Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Pirin Golf

Golfün inceliklerini öğrenmek ister misiniz, yoksa yeterince deneyimli ve Bansko kasabası yakınlarında tutkunuzdan tam olarak yararlanabileceğiniz bir golf sahası mı arıyorsunuz?

Bu sorulardan sonra, Bansko’da bir tatilin tadını çıkarmayı tercih ederseniz, bir spor olarak golf ve golf oynamak hakkında konuşacağımızın çok netleştiğini düşünüyoruz.

Hadi baştan başlayalım …

Bansko'da Golf Sahaları

Spor olarak golf nedir?

Golf, tek tek veya birkaç katılımcı tarafından oynanabilen akıllı, rahat bir spordur (genellikle bir oyunda katılanların sayısı yaklaşık 4’tür). 9 ila 18 delikli devasa açık alanlar olan özel golf sahalarında ( Pirin Golf gibi ) oynanır .

Golf için temel kurallar

Daha önce de belirttiğimiz gibi, golf sadece özel golf sahalarında, hiçbir yerde oynanamaz. Oyun ilk delikten başlar, oyuncuların golf topunu yerdeki deliklerin her birine sokmalarını sağlamak için en az sayıdaki atış yapmaları ve bu oyunların katı sıralarını takip etmesi ile başlar . Her turda golfçüler engelleri aşmayı ve topu parkurun farklı noktalarında bulunan 9 veya 18 deliğin hepsinde atmayı başardıklarında biter .

Topun atıldığı grevler , grev türüne ve aşılması gereken mesafeye bağlı olarak farklı tiplerde olabilen özel golf kulüpleri ile yapılır .

Golf kulüpleri üç ana tiptir ( ütüler, atıcılar ve odunlar ) ve her oyuncu oyun sırasında üç tipin de üstesinden gelmelidir. Genellikle, her golf oyuncusu kendi kulüp ve top setlerine sahiptir ve sadece onlarla oynar.

Bir tur saatlerce oynanabilir ve oyuncuların her bir deliğin üstesinden gelmek için kat ettiği mesafe çok uzun olduğundan, yürüyerek veya özel golf arabalarıyla seyahat etmek mümkündür.

Golfçüye caddy denilen bir asistan eşlik edebilir. Caddy genellikle golfçü ekipmanını taşır , ancak oyun sırasında ona rehberlik ve tavsiye verme hakkına da sahiptir.

Golf ile ilgili ilginç olan şey, diğer sporlar gibi hakemlerin olmamasıdır. Yargıçların eksikliği, bu sporun centilmenlerin sporu olarak kabul edilmesi gerçeğiyle açıklanır , bu da golfçü kelimesine saygı duyulduğu anlamına gelir.

Golf ne zaman oynanabilir?

Bu spor yıl boyunca uygulanabilir, ancak pratik için en iyi mevsim ilkbahar, yaz ve sonbahar.

Bu spor kimin için?

Hiçbir vardır golf pratik üzerinde yaş sınırlamalarının ve hiçbir deneyimi gereklidir. Bu spor hem yeni başlayanlar hem de amatörler için son derece uygundur, bu nedenle Razlog veya Bansko bölgesindeyseniz, Güneybatı Bulgaristan’daki en büyük golf kompleksi olan Pirin Golf & Country Club’da golf sahalarından birini deneyebilirsiniz .

Meraklı haber 2018 Pirin Golf herhangi sahasında oynamak için golf sopası üyelerini hakkı Avrupa Turu Özellikleri geniş ailesinin bir parçası olmasıdır Avrupa Turu Özellikleri .

Bansko bölgesinde Golf alanı

Pirin Golf nasıl gidilir?

Hangi otelde kalıyor olursanız olun, golf sahalarına kolayca ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey resepsiyona gidip golf oynama arzunuzu ilan etmektir. Örneğin Bansko’daki Lucky Bansko otelleri gibi hemen hemen bütün oteller misafirlerine golf sahasına gidiş gelişini sağlar.

Pirin Golf hangi golf sahalarına sahiptir?

Golf kompleksi 150 hektarlık bir alanda yer almaktadır ve iki golf sahasına sahiptir – Iam Woosnam ve Pirin Pine.

Iam Woosnam

Iam Woosnam   , bir golf efsanesi ve Ryder Cup için Avrupa golf takımının kaptanı olan Ian Woosnam tarafından tasarlanan bir şampiyonluk golf sahasıdır . Kurs yaklaşık 900 dönümlük bir alanı kapsıyor, golf sahasında 18 delik bulunuyor ve oyun alanının uzunluğu 6210 metre.

Yeni başlayanlar ve amatör golfçüler, deneyimli amatörler ve profesyoneller Ian Woosnam’da golf oynayabilirler. Diane Wunsch (RTL TV), Thierry Mark Brusten ( Formula One yarışmacısı) ve daha birçok yerli ve yabancı ünlülerin en sevdiği kurslardan biridir .

Ayrıca, en popüler Pirin Golf tarafından organize edilen Panter Dergisi Yeni Başlayanlar Turnuvası olan şampiyona golf sahasında çeşitli turnuvalar düzenlenmektedir .

Pirin Çamı

Pirin Çam, bu sporu yapabileceğiniz ikinci golf sahasıdır. Şu anda, bu golf sahası yakında açılacak olan 5 deliği tamamladı. Yakında 18 olacak. Pirin Çam projesi genç bir tasarım şirketinin eseridir ve golf sahası, Pirin’in güzelliğinden sonra adlandırılmıştır .

Pirin Çam hem amatörler hem de profesyoneller için olduğu kadar grevlerini mükemmelleştirmek isteyen toplam yeni başlayanlar için de çok uygundur. 

Dünya standartlarında golf sahalarına ek olarak , Pirin Golf ayrıca, grevlerini geliştirmek isteyen veya tam bir tur atmak için yeterli zamanı olmayan bir parkurda en sevdiği sporu istediği kadar zevk alabileceği bir golf yükselticisine sahiptir.

Yeni başlayanlar için golf derslerine nasıl başlanır?

Daha önce elinizde hiç golf kulübü bulunmadıysa ancak golf oynamayı öğrenmek için çok istekliyseniz, sadece Pirin Golf’ü ziyaret edip Golf Akademisi’ne kaydolmanız gerekir . Golf dersleri profesyonel golfçüler veya golf hocaları tarafından verilmektedir ve fiyatlar saat sayısına ve satın alacağınız paketin türüne göre değişmektedir.

Pirin Golf üyesi değilseniz birkaç golf oyunu nasıl oynanır?

Golf tecrübeniz varsa ve tekniğinizi Pirin Golf’ün golf sahalarından birinde denemek istiyorsanız, üyelik kartı satın almalısınız. Kartlar bir yıl veya hafta içi, hafta sonları, ayrıca yeşil kartlar ve daha fazlası için olabilir , çünkü fiyatları yine satın aldığınız pakete bağlıdır.

Örneğin, bir veya iki oyun oynamak ve bir Yeşil Kart sahibi olmak istiyorsanız, oynamaya her karar verdiğinizde, kaç oyuna karar verdiğinize bağlı olarak belli bir miktar ödemeniz gerekecektir.

Hangi donanıma ihtiyacınız var ve yanınızda bulundurmanız gerekiyor mu?

Eğer bir acemiyseniz ve bu muhteşem sporun dünyasına yeni giriyorsanız, ilk önce sadece rahat ayakkabılara ve uygun spor giysisine ihtiyacınız olacak . Ekipmanın geri kalanı , bu oyunun inceliklerini öğrendiğiniz golf kulübü tarafından size sağlanacaktır .

Ancak, yalnızca golfü anladığınızı değil, iyi oynadığını da iddia ederseniz, aşağıdakileri içeren kendi golf ekipmanınızı edinmeniz gerekecektir:

● kulüpler                              

● toplar                              

● golf çantası                              

● golf ayakkabısı                              

● işaretçi                              

● eldiven                              

● tee                              

Parkurda taşıyabileceğiniz golf kulüpleri toplamda 14’dür ; bunların arasında başlangıç ​​ve daha uzun grevler (tahtalar), toplara (atıcılar) girmek ve fairway (ütüler) oynamak için birkaç kişinin olması gerekir .                              

Golf topları özeldir ve istediğiniz kadar getirebilirsiniz.                              

● Golf ayakkabıları golf sahasında giyilir, bu nedenle sahada oynamayı planlıyorsanız en az bir çift rahat golf ayakkabısı almak iyi bir fikirdir .                              

● İşaretçi, topun düştüğü noktayı işaretlemek için kullanılır.                              

● Golf eldiveni, elleri nasır görünümünden koruduğu için golf ekipmanının çok önemli bir parçasıdır. Genellikle golf eldivenleri bu deri türünü ikinci bir deri gibi koluna sığdırdığı için gerçek deriden yapılmıştır.                              

● Golf çantasına ihtiyaç duyulur, böylece tüm golf ekipmanlarınızı parkur boyunca kolayca taşıyabilirsiniz. Çantalar omuz askısı olabilir ve bir kolda takılabilir ve ayrıca tekerleklerle de donatılabilir.                              

● Tişört, çimlere sıkışmış birçok büyük çiviye benzeyen küçük sivri bir sandıktır. İlk vuruşu kolaylaştırmak için üzerlerine bir top yerleştirilir.                              

Golf ekipmanı in Bansko

Golf pahalı bir zevk midir?

Yalan söylemeyeceğiz – golf oynamak ucuz bir etkinlik değil. Ancak bu sporu gerçekten uygulamak istiyorsanız, fiyat gerçekten küçük bir engel, çünkü gerçekten çok ilginç ve etkileyici.

Sahada geçirilen uzun saatler, delikteki her pas veya puanın heyecanı birkaç cümleyle açıklanamayan bir şeydir. Sadece yaşanmalı!

Golfun kısa tarihçesi

Tüm harika sporlarda olduğu gibi, golfün oluşturulmasında da kesin ve kesin veriler yoktur. Bazı tarihçiler, golf benzeri bir oyunun aslında Çin’de oynandığını, diğerleri ise golfün tamamen Avrupa bir oyun olduğuna inanıyor.

Hangi ülkenin sporu icat ettiği, muhtemelen bir gizem olarak kalacaktır, ancak İskoçya’nın modern golfün doğduğu yer olarak kabul edildiği bir gerçektir . Bu ülkede, Kral II. II tarafından yayınlanan 1457 sayılı kararnameyle , golf ilk önce spor olarak belirtildi. Kararname, sporun yasaklanması gerektiğini, çünkü insanları okçuluk ve diğer klasik İskoç oyunları gibi geleneksel sporlardan uzaklaştırıyor .

Ancak II. James’in onaylamamasına rağmen, golf pratik ve geliştirilmeye devam etti ve zamanla bütün dünyayı fethetti ve zengin halkın en popüler sporlarından biri haline geldi.

Bugün, golf her yaştan ve cinsiyetten tüm sosyal sınıflar ve insanlar tarafından uygulanmaktadır .