160 cm Kar örtüsü

Menu

Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Dağı Sinanitsa – Pirin tehlikeli güzellik Alp dev

Pirin Dağı | Lucky Bansko

Pirin Dağı, eşsiz güzelliği , Bulgaristan ve yurtdışındaki etkileyici yıllık turistleri ile bizi şaşırtmaya son vermiyor . Sinanitsa Dağı , bir bütün olarak Pirin ve Bulgaristan’daki en güzel zirvelerden biridir . Bu yüzden Bansko bölgesindeyken gözünüzdeki eşsiz pisliği görme şansını kaçırmayın . Tüm dağın muhteşem manzarasını sunmaktadır. Oradan güzel zümrüt mavisi gölleri , kristal akarsuları, geniş alanları görebilirsiniz. gökyüzüne dokunmak isteyen görünen keskinleşmiş beyaz yumrular arasında kambur .

 

Sinanitsa Dağı için coğrafi veriler

Sinanica Zirve 2516 m yüksekliktedir . Sinan’ın sırtındaki Pirin batı eteklerinde yer almaktadır . Sinanitsa, Bulgaristan’daki en yüksek dağ tepe sıralamasında var.

Bulgaristan’daki en görkemli dağ masiflerinden birinin parçası. Onun başka isimler bölme zirve kireçtaşı beceriyor, çekiç ve Mavi Tepe vardır ve kendine özgü bir yapıya sahiptir.Blue Peak adı , Pirin’deki bazı zirveleri yeniden adlandırmayı başaramadıkça başarısız oldu .

Keskin tepe noktasından beyazımsı renkte olan kayalık duvarlardan aşağı iner. Bu duvarlar yavaş yavaş inerken büyük saçılımlara dönüşüyor. Sirkenin dibindeki Sinanski Gölükıyılarına ulaşırlar . Kıyılarından birinde kulübe “Sinanitsa” dır . Kulübenin yan tarafına bakıldığında, mermerden yapılmış tepe , kendine özgü bir görünüme sahiptir.

Sinanica | Lucky Bansko

Sinanishko üzerinde yer O yanal batı Momin zirve ve zirve Georgiytsa güneybatısındaki olmuştur. Var Hut ayrıca başlık Sinanishko Gölü olan sirk, yukarıda yer almaktadır. Sirkin batı ve güney kısımları tamamen çevrelenmiştir. bir duvar oluşturan uyanık kayalık kayalar.

Duvarın başlangıcı kulübe “Sinanitsa” dan başlar, Sinanitsa Dağı’na doğru dik bir şekilde yükselmeye devam eder ve Sinanişka Kapısı adı verilen eyere yaklaşarak yavaş yavaşyükselir . “Vihren” dağ evleri arasında işaretli bir rota   ve   “Sinanitsa.” Goliamo Spano direği sirki ve tepenin altındaki sirk için bağlayıcı bir rolü var .  

Dik yamaç olmasına rağmen Sinanitsa’nın yamacı geçilebilir. Bu geçen yol sayesinde elde edilir . Bu alan taş piramitlerle işaretlenmiştir ve Sinanitsa Dağı’nı Sinan Kapısı’na bağlamaktadır. Çevresi zarif güzel ve büyüleyici manzaralar var .

yansıma Sinanishko gölün berrak sularında görülen yerlerde cüce çam çalı büyümek yükselen kayaların etkileyici duvar ile birlikte Sinanitsa sivri ucu her gezgin mükemmel bir deneyim sunuyor. Dik ve aşırı büyümüş güney yamacı tepede aniden sona erer ve kuzeydeki beyaz ve dik kayalar, berrak Sinan Gölü’nü karşılamak için aşağıya bakar.

Zirve ağırlıklı olarak gri-gri mermerden oluşur. Sinanitsa , kendine özgü özelliği olan tipik bir split tipine sahiptir . Şekli özellikle güneybatıdan, örneğin Sandanski kasabasındanbakıldığında belirgindir . K ve k Pirin dinamik topografya olduğunu biliyoruz ve bu zirve Sinanitsa görülebilir. Zirve , dağcılar için tırmanma mücadelesi yaratıyor , ancak çabalar kesinlikle değerli. Güneybatı kısmı en sık görülür.

o üstten açıktır zaman manzarasına gösterdiğinde – Pirin Dağları’nın prensler mermer edildi yükselen Dağı Vihren ah , yüzün Suhodol ve Kutelo. Kutelo ve Banski Suhodol arasında popüler kaya kenarı Koncheto bulunur kuzeydoğusunda.

Oram’ın büyüleyici tavası yayıldı ve ayrıca güneydoğu Kamenitza zirvesine . Üste Gölü Sinanishko kuzeybatı kıyısında ünlü kulübe Sinanitsa olduğunu. Oraya bir saate kadargidebiliriz .

Sinanitsa Dağı’nda bir yığın taş var ve üzerlerinde yazıtları üzülerek düşünülemeyen bir levha var. Üst kısım, bazı insanları bir araya getirecek kadar geniş ve çıplak duvarlara oturacak bir yere sahip.

Sinanitsa Dağı’ndaki hava oldukça hızlı değişiyor ve bunun için hazırlanmalıyız. Bir noktada açık ve net olabilir Bir sonraki anda kara bulutlar geliyor ve şimşek sesi duyuyoruz.

Sinanitsa Dağı | Lucky Bansko

 

Sinanitsa Dağı hakkında meraklı gerçekler

Kuzeydoğuda, tepenin üstünde “a” kategorisinde bir Alpin tırmanma nesnesi olan 200 metrelik bir dikey duvar vardır . Andrei Todorov ve Vassil Nastev bu duvara ilk defa 12 Temmuz 1949’da tırmandı ve ilk kış tırmanışı Encho Petkov ve Ürdün Machirski 27 Nisan 1955 tarihlerinde.

M Itova ve şekil üzerinde üst

İlginç bir efsane Sinanitsa Dağı ile bağlantılıdır. Efsaneye göre, Sinanitsa adında güzel bir kız, sık sık dağın zirvesine yakın sürüsünü beslemeye gitti. İnanılmaz güzelliğinin söylentileri bir zamanlar Murat Koyu’na ulaştı ve adamlarını onu aramaya gönderdi. Türk askerlerinin yakaladığı her girişimde, kız kaçmayı başardı.

Ancak bir gün, Murat Bey, konularıyla birlikte Sinanica’nın şüphelenmediği gizli yollardan geçti. Bu yüzden en tepesinde dururken onu yakaladı . Bunu görür görmez iki seçeneğiyle karşı karşıya olduğunu fark eder: Osmanlı baskıcıları tarafından yakalanmasına ve yabancı inancı kabul etmesine ya da hayatını almasına izin verin . Bu yüzden, bu güne hala adı olan tepeden batmaya karar verir.

Sinanişko Gölü hakkında gerçekler

Sinanishko Gölü | Lucky Bansko

Sinan Gölü, Kuzey Pirin Dağları’nın batı yamacındaki buzul gölüdür. Sinanitsa kulübe gölün kuzey kıyısında inşa edilmiştir. İkinci adı Big Sinivrashko göl 2181 rakımlı Dağı Sinanitsa ait Seve p-kuzeydoğu 650 m derin Cirque yer almaktadır olduğunu. o 10 en derin gölleri Phi siklodekstrin dağın arasında yer almaktadır 11,5 m IAS ler derinliği ilebirlikte.

Göl uzatılmış bir şekle sahiptir: 140 ila 90 m ve 1.01 ha. Gölün yeraltı drenajı var , ancak 120 metre sonra. sular yüzeye çıkması ve nehir Vlahinska ve Struma sol kolu bir sol koluolan Sinanishkata Nehri, doğarlar.

Zirveye nasıl gidilir?

Diğer sitelerden ve Pirin’deki yoğun turistik yerlerden biraz daha uzakta olması nedeniyle , Sinanitsa daha az ziyaret edilen bir tepedir, ancak birçok turistin favorisidir. Vihren, Begovitsa (Kamenitza), Yane Sandanski veya Spano direği barınaklarından rotaları alarak Sinanitsa Dağı’na ulaşabiliriz . yollarının Her 2 ve 6 saatleri arasında orada sürer.

Sinanitsa Dağı’ndan Sinanitsa Kapısı’ndan geçilmesi tavsiye edilir.Bu rota Sinanitsa kulübesinin girişinden başlar ve Sinanishko Gölü’nün sol yakasında konuşulur . Yol oldukça dik ve kayşat ve cüce çalılar geçer ve tırmandıkça daha da güçleniyor. Zirveye ulaşmak yaklaşık 50 dakika sürer .

bulunduğu tepe ve yakın çıkış noktası dibinde – “Sinanitsa” kulübe Bunun o e giden yolların biri Bansko Ihren içinde kulübe. Bu yol yürümek yaklaşık 4 saat sürer ve araba ilegidersek – 16 km. asfalt yolda. Vihren dağ evi mavi işaretli kulübe “Sinanitsa” için bir yol başlatır .

Sinanitsa kulübesinden Sinanishka Kapısı’na olan rota 20-30 dakika , diğer rota ise tren istasyonunun bulunduğu Kresna kasabasından başlıyor . Bu rota oldukça uzundur,çoğunlukla bir yoldur ve geçmesi 9 saat sürer.

Bansko’dan Vihren kulübesine olan rotamızı seçersek , güzel Muratovo gölünün oldukça dikkat çekici yerleri göreceğiz. Patikada Muratov Zirvesi’nin eteklerinde ve Banderişka Kapısı’nda daha sert bir tırmanış var . Rotayı geçtikten sonra, rota belirli konumlar haricinde tamamen düz hale gelir .

Sinan Dağı’na yaklaşırken, Sinanitsa Dağı ve Sinan Gölü’nün bir panoramasını görebiliriz. Sinan Kapısı’ndan rota ile Vihren kulübesine, Sinanitsa kulübesine ve Spano Kutbu’naulaşabiliriz. 

“Spano direği” barınağı Sinanitsa kulübesi için bir başka başlangıç ​​noktasıdır ve bu yolun geçişi 2 saat sürer. Biz sığınak ulaşmak kadar, D. tarafından giderseniz Sandanski, barınak”Tevno Gölü” rad veya dağ evleri “Vihren” Begovitsa “” Yane Sandanski “Bu yolun her ve farklı bir süre. Üste Başka az bilinen rota iyi Ilindentci köyü üzerinde mermer taş ocağından çalışan yola temizlenir ettiğini sağ açar üstüne.

Sinanitsa kulübesinde kalmak isteyenler için iyi donanımlı bir turizm merkezi vardır. Lodge’un konukları geniş bir yemek odasına, mutfağa ve güvenlikli bir otoparka sahiptir.Kulübedeki odaların kapasitesi 50 kişidir. Yaz aylarında oraya gidersek , doğaçlama kampın ortasında bir sarayda gezinmek için iyi bir yer . Kresna kasabasına ve Vlahi kasabasınave ayrıca Bansko kayak merkezine yapılan yürüyüşlerin başlangıç ​​noktasıdır .

Bölgede doğa Ela ikiye böldü ve görünümleri daha da ilginç olduğunda bahar ya da yaz aylarında iyi havalarda top ziyaret tavsiye edilir. İyi hava yürüyüşçüler zirveye ulaştıktan sonra dinlenmek ve Sinanshkiya tserkus için görkemli bir manzara sunan zevk için yeterli o zaman ayırmaya olanak tanır. “Müzikal” performansı kaçırılmaması gereken dağlık gargaraların daimi sakinleri de görülebilir.

Ow Eğer bu zirveye tırmanmaya karar en kolay olmadığını biliyoruz ettik ve tırmanma bir zorluktur. Bulgaristan’ın en yüksek zirvelerinden biri olmamasına rağmen , tırmanışı enkolay değil . Bizi güzelliği ile ödüllendirmek için engellerini aşmaya hazır olmalıyız .

Güzergahtaki zorlukların üstesinden gelmek ve zamanın kaprislerine karşı koymak için uygun donanıma, beden eğitimine, sabrımıza ve isteğimize ihtiyacımız olacak . Bazen basamaklar ve taşlar bize sonsuz gelebilir. Ama çabalarımız nihayet Iwate Sinanitsa gelen ortaya çıkar inanılmaz dağ manzaralı ödüllendirilir.