Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Pirin Dağı konumundaki Kulübeler ve Sığınaklar

Güzel Pirin Dağı ile biraz daha yakından tanışmayı planlıyor musun? Belki de, hangi zirveyi ele geçireceğin, hangi yolu izleyeceğin, hangi popüler (ya da çok popüler olmayan) görebileceğin bir plan yaptın. Ve içinde kulübe ve barınaklar haberdar olan Pirin Dağı’nın dağlarda yüksek gece geçirmek karar verirseniz çok yararlı olabilir? Henüz yapmadıysanız, doğru yere geldiniz.

Pirin Dağı'nda sığınaklar

Pirin Dağı konumundaki Kulübeler ve Sığınaklar

Vihren kulübe

Bu kulübe birçok rota için başlangıç ​​noktasıdır. Banderitsa Nehri üzerinde , 1950 metre yükseklikte yer almaktadır .

Bansko kasabasından arabayla ulaşabilir veya yürümeyi tercih ederseniz, Bansko’nun sonundan başlayan işaretli parkurları takip edebilirsiniz.

Kulübede iki büyük bina ve birkaç bungalov vardır ve geceyi orada geçirmeye karar verirseniz, önceden seçtiğiniz rotaya devam etmeden önce kolaylıkla yapabilirsiniz, çünkü Vihren kulübe başına toplam 196 yatak kapasitesi vardır. gece. Ortak alanlarda uyumayı, daha az yataklı bir oda kiralamayı veya bungalovlarda uyumayı seçebilirsiniz. Ayrıca, kulübede bir restoran (mevsimlik), mutfak, bar ve kantin bulunduğundan, nerede ve ne yiyeceğinizi seçmeniz gerekir.

Güzergahı belli olan bir tesisiniz yoksa, Vihren kulübe başlangıç ​​noktası olan seçenekler çoktur. Örneğin, „Tsarska pateka” / Kraliyet rotasında Vihren zirvesine gidebilir / (2.30 saat), Vihren zirvesinde (4-5 saat) Koncheto’ya veya Kazana sığınağına (2.00 saat) veya Sinanitsa kulübe (4.00 kulübe) ya da Demyanitsa kulübe (4.30 saat) gidebilirsiniz.

Banderitsa kulübe

Banderitsa, uzun rotaların hayranları arasında daha az popüler olmayan bir kulübe. Bu dağ hazinesi, 1810 metre yükseklikte, Banderitsa Nehri üzerinde yer almaktadır. İki güzel ve sağlam bina (eski ve yeni) ve birkaç bungalov vardır.

Konaklama kapasitesi 200 yatak olup, yeni binada 95 yatak, eski binada 73 yatak bulunmaktadır. Bungalovlarda 30 yatak daha mevcuttur. Kulübede bir restoran, bar, mutfak ve bir kantin bulunmaktadır.

Banderitsa kulübesinden nereye gidebilirsin?

En popüler olanlardan bazıları Vihren zirvesine (2.50 saat), Kutelo zirvesine (2.50 saat) ve diğerlerine doğru ilerlerken , kulübe başlayan ya da kulübe geçen yollar çoktur.

Kulübeye nasıl gidilir?

Elbette Bansko’dan!

Bezbog kulübe

Bezbog en sevdiğimiz kulübelerden biridir, çünkü Pirin Dağı’ndaki en erişilebilir kulübe ve barınaklardan biridir. Bu 2236 metre yükseklikte Bezbozhko Gölü’nün deposunda yer almaktadır.Bezbog’da gerçekten sadece bir bina var, ancak beş katı var ve konaklama kapasitesi 140 yatak.

Geceyi kulübede geçirmeye karar verirseniz, ortak salonlarda mı yoksa özel banyo ve tuvalet bulunan bir dairede mi uyuyacağınızı seçebilirsiniz. Burada, diğer kulübelerde olduğu gibi açkalmayacaksınız çünkü Bezbog kulübesinde bir restoran, kafe ve küçük bir dükkan var.

Kulübeden başlayan rotalar sizi Bezbog zirvesine (bir buçuk saat), Polezhan zirvesine (2.30 saat), Popovo Gölü’ne (bir buçuk saat) ya da Demyanitsa kulübesine (dört saat) götürecektir .

Oraya nasıl gidilir?

Bezbog kulübe için en hızlı ve en kolay yol Dobrinishte’den Pirin kulübe yönünde, oradan da iki seçeneğiniz var: yürümek veya asansörü kullanmak.

Demyanitsa kulübe

Demyanitsa, üç nehrin havzasında yer almaktadır: Vasilashka, Strazhishka ve Valyavishka. Bulunduğu yükseklik 1895 metredir. Kulübe, 217 yatak kapasiteli, iki katlı bir çatı katı binasıdır.Konaklama koşulları ortak odalar içermektedir ve tuvaletler dışarıdadır. Kulübenin birinci katında bir restoran, komşu binada ise ayrı bir mutfak, kantin ve küçük bir dükkan var.

Binaya ek olarak, daha fazla mahremiyet istiyorsanız veya hafta sonunu burada geçirmeye karar verirseniz, kiralayabileceğiniz konforlu bungalovlar bulunmaktadır.

Demyanitsa kulübesinden hangi yönü seçmeliyim?

Kulübeden başlayan popüler yollar zirveye çıkar:

●                Vihren (4.30 saat) ve Polezhan (3.30 saat)

●                Valyavishki Gölleri (2.00 saat)

●                Todorini ochi (2.30 saat), vb.

Kolay yürüyüş yapmak istiyorsanız Bezbog kulübesine (5.00 saat) veya Kamenitsa’ya (5.40 saat) gidebilirsiniz.

Kulübeye nasıl gidilir?

Bansko’nun yukarısında sizi doğrudan Banderitsa kulübesine götürecek bir yol var.

Yavorov kulübe

Kulübe 1740 metre yükseklikte yer almaktadır. 90 yatak kapasiteli iki bina var. Odaların çoğu paylaşılıyor ancak birkaç daire de var. Kulübede bir restoran ve bir büfe bulunmaktadır.

Gönderen Yavorov kulübe bu kadar üzerinde PREDEL kulübe, (yaklaşık 40 dakika gerekir), (yaklaşık bir saat sürer) Yavorova çayır Haidushka cheshma gidin ve olabilir.

Oraya nasıl gidilir?

Başlangıç ​​noktanız Razlog ve iki seçenek var – ya araba ile oraya ulaşmak ve kulübenin kapılarına doğrudan ulaşmak ya da Razlog’un üstünde bulacağınız işaretli yolu takip etmek.

Kamenitsa kulübe

Kamenitsa üç katlı bir binadır. Kapasitesi 90 yatak olduğundan Kozya Nehri’nin kıyısında 1750 metre yükseklikte yer almaktadır. Çoğu kulübede olduğu gibi, çoğu ortak uyuma alanlarına sahiptir, ancak aynı zamanda çift kişilik odalar ve daha fazla yataklı odalar da vardır. Kulübenin birinci katında bir restoran ve küçük bir dükkan vardır ve zemin katta – banyo, mutfak ve bir kantin bulunmaktadır.

Kulübe alabilirsiniz:

●                Kamenitsa zirvesi (2.30 saat);

●                Kuklit zirvesi ve Kuklensko Gölü (2.00 saatten fazla);

●                Yane Sandansky kulübe (1.30 saat), vb.

Oraya nasıl gidilir?

Kamenitsa kulübesine ulaşmanın en kolay yolu Sandansky kasabasından başlamaktır. Yürüyüş parkurunda yürüyebilir veya yürüyüşünüzü kısaltmayı ve arabayla seyahat etmeyi seçebilirsiniz.

Dağda dağ evi Pirin

Pirin kulübe

Kulübe, Üç Nehir bölgesinde, 1640 metre yükseklikte yer almaktadır. Binanın toplam konaklama kapasitesi 78 yatak olmak üzere üç katı vardır (ortak odalar ve 4 ya da 6 yataklı odalar). Sıhhi tesisler, banyolar ve lavabolar binanın dışında bulunmaktadır. Kulübede bir kantin ve bir mutfak var.

Pirin kulübe adresinden ulaşabilirsiniz:

●                Rozhen Manastırı (5.00 saat);

●                Malina kulübe (1.50 saat), vb.

Oraya nasıl gidilir?

Birkaç başlangıç ​​noktanız var: Rozhen Manastırı’ndan (Rozhen köyü), Pirin köyünden ve Melnik kasabasından.

Sinanitsa kulübe

Sinanişko Gölü’nün yakınında yer almaktadır ve 34 yataklı iki katlı bir binadır. Birinci katta bir mutfak ve bir kantin bulunmaktadır.

Sinanitsa kulübe, Sinanitsa tepe, Golyamo Spano kutup cirqus gibi turistik yerleri ziyaret etmek için bir başlangıç ​​noktasıdır .

Oraya nasıl gidilir?

Başlangıç ​​noktan Kresna şehri. Peshterata bölgesine arabayla ulaşmak zorundasınız, sonra 3 saat yürümek zorundasınız.

Yane Sandansky kulübe

Yane Sandansky , 1230 metre yükseklikte, Popina luka bölgesinde yer almaktadır . Kulübe üç kat ve 70 yatak kapasitesine sahiptir. Hem ortak odalar hem de 2 ila 7 yatak bulunan odalar sunmaktadır. Kulübenin birinci katında restoran, kantin ve mutfak bulunmaktadır.

Yane Sandansky kulübesinden nereye gidilir?

Kulübeden kolayca Popinolushki şelalesi ve Kamenitsa kulübe ulaşabilirsiniz. Daha büyük bir meydan okuma arıyorsanız, Sinanitsa kulübesine (5.00 saat) veya Vihren kulübesine (7.30 saat) zam yapabilirsiniz ;

Oraya nasıl gidilir?

Bu kulübe, Bezbog kulübe gibi, Pirin Dağı’ndaki en erişilebilir kulübe ve barınaklardan biridir. Sandansky kasabasından asfalt yola çıkarak oraya gidebilirsiniz.

Tevno Gölü barınağı

Barınma 2512 metre yükseklikte ve Tevno Gölü kıyısında yer almaktadır. Bina büyük ve iki katlı, kapasitesi 30 yatak. Barınma yıl boyunca açıktır, ancak personel sadece yaz aylarında hizmet vermektedir.

Tevno Gölü sığınağından Dzhangal zirvesine, Popovo Gölü, Kamenitsa zirvesine, Momin dvor zirvesine vb.

Oraya nasıl gidilir?

Barınağın başlangıç ​​noktası Bansko . İşaretli parkuru takip etmeniz gerekiyor ve sığınağa gitmeniz için gereken süre yaklaşık 7 saat.

Kazana barınağı

2445 metre yükseklikte, Golqm ile Malak / Büyük ve Küçük / çemberleri ayıran kayalık bir alanda yer almaktadır . Barınma Pirin kaşiflerinin ihtiyaçları için yapılmış çok büyük bir kulübe değildir.Barınakta uygun bir konaklama şartı yoktur.

Kazana sığınağının yakınında görülebilecek doğal yerler:

●                                                                                               Premkata eyeri;

●                                                                                               Vihren ve Kutelo zirveleri;

●                                                                                               Koncheto barınağı;

●                                                                                               Banderitsa kulübe vb.

Barınağa hem Banderitsa kulübesinden hem de Vihren kulübesinden alabilirsiniz.

Koncheto Pirin'de barınak

Koncheto barınağı

Koncheto, Pirin Dağı’ndaki en yüksek barınaktır . Bayuvi dupki zirvesinde 2760 metre yükseklikte yer almaktadır . Aslında barınak, kayaya çelik halatlarla tutturulmuş basit bir ahşap kulübedir.Kapasitesi 12 yatak olup geceyi orada geçirebilirsiniz.

Yakınlarda:

●                                                                                               Banski suhodol tepe;

●                                                                                               Banderitsa kulübesi, Vihren kulübesi ve Yavorov kulübesi;

Barınağa Razlog kasabasından ulaşabilirsiniz.

Spano direk barınağı

Bu 2050 metre yükseklikte Malko Spano kutup Cirque yer almaktadır. 20 yatak kapasiteli ahşap bungalovların yanı sıra donanımlı mutfak ve kantine de sahiptir.

Yakındaki sitelerSinanitsa kulübesi, Kamenitsa kulübesi, Yane Sandansky kulübesi vb.

Spano kutup barınağının başlangıç ​​noktası Sandansky şehridir.