Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Pirin Dağı’ndaki Nehirler

Şimdi yüksek zirveleri, en güzel göller veya en popüler tatil olan istersem Pirin Dağı’nın , size hemen bunların en az yarısının düşünüyorum eminiz. Ancak, Pirin Dağı’ndaki nehirlere gelince , bir turizm merkezi olarak hafife alındıklarından , bu durum hafifçe değişiyor ve bu durum biraz adaletsiz görünüyor.

Çünkü Pirin çok sayıda göl ve göl kompleksi ile kutsanmış bir dağdır. ama aynı zamanda pek çok nehir, şelaleler ve şelalelerin güzelleriyle .

Pirin Dağları'ndaki Nehirler

Pirin Dağı’ndaki nehirler hakkında biraz daha bilgi edinmek ister misiniz ?

O zaman zaman kaybetmeyelim, yürüyüşümüze başla.

Sizi Pirin Dağı’ndan yükselen ana nehirlerle tanıştırmadan önce , bu dağdan başlayan tüm nehirlerin aktığını açıkça ortaya koyacağız . Struma Nehri veya Mesta Nehri.

Mesta Nehri’ne akan daha önemli nehirler :

●       Glazne ( Banderitsa ve Demyanitsa nehirleri tarafından oluşturulur )

●       Disilitsa ( ana kolektif Pleshka Nehri ile )

●       Bezbozhka Nehri

Glazne

Bansko kentini en az bir kez ziyaret eden herkes , Glazne Nehri’ni gördü , çünkü bütün kasabadan güneyden kuzeye geçti. Nehir bir uzunluğa sahiptir 24.6 kilometre uzunluğunda bir nehir yapmaz, ancak Pirin Dağı topraklarında akan en derin nehirlerden biridir .

Demyanitsa ve Banderitsa, hafif Bansko yukarıda katılmak – Glazne iki Pirin nehirler conflux ile oluşturulur. Birleştiklerinde , nehir bütün kasabadan ve şehirden geçerken, Glazne’yi oluştururlar .Razlog vadisi Banya köyü yönünde bu sürenin sonunda da Mesta Nehri’nin bir kolu olan İZTO Nehri akar.

Büyük olasılıkla nehrin adı “ yuvarlak ” , küresel taş anlamına gelen Slav kelimesi “glaz ” kelimesinden geliyor . İçinde bulunduğunuz çünkü eğer Adını, çok uygundur Bansko bölgesi ve boyunca yürümek Glazne bankaları İçindeki taşların yuvarlak ve çok pürüzsüz olduğunu göreceksiniz .

Glazne nispeten kısa ve oldukça sakin nehir olduğundan, Rafting veya su sporları diğer türü için uygun değildir, ancak doğada piknik düzenlemek istiyorsanız bu harika bir yerdir. Dağın sakin atmosferinde serinlemek veya lezzetli bir yemek yemek için mükemmel bir yer olan dere boyunca küçük basamaklı çok sayıda saklı yer var.

Banderitsa

Yukarıda belirtildiği gibi, Banderitsa Glazne oluşturan nehirler biridir. Nehir, yükselir Üst Banderishko Gölü, diğer tüm Banderishki Göllerinin sularını toplar ve Glazne Nehri’ne akmak için dik bir şekilde alçalır .

Banderitsa sadece 13 kilometre uzunluğunda, ancak önemli bir eğim altında inerken oldukça pürüzlü ve çok sayıda pitoresk şelalesi ve şelalesi oluşturuyor. Pirin Dağı’nın en güzel ve derin şelalelerbiri Banderitsa hakkı bulunmaktadır. Şelale Banderishki denir skok ve 11 metre yüksekliğe sahiptir. Şelalenin etrafındaki bölge, 1965 yılında korunan bir alan ilan edildi .

Banderitsa Nehri çok güzel olduğunu ve zevk istiyorsanız, Banderitsa kulübe Bansko’dan bir günlük gezi yapabilirsiniz.

Demyanitsa

Demyanitsa River birçok göl komplekslerinin sularını toplar. Başlangıçta batıya doğru koşar, sonra Tiyatsite’den geçer alan ve kuzey başları. Demyanitsa kulübe sonra, iki kolları oldukça derin yapar nehir, akar.

Banderitsa Nehri önemli yamaç altında çalışır yana, sadece Demyanitsa kulübe altında iki güzel şelaleler oluşturan – Demyanishki skok şelalesi (11 metre) ve Ulenski skok şelale (9 metre ). Nehrin yolu Bansko’ya doğru devam ediyor ve şehrin hemen üzerinde Banderitsa Nehri ile karışıyor ve Glazne Nehri’ni oluşturuyorlar ve gerisini biliyorsunuz …

Demyanitsa’nın uzunluğu 13 kilometredir, ancak bu, doğada yürüyüşler için en çok tercih edilen nehirlerden biri olmasını engellemez. Bansko’dan başlamak en popüler yollarından biri sağ Demyanitsanehir vadisi boyunca olduğunu. Yol, nehir iki şelale geçer Nehri Vadisi boyunca devam eder ve Demyanitsa kulübe ulaşır.

Disilitsa

Disilitsa Nehri , Polezhanski cirque dibinde 2367 metre yükseklikte bulunan Disilishko Gölü’nden doğar. O bir kesişme noktası yapar tr inci nehir, 10 kilometre boyunca bağımsız akar Plesko Gölü’nden yükselir Pleshka Nehri.

Ana mahkemesiyle yaşanan karışıklıktan sonra nehir kuzey – kuzeydoğuya vadiler ve ormanlardan geçerek Dobrinishte’ye ulaşır . Şehrin doğu kesiminde geçer, o zaman doğuya döner ve 5 kilometre sonra Mesta nehri akar.

Disilitsa’nın uzunluğu 21 kilometredir ve aynı zamanda Dobrinishka Nehri olarak da bilinir , çünkü içinden geçtiği tek şehir burasıdır .

Bezbozhka Nehri

Bezbozhka Nehri , Norther Pirin Dağı’ndaki Bezbog zirvesinin altında bulunan Bezbozhko Gölü’nden doğar. Nehir o 1375 metre yükseklikte yer alır, 16 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir ve içine akmaya kuzeydoğu çalışır Lushin sahasında Mesta Nehri.

Oldukça kısa bir nehir olmasına rağmen, Bezbozhka Nehri çok güzel ormanlardan geçiyor ve piknik yapmak ve balık tutmak için harika bir yer. Yaz aylarında Balkan alabalığı bakımından zengindirve genellikle yerel halk nehir vadisinde nehir balıkçılığı yarışmaları düzenler .

Biz Bezbozhka Nehri de Duilovitsa Nehri olarak bilinir belirtmeyi unutmuşum.

Bunlar ve diğer küçük nehirler Pirin’de Dağ, Mesta Nehri’ne akar. Rila Dağı nehir yükselir, sonra toprakları geçer Bulgaristan ve Yunanistan ve Kavala Yunan adası yakınlarında Ege Denizi’ne akar.

Mesta Nehri 126 kilometrelik 20 Eylül’de onu alıyor, hangi Bulgar topraklarında olduğu gibi, 273 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir Bulgar nehirleri arasındaki uzunluk açısından pozisyon.

Struma Nehri’ne akan nehirler Vlahina Nehri, Sandanska Bistritsa, Pirin Bistritsa ve Melnishka Nehri’dir.

Pirin Bistritsa Nehri

Pirin Bistritsa Nehri, Pirin Dağı’ndan yükselen en uzun nehirdir ve Struma Nehri’ne akar. Uzunluğu 80 inci sırada görünmesine olan 53 kilometre Bulgar nehirleri arasındaki konumu.

Pirin Dağları'ndaki Bistritsa Nehri

Pirin Bistritsa bulunmaktadır Argirovoto Lake, güney kesiminde yükselen Kuzey Pirin Dağı’ndaki Demirkapıiski çemberinde 2356 metre yükseklikte . Öncelikle nehir güneye akar, sonra Pirin ”kulübesinde güneydoğuya döner , vadilerden geçer ve Petritch-Sandanski vadisine girer .

Hemen önce Novo Hadjovo köyü , Petrovska Nehri Pirin Bistritsa en büyük kolu, içine akar ve başka 7 kilometrelik bu p sonra s Promahon köyünde Struma nehrine akmaya Bulgar-Yunan sınırını es olarak.

Bulgaristan topraklarında Pirin deresi boyunca inşa edilmiş bir Elektrik Santrali var Bölgede bulunan yerleşimleri enerjiyle besleyen Bistritsa .

Balık tutma hayranları sık sık nehri ziyaret ederler, çünkü halter ve alabalıkla ekilir.

Vlahina Nehri

Vlahina veya Vlahinska Nehri Vihren zirvesi altında Vlahinski Cirque bulunan tüm Vlahinski Lakes en yüksek ve en büyük Gölü, yükselir. Başlangıçta, nehir bir buz vadisinden akar, daha sonraGredaro sırtını çevreler, batıya doğru devam eder . Vlahi köyü ve Kresna kentine yaklaşık 300 metre Struma Nehri’ne akar.

Nehir 27 kilometrelik ve çok derin değil yaz aylarında toplam uzunluğu, ancak kar eridiğinde ilkbaharda, su miktarı önemli ölçüde artırabilir.

Sandanska Bistritsa

Sandanska Bistritsa , Bistrit Nehri ve Svetivratchka olarak da adlandırılır Bistritsa, bulunduğu Tevno Lake, yükselir Pirin Dağı’nın kuzey kesiminde Belmeto Cirque de. Yolculuğunun en başında, nehir sularını toplar. Malokamenishki Gölleri ve daha sonra ilk sığınağı olan Bashliitsa Nehri’nin içine aktığı batıya yöneliyor . Sonra güneybatısında bir dönüş yapar, diğer kolları kendisine akışıTr emosht Nitsa alanı, geçer – bunlar Tremos nitsa ve Razslankovitsa Nehirleri . Kısa süre sonra, Sandanska Bistritsa , Sandanski kasabasına ulaşır ve Struma Nehri’ne akar.

Pirin Dağı şelaleler

Nehir 33 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir ve en biridir Pirin Dağı’ndaki güzel nehirler . Üst kısmında Pirin büyük şelalenin biri bulunur – Popinlashki şelale, 15 metre onun su s sonbaharda olarak.

Nehir vadisinde Sandanska Bistritsa Popina Luka ve Tremoshtnitsa popüler tatil bölgeleri bulunmaktadır ve araba ile orada alabilirsiniz. Yakınında Popinlashki şelalesi, nehir vadisini yürüyüşler, turist yürüyüşleri ve piknik alanı için harika bir yer yapan Yane Sandanski kulübesinde bulunmaktadır . Pirin Dağı.

Melnishka Nehri

Melnishka Nehri İki nehrin conflux oluşur – Sugar e v ska ve Dolenska Nehirleri. Onun sağ kolu – bu altında yükselirken Dolenska Nehri, onun yolculuğunun başlangıcını kabul edilir Pirin’in ikincibölümünde Kelio zirvesi . Sadece Melnik kentinin üzerindeki, Dolenska Nehri Sugarevska Nehri karşılar ve her iki nehirler Melnishka Nehri oluştururlar. Nehir 30 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir ve Struma Nehri yolunda Güneye akar – güneybatı yönünde.

T o güzel Melnik Bugün bizi şaşırtan Earth P piramitleri , Melnishka Nehri sayesinde oluştu . Yaz aylarında, nehrin suları genellikle yeraltında kaybolur, ancak yağışlı mevsimde veya kar eridiğinde,Melnishka Nehri’nin seviyesi çarpıcı bir şekilde artabilir ve bu da onu tehlikeli hale getirir .

Nehir, Melnik kasabasından geçer , daha sonra Zornitsa köyüne devam eder . Petritch – Sandanski vadisi güneye döner ve Marikostinovo köyünden yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Struma Nehri’ne akar .

Struma Nehri

290 kilometrelik Bulgar nehirler arasında uzunluğunda altıncı sırada görünmesine ülkemizin topraklarında, üzerinde akan gibi Struma Nehri, 415. 2 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir. Nehir Chernialtında yaklaşık 250 metre yükselir Vitosha Dağı’ndaki vruh zirvesi , daha sonra Pernik vadisinden geçer , Chardakski geçit, daha sonra Radomir vadi ve Köstendil’daki vadiye girmektedir Skrinskiboğazı içinden geçer ve Boboshevo de geçitten çıkar ve Dupnitsa vadisine girer . Yunan sınırını geçmeden önce , nehir birçok geçit ve vadiden geçiyor, Rila, Pirin ve Slavyanka’ya giriyor.