Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Krinets barajı

Bansko bölgesinde ziyaret edip keşfedebileceğiniz doğal, kültürel ve tarihi yerler ve manzaralar çoktur, ama bunu çok iyi biliyorsunuz. Şimdi size kentin manzaralarını anlatmayacağız , ama sizi Bansko’dan insanların ziyaret etmeyi sevdiği dinlenme ve rahatlama için en popüler yerlerden biriyle tanıştıracağız.

Bansko yakınındaki Krinets barajı

Krinets büyük bir baraj değil. Sadece 18 dönümlük bir alanda yer alıyor ve ilk başta Bansko’da geçireceğiniz birkaç saat ya da gününüzü harcamaya değmeyeceğini düşünebilirsiniz . Ama yaparsanız, ziyaret ederseniz, yeminli olmasanız bile, o yere aşık olacağınızı garanti ediyoruz.

Hadi baştan başlayalım…

Yıllar önce, Krinets barajı esas olarak sulama için kullanılıyordu, ancak 2014’te balığın yapay olarak yetiştirilmesine karar verildi ve komşu bölgelerinin ekilmesi gerekiyordu, böylece baraj doğadaki dinlenme, balık tutma ve rahatlama için en sevilen yerlerden biri haline geldi. Bansko sakinleri ve kasaba misafirleri .

Sadece birkaç yıl içinde, özgün fikirler yerine getirildi, alabalık ve sazan balığı Barajda balıklar yetiştirilmiş , tutkulu balıkçılar için kendi başlarına oturabilecekleri ve oltalarını fırlatabilecekleri, gerçek bir rahatlamanın tadını çıkarabilecekleri yerler oluşturulmuştur.

Barajın kıyısında, Bansko çevresindeki en iyi restoranlardan birinde çalışıyor ve burada sadece Bansko’da hazırlanan ve sunulan balık spesiyalitelerini ve geleneksel Bulgar yemeklerini deneyebilirsiniz.

Çocukların oynayabileceği yerler var, bu yüzden şehir dışında rahatlamak ve rahatlamak için birkaç saat geçirmeye karar veren herkes o yerin rahatlığını hissedebiliyor.

Krinets barajı nerede?

En iyisi bu… Barajı gezmeye karar verirseniz, sadece bir göz atmaya devam etseniz bile, çok uzağa gitmenize gerek kalmaz. Çünkü Krinets, şehir merkezinden yürüyerek başlarsanız, yürüyerek yaklaşık 2,5 km (yaklaşık 30 dakika) Gurovitsa bölgesinde bulunuyor . Lucky Bansko hotel’de misafirseniz, 45 dakika (3.4 km) yürümek zorunda kalacaksınız. Barajı almak için özel yönlere veya GPS’e ihtiyacınız yoktur, çünkü yolda size doğru yönü gösterecek olan yerel insanlarla tanışacaksınız.

Elbette bara arabayla ya da hatta taksiyle binebilirsiniz, ancak yürümenizi şiddetle tavsiye ediyoruz, çünkü Pirin Dağı’nın doğasında yürüyüş yapmanın daha iyi bir yolu yok .

Krinets barajına ulaştığınızda ne yapmalı?

Balıkçılar için…

Balık tutmayı seviyorsanız, bir çubuk kiralayabilir ve doğanın sessizliğinde huzurlu bir günün tadını çıkarabilirsiniz. Baraj gerçekten iyi stoklanmış durumda ve avınız çok fazla olabilir. Burada alabalık, sazan, gümüş sazan, ot sazanı, yayın balığı ve diğer termofilik balık türlerini yakalayabilirsiniz.

Güneş banyosu hayranları ve temiz havada rahatlama için…

Eğer balıkçılık tutkunu değilseniz, barajın kıyısında rahatça uzanıp rahat bir şekilde uzanabilir, kitap okuyabilir, müzik dinleyebilir ya da sadece Pirin Dağı’nın doruklarını düşünerek rahatlayabilirsiniz .

Piknik sevenler ve geleneksel lezzetlerin hayranları için…

Arkadaşlarınızla harika bir piknik yapmak için huzurlu ve güzel bir yer arayanlar için bir yer var. Barajın etrafında arkadaşlarınızla oturabileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz yeterli yerler var ve çocuklarınız Krinets restoranının çocuk oyun alanında koşup eğlenebilirler .

Barajdan ya da tipik Bansko mutfağından yeni bir balık almak için bir yer arıyorsanız, Krapets Restaurant sizin için mükemmel bir seçimdir. Burası dış mekan ve iç mekan masaları sunuyor , menüsü zengin ve fiyatlar uygun. Barajı yürüyebilir ve güzel bir öğle yemeği yiyebilir ya da akşamları restorana gidebilirsiniz, karar tamamen sizin. Genelde her şeyin akşam yemeği için önceden ayrıldığını bildiğinizden , günün erken saatlerinde akşam yemeği rezervasyonu yapmanızı öneririz .

Barajı Krinets resmi | Lucky Bansko

Krinets barajı alanındayken gezebileceğiniz yerler

Bansko pek çok turist rotası için başlangıç ​​noktasıdır ve hangisini en çok seveceğinizi söylemek imkansızdır. Bununla birlikte, sizi baraj ziyareti ile mükemmel bir şekilde birleştirebileceğiniz yürüyüşler için çeşitli fikirler sunacağız.

Yürüyüşleri sevmeyenler için, size Bansko’daki en ilginç yerleri ziyaret etmeyi bırakan barajlara bir yürüyüş öneriyoruz . Bir günlük yürüyüş , şehrin tam merkezinde bulunan Nikola Vaptsarov’un ev müzesinden başlayabilir ve daha sonra „Saint Trinity” kilisesini ve Velyanova evini ziyaret edebilir ve ardından yürüyüşe devam edebilirsiniz. nefis bir öğle yemeği yiyebileceğiniz ve neden akşam yemeğinde kalmayacağınız barajın dibine inin.

Krinets Barajı – Banderishka polyana

Yürüyüş yapmayı seviyorsanız ve dinlenmek ve Pirin Dağı’nın güzel doğasının tadını çıkarmak istiyorsanız, o zaman barajdan Banderishka polyana’ya tırmanabilirsiniz. İki turist bölgesi arasındaki mesafe yaklaşık 9 kilometredir ve Banderishka polyana’ya ulaşmak için yaklaşık iki saat gerekir.

Banderishka polyana’da hem yetişkinler hem de çocuklar için bolca eğlence bulacaksınız, böylece yürüyüş tüm aile tarafından takdir edilecektir. Çocuklarınız varsa, istedikleri kadar kullanabilecekleri350 metrelik su kaydırağı ile eğlenecekler .

Kaydırak kullanmanın yanı sıra küçük boşluklarda futbol da oynayabileceğiniz, mini golfü deneyebileceğiniz, atış sahasında ateş edebileceğiniz, tüpler için oluk aşağı kayabileceğiniz, kiralayabileceğiniz bir eğlence kompleksi var . Bir bisiklet ve dar dağ yollarında gezinti vb.

Kasabaya dönmeye karar verdiğinizde, oradan ayrılan asansörü kullanabilir ve yukarıdan dağa ve şehre inanılmaz manzaraların tadını çıkarabilirsiniz .

Yürümeyi sevmiyorsanız (özellikle Krinets restoranında bol miktarda bir öğle yemeği yiyorsanız), o zaman araba ile çayırlara gidebilirsiniz. Siteler arasındaki mesafe sadece 13 kilometredir, bu nedenle yaklaşık 30 dakikaya ihtiyacınız olacaktır. Elbette, bu seçeneği tercih ederseniz, asansörle geri dönemezsiniz , ancak başka bir zaman her zaman deneyebilirsiniz.

Krinets barajı – Belizmata barajı

Eğer tutkulu bir balık tutkunuysanız, kesinlikle her iki barajı bir günde ziyaret etmeyi çok istersiniz.

Belizmata, Bansko yakınlarındaki Paligoden bölgesinde yer alan küçük bir barajdır . Tıpkı Krinets gibi, Belizmata da geçmişte sulama için kullanılıyordu, ancak günümüzde alabalık, sazan, kefal ve diğer balık türleriyle dolu ve yerel balıkçılar tarafından tercih edilen yerlerden biri. Balığın daha fazla ısırdığı yeri denemeyi seviyorsanız , iki barajın arasındaki mesafe arabayla yaklaşık 5 kilometredir, böylece bir barajdan diğerine kolayca gidebilirsiniz.

Belizmata’dayken piknik yapabilir, yakındaki Paligoden bölgesine yürüyüş yapabilir ve burada bulunan manastırı keşfedebilirsiniz. Ayrıca bisiklet veya ATV kiralayabilir ve Bansko çevresindeki ormanlarda adrenalini yükselten bir maceraya gidebilirsiniz.

Bu fikirler zevkinize uymuyorsa veya başka bir macera türü arıyorsanız, Krinets barajının temsilcilerine başvurabilir ve sağlanan ulaşımla birlikte bir dağ yürüyüşü düzenleyebilir ve siz ve arkadaşlarınız için bir rehber oluşturabilirsiniz.

Barajın içindeyken, bu spor faaliyetlerinin hayranıysanız, bisiklet kiralayabilir veya ata binebilirsiniz. Her zaman, size bir rehber eşlik edecek, böylece alanı ve dağı iyi bilmeseniz bile, kaybolma tehlikesi yoktur.

Bansko’nun tüm mevsimlerde sunduğu eğlence olanakları çoktur, ancak en iyisi kış mevsiminde şehri ziyaret etseniz bile, günlük geziler listenize Krinets barajını dahil edebilmenizdir. Kışın göle ve Pirin Dağı’nın karlı zirvelerine ifşa edilen manzara sözlerle tarif edilemez… onları gözlerinizle görmek zorundasınız.

Neden tam olarak Krinets barajı?

Sizleri bu baraj ile tanıştırmayı seçtik, çünkü olumlu duygularla yeniden şarj etmeyi ve Krinets’in sunduğu sessizlik ve güzel manzaraların tadını çıkarmayı hak ettiğinizi düşünüyoruz. Baraj gerçekten büyük değil , Bulgaristan’ın en popüler yerlerinden biri değil , ama en azından bir gün etrafınızdaki dünyayı unutabileceğiniz ve tam rahatlamanın keyfini çıkarabileceğiniz inanılmaz küçük bir yer.

Krinets Gölü yakınlarında dinlenmek için bir yer

Balıkçı olmak zorunda değilsin ve buraya geldiğinde balığa gitmek zorunda değilsin. Arkadaşlarınızla, ailenizle, çocuklarla gelebilir ve burada nasıl eğleneceğinizi her zaman öğrenebilirsiniz. Bansko kasabasının merkezine sadece 2-3 kilometre uzaklıkta bulunmasına rağmen, Krinets, şehirdeki trafik, gürültü ve grevden kaçmak için ideal bir yer.

Yerel halk, bulunduğu yerin avantajlarını takdir ediyor ve yoğun iş gününden sonra dinlenmek ve rahatlamak için en sevdikleri yerlerden ilk 3’ünde sıraladılar .

Neden örneklerini takip etmiyor ve sakin bir gün geçirip rahatlamak, yürüyüş yapmak, balık tutmak veya yerel restoranda yemek yemiyorsunuz?