Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

“Belmeken” barajı – Rila’nın güzelliğinin bir parçası

Belmeken Barajı | Lucky Bansko

Belmeken Barajı , Bansko bölgesinde olduğunuzda mutlaka görmeniz gereken güzel bir yer. nehir Sestrimska boyunca 1923 m yükseklikte yer Belmeken en baraj, Rila Dağı kafesin bir parçasıdır “Belmeken- Sestrimo- Chaira.”

Balkan Yarımadası’nda büyük bir baraj bulunan en yüksek baraj gölüdür . Belmeken hem yaz hem de kışın güzelliği ile büyülüyor. Belmeken Dağı’nda vaftiz edildi.

Belmeken Barajı Hakkında İlginç Gerçekler

Barajın adı “Bilinen Yer” anlamına geliyor. Aslında Doğu Rila en yüksek rakımlı bir dağ deposudur. Kriva Reka Nehri üzerine inşa edilmiştir . Sestrimo köyü, barajın yanı sıra Yundola bölgesi için bir başlangıç noktasıdır.  

Kendisine giden yol iyi durumda tutulur. Baraj mvozhe hem yürümek ve balıkçılık gitmek için. Oraya bir gezi yapmayı planlıyorsak, sıcak giysiler giymeyi unutmamalıyız çünkü yazın bile sıcaklıklar düşüktür.

Güzel Belmeken alanı | Lucky Bansko

Съоръженията на каскада „Белмекен-Сестримо“ сe намират в североизточните склонове на Рила планина, като събиратводите от рилската част на поречията на реките Марица, Места и Струма.

Rila Dağı’nın kuzeydoğu yamaçları bulunan imkanlar çağlayan “B Elmec-Sestrimo” CE nehirleri Meriç, Struma ve Mesta ve vadilerin Rila bölümünden suyun toplanması gereğidir.

Barajın kaskadı , iki toplama bölgesi türetmesinden oluşur : biri 1900 m kotunda, diğeri ise 1200 m kotunda . Göl “Belmeken” içine üst zon akışından akan Su ve alt bölgesinden gelenler Stankovi barakki günlük ekolayzır içine beslenir .

Basamaklı üç enerji basamağı üzerine kuruludur:

kaskad baraj ilk aşaması şunlardır 1900 lnite türevleri yükseklik, toplama içerir:

 • “Blagoevgrad Bistritsa”
 • “Ilyina”
 • “Manastirska” – “Beli İşkar”
 • “Djaferica”, “Maritsa 1900”
 • “Potter.”

Vodosabira Yönetim kanalı “Potter” onların kolları Ilyina ile nehirleri Blagoevgrad Bistro Itza ve s. Rila nehir içerir. Nehir Bistritsa 2600 metre yükseklikte Rila Büyük ve Küçük Ayı tepe arasındaki tepeden doğar. Blagoevgrad Bistritsa vadisinin kuzeyinde, rütbeli İlyinasıyla Rilska nehri var .

Belmeken’e Nasıl Gidilir?

Belmeken'e nasıl gidilir | Lucky Bansko

Güzergah alpler için gerçek anlamda çünkü zorlu bir geyik. Ön seçim hazırlamak için Nu zhno l ama. Orman havası harika bir kokuya sahiptir. Sestrimo köyü, Rila Dağları’nın ortak olduğu olağandışı güzellikte bir bölgede yer almaktadır. Baraj yolu köyün yanında. Oradan tırmanış başlıyor. Orada yol daralır . Başlangıçta, iki araba daha uzağa gidebilir, ancak mesafe her milin daralmasına neden olur.

Gezginler ayrıca yolda buluşabilir. Parkurda yoğun bir trafik olmamasına rağmen, başka bir otomobille karşılaşırsak, ayrışma kolay olmayabilir. Yolda görünürlüğü 20-30 metre yüksekliğinde olan çam ağaçları ile kaplı eğriler var ve bu nedenle sürüş biraz daha zorlu. Daha sonra yol ikiye ayrılır ve kılavuzlar en iyi durumda olduğu gibi solu çekmeyi tavsiye eder. Diğer yandan, doğru olanı pitoresk manzaralar sunar ve baraj duvarının kendisine yol açar, ancak geçişi daha zordur çünkü deliklerle dolu.

Oraya gitmeyi planlıyorsak, barajın etrafında kafe olmadığını bilmeliyiz. Yani uzun süre kalırsak, Yundola’dan su ve yiyecek alabiliriz . Muslukta Jundola’ya inişin başlangıcında su bulunabilir . Oradan kısa ve iyi asfalt bir yol alırsak, 1924 m spor tesisleri “Belmeken”. Üzerinde. Yüksekliğinde.

Orada farklı amaçlar için farklı yönlerde koşan sporcuları sık sık görebiliriz . Yakın hiçbir kaleler, manastırlar, antik yerleşimler, ancak tov ve ri o Gölü besleyen ve pik yükselen Belmeken kadar gitmek bisiklete veya motosiklet p bırakmak için daha fazla zamana varsa değerli ziyaret etmek 2626 metrede.

Baraj , yakınlarda bir spor üssü olması nedeniyle de popülerdir. Güzergahın kendisi (aslında üç yollu bir güzergah var), çok sayıda bisikletçi ve motosikletçi bunu bilmesine rağmen popüler değildir . Yerel ve merkezi otoritelerin biraz daha fazla arzusuyla, bu rota sadece Bulgaristan için değil, yerel ve merkezi otoriteler asfaltı korumaya ve dereleri temizlemeye çaba gösterirse , Balkan yarımadası için popüler bir hedef haline gelebilir .

Belmeken Dağı için

Belmeken zirvesi | Lucky Bansko

Belmeken zirvesine tırmanması nispeten kolaydır. Sadece kışın, tepeye giden rotanın bazı kısımları çığ gibi görünmektedir.   Sofya’dan Sofya’ya olan mesafe yaklaşık 2 buçuk saat süren 140 km. Etkileyici 1923 metre yüksekliğiyle Bélmeen Peak , muhteşem dağ manzaralarını sunar.

Belmeken kulübesi için

Belmeken de turistik yerler | Lucky Bansko

Göl boyunca sirk eşik Ravnivrashkoto yer alır. Oradan Belmeken barajına 2.30 saatte ulaşılır. Ortak iç banyoları ve lavaboları olan 30 koltuk kapasiteli devasa üç katlı bir binadır . Kulübe su ile beslenir , ünite tarafından elektriklenir ve katı yakıt sobaları ile ısıtılır . Aynı zamanda bir büfe ve yemek odası sunmaktadır. Yollar işaretlendi. Başlangıç noktaları LET.G.Dimitrov – 4.30h. ayrıca yol işaretlemesi ile.

Komşu Turistik Nesneler:

 • Belmeken Barajı – 2.00 saat.
 • Hristo Smirnenski – 3.30
 • Belmeken / 2626m / – 1.30.
 • H. Gerginitsa – 5.30
 • h.Venetitsa – 4.00.
 • H. Zavrachitsa – 6.30