‘ın yüksekliği 1650 metredir. Çok sayıda sıcak yaz duyguları sunmaktadır.

Kuşkusuz su kaydırağı en ilgi çekicidir, sunulan atraksiyon merkezlerinde benzersizdir. Onun gibi dünyada sadece üç yer var – Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya’da. Yeni Zelanda su kaydırağı, 600 metre uzunluğunda ve 53 km / s hızla çalışıyor. 2015 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı.

Kaydıraklara ek olarak, eğlence amaçlı Bansko kayak alanındaki yaz eğlence kompleksi çok eğlenceli vakit geçirilir. Son derece sıcak duygular, örneğin, bir tobogan çalışması ve çekici sıçramalar yaşatılır. Fiyatlar burada da oldukça kabul edilebilir – 10 leva 5 iniş için ve 16 leva – 10 iniş için ve ilgi büyüktür.

Bınderişka Polyana’nın harika doğal manzaraları arasında bulunan bu gösterilerde aileler ve güler yüzlü arkadaş grupları gün boyunca eğlenmenin tadını çıkarabilirler. Bansko’daki yazlık mekanlar çocuklar ve yetişkinler için igi çekicidir.

Bu eğlence aktivitelerin yeri çekici, sanatsal olarak düzenlenmiş banklar, koltuklar, köşebentler, rahat masa ve sandalyeler ile dinlenme için idealdir. Küçük çocuklar için şişirilebilir kaleler, tırmanma duvarı vb. Gibi yerler ile çocuk krallığı bulunmaktadır.

Bansko Yaz eğlence | Lucky Bansko SPA & Relax

Gençler ve yetişkinler için, “canlı jaga” özellikle eğlencelidir. Gerçek bir maç gibi duygular hissedilir. Ve, Bansko’daki yaz turistik yerlerinde futbol da ynanıyor – Bınderişka Polyana’da küçük boyutlu futbol için özel bir oyun alanı var. Ayrıca bir atış menzili de var.

Hem küçükler, hem de büyükler için ilgi çekici olan, sunulan etkinliklerden bir diğeri mini-golf. Bir oyun fiyatı 5 leva, 2 oyun – 8 leva. Bununla birlikte, bir sopayı kırmamak veya kaybetmemek için dikkatli olmanız gerekir – böyle bir şey 45 leva’ya mal olur.

Kabinli teleferik

Kabinli teleferik Bansko’da en güzel atraksiyonlardan biridir. Hem yaz, hem de kış mevsiminde unutulmaz hatıralar bırakan inanılmaz doğa manzaralarının görülmesini sağlar .

Bununla birlikte kabinli teleferik, cazip aktivitelerin bulunduğu Bınderişka polyana’ya varılabilmesi için hızlı ve kolay yoldur. Her gondol’da 8 yer vardır ve uzunluğu 6 kilometre ve 233 metre’dir – Bansko’da birçok atraksiyonlara teleferiğinde dahil olması için yeterli yoldur.

Bansko Asansörler | Lucky Bansko SPA & Relax

Kapasitesi bir saat için 200 kişidir. Alt istasyonu Bansko’da, üst istasyonu ise Bınderişka polyana, Çalin valog’da dır, burada tekrar takılma gerekmez. Yolculuk toplam 25 dakika sürer, 597m. denivelayon aşılır. 6233 metrelik yol ile Bansko kabin teleferiği ülkemizde 6270 metre olan Simeonovski teleferikten sonra ikinci sırada yer alır.

2003 yılında açılan Bansko’da kabinli teleferik mükkemel durumda tutulur ve bakımı yapılır. O, hem kış, hem yaz mevsimlerinde aktif olarak çalışır. 1 hazirandan itibaren tüm hafta boyunca tam gün çalışır. 24 eylüle kadar bu iş zamanlı açışır ve açıktır.

Haziranın tamamında kalkış yeri Bansko’dur kalkış saati 8 istikamet Bınderişka polyana. Son Bansko’ya geri dönüş saati 16.30. Ağustos’da çalışma saatleri arttırılır – ilk olanı 8’de başlar, Bansko istikametinde son kalkış 18,30. 1 eylül’den 24 eylül’e kadar 8-16,30 arası açıktır.

Aktif kış sezonunun beklenmesinde 11 ekim’e kadar teleferik Cuma gününe kadar yukarıya bir gidiş saat 8’de ve Bansko’ya bir iniş 16,30’da yapılır.

Başlangıç istasyonuna taşıma sık sık yapılır. 5 yıldızlı Lucky Bansko SPA & Relax oteli örneğin misafirlerine her 30 dakikada ücretsiz taşıma sunar, otelden teleferiğin kalkış istasyonuna mesafe yaklaşık bir kilometre ve misafirlerin çoğu yürüyerek geçmeyi tercih ediyor.

Güçlü hisler arayanlar için Bansko’da atraksiyonlar

Bansko’daki toplu atraksiyon merkezleri, yoğun yaşamlarından kaçınmak, yeni ilginç şeyler görmek suretiyle çeşitlenmek, stres gidermek için hoş duygular yaşamak isteyen insanlar içindir.

Ancak adrenalini maksimuma çıkarmak için “eşikte bulunmak” isteyen insanlar var. Bansko’dan başlayan rotalar arasında muhtemelen zorlu dağ parkurlarını seçeceksiniz – kayalarından erişilemeyen, korkunç tonozlarla ve keçi yollarıyla korkunç biçimde ki yollar.

Çok “adrenalinli” güzergahlarının yanı sıra, güçlü hislerarayanlara Bansko’da özel ilgi çekici yerler de var. Hem karada, hem havada, hem de sudadırlar.

Bansko’daki su atraksiyon merkezleri, duyuları sevenler için yemyeşil nehir sularındaki kayak veya şişme teknelerdir. Struma ve Mesta’da rafting ve kayak uygulanmaktadır. Bunlar, katılımcıların iradesine ve becerilerine birçok zorluk getiren yaz çekici etkinliklerdir.

Rafting ve Bansko kayak | Lucky Bansko SPA & Relax

Struma nehrinde inişler, güzel doğadaki sakin sularla başlar, Kresna defilesinde ki yemyeşil dalgaları geçer ve sakin sularda Sandanski’de tekrar biter ve burada tekrar güzel manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Organizatörler, katılımcıların güvenliğini denetleyen ve izleyen eğitmenlerle birlikte rafting kulüpleri’dir.

Çapraz dağ ve orman arazisi, off-road ile Bansko’da cazip etkinliklere izin verir. Güçlü hisleri arayanlar, muhtemelen sunulan hafif rotaları kolayca geçecek ve en zorlu güzergahlara “atılacaklardır”. Bansko’daki bu atraksiyon merkezleri, dağlarda bir barbekü de dahil olmak üzere 2-4 saat arasında gün boyu sürebilir.

Hava atraksiyonları balonlardır. Elbette ki, çoğu iklime bağımlıdırlar. Örneğin, daha güçlü bir rüzgar göründüğünde ve öğretmenlerin turistler için bir tehlike olduğuna dair olası en az şüphelenmeleri durumunda, yükselmeler durdurulur. İklim koşulları, güvenlik açısından Bansko’daki diğer “adrenalin” deneyimlerinde değişiklikler gerektirebilir.

Eşsiz eki sanatlar gösterileri

Bansko’daki sayısız atraksiyon merkezleri arasında yerel eski sanatlarda farklı tekniklerin gösterileri var. Bunlara başka yerlerde görülemeyen benzersiz eserler sergileri eşlik ediyor.

Bu atraksiyon merkezleri büyük ilgiye ve hayranlığa neden oluyor, hem bizim hem de yabancı turistler özellikle onları görmeye geliyor. Birçoğu, gösteriler sırasında ustalarla etkileşime girme fırsatı buluyor; hisler harikadır ve anılar hayat boyunca kalır.

Bansko’daki sanatsal atraksiyonlar, eski el sanatlarıyla bağlantılıdır ve yıl boyunca “Gelenekler ve Sanat” başlığı altında yapılır. Gösteri haftanın her günü yapılır ve iki gün üst üste – Cuma ve Cumartesi.

Yerel ustalar arasında Maria Kushleva var. Bu yaz, güzel, renkli ve ünlü banyo halılarının ve kilimlerinin nasıl dokuma yaptığını gösterdi.

Bansko El Sanatları | Lucky Bansko SPA & Relax

Gösteriler, müze olan ve Bansko’daki kültürel merkezleri arasında yer alan Velyanova Evinin otantik atmosferinde gerçekleşti. İlham verici bir şekilde, ziyaretçilerin bir kısmı “acaba yapabilirler mi” endişesini de üstesinden geldiler ve yapmaya başladılar.

Bansko’daki bu atraksiyon etkinliklerdeki bu yaz, gösterili teknikler yaptılar ve Nikolay Kulin ustası, genç ziyaretçilerin önünde doğrudan bir ahşap oyma dersi verdi.

İki sergiye büyük ilgi gösterildi. İğneli simgeler yaratan Rayna Baryakova, “İğne Çizimi” sergisiyle birçok izleyiciyi cezbetti. Hayranlık, aynı zamanda, usta Spas Ergin’i yerleştiren oyma ikonların sergilendiği “Marangoz” u da provoke etti. Saşka Rupçina enerji tablolarını “Yüreğin Yolu” sergisinde gösterdi.

Bansko’da yaz atraksiyonları ayrıca bagpipe, tamboura, halk oyunları ve şarkı söyleme turist derslerine de sunuluyor. 3500’den fazla yıldır antik yerleşim kalıntıları içeren çekici bir arkeolojik kompleksi – hem de “St. Nikola” için geç antik kale – “ Sitan Kale” bir günlük turu da çok ilgi çekici’dir. .