Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Bansko’da yıl boyunca düzenlenen etkinlikler

Şehrin kış mevsiminde ilgi çekici olduğunu ve sadece kayakçılar için düşündüğünüz için Bansko’yu olası bir yaz tatili yeri olarak kaçırdınız mı?

Bansko’nun en popüler kayak merkezimiz olduğu doğrudur, ancak şehrin sezon dışındaki misafirlerine de sunacak bir şeyler var.

İnanmıyor musunuz? Bakalım Bansko size kasabada dinlenirken nasıl eğlence ve etkinlikler sunabilir.

Bansko’da 8 aralık

Aralık başı olduğu için ve en büyük üniversite öğrenci tatilinin yaklaştığı için, Bulgaristan’ın dört bir yanından Bansko’da gerçekleşen en büyük öğrenci topluluğuyla başlamalıyız. Neden Bansko? Çünkü 8 Aralık’ta Bansko’da en büyük ve en çılgın öğrenci partileri burada. Ve böyle bir partiye hayır diyecek bir öğrenci yok, değil mi?

Üniversite öğrencisi iseniz ve meslektaşlarınızla tatilinizi kutlamak için Bansko’da otel rezervasyonu yaptırmadıysanız … üzgünüz, çünkü 8 Aralık’ta boş bir otel bulmak biraz zor olacak.

Tatil beldesi, sadece yerli üniversitelerden değil aynı zamanda komşu ülkelerden gelen öğrencileri de kutlama için en çok tercih edilen yerdir. Şehrin otelleri Aralık ayı başında doludur ve eğlence sonsuzdur. Meyhaneler, lüks restoranlar, barlar, diskolar … bir üniverste öğrencisinin tatil için istediği her şey Bansko’da.

Süpermodern kayak merkezi Bansko | Lucky Bansko

Bansko’da kayak sezonunun açılışı

Kasabadaki kayak sezonu başlangıcı hakkında söz etmemek mümkün değil,  çünkü bu beyaz pistlerin üzerinde inmeyi seven herkes tarafından çok hevesle beklenen bir olay.

Sadece kayak sezonu şöleninde yer almayan ilk üyelerden biri olmakla kalmayıp, pistlerden inen ilkler arasına girmek de bir ayrıcalıktır ve çok keyiflidir.

Aralık ayı ortasında Bansko’daki otellerden birinde Noel öncesi tatil kısa( veya kısa olmayan) bir ara var, çok seveceğinizi düşünüyoruz. Kayak yapmasanız bile, yalnızca bu yıllık etkinliğin varlığı ve sizi bir araya getiren mutluluk, unutulmaz anıları tüm hayatınız boyunca bırakacaktır.

Bansko’da beyaz Noel

Evet, Bansko Noel için en güzel tatil yerlerinden biridir. Her yıl Bansko belediyesi tarafından düzenlenen Noel kutlamaları hakkında çok konuşulur.

Buna inanmazsanız, Bansko 2017’de bir Noel tatili düzenleyin ve kendiniz göreceksiniz. Yılın bu zamanında, şehirde çeşitli açık hava etkinlikleri düzenleniyor, otellerde Noel ışıkları ve meyhaneler var … meyhaneler, parmaklarınızı yalatacak lezzetli ev yapımı yemekler sunuyor.

Kuker şenliği

Bansko 2017’deki Noel tatili kaçırırsanız, Yılbaşında şehirde karşılayabilirsiniz ve ertesi gün her yıl 01.01’de gerçekleşen Kukeri şenliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Yeni yılın ilk gününde, yakınlardaki ve uzaktaki kukerler kasabada “kötü ruhları kovalamak” için toplanırlar. Kukeri festivali gün boyunca devam eder ve festivalin sonunda daima horo dansı vardır, burada da katılıp eğlenebilirsiniz.

Buraya kadar sizi sadece kış olaylarıyla tanıştırdığımızı söylememeniz için, bakın Bansko diğer mevsimlerde neler sunuyor.

Bulgar Kukeri bir fotoğrafa | Lucky Bansko

Jazz festivali

Bansko Jazz Fest, yaz aylarında Bansko’daki otellerden birinde dinlenerek keyif alabileceğiniz en büyük etkinliklerden biridir. Uluslararası Jazz Festivali, her yıl Ağustos ayında gerçekleşir ve şehrin amblemlerinden biri haline gelmiştir. Açık hava sahnelerinde birkaç gün boyunca ulusal ve dünya jazz sanatçıları ve formasyonları katılmaktadır, Bansko ise dünyanın dört bir yanından jazz severleri ağırlıyor.

Bansko opera fest

İki müzik etkinliğini tek bir tatilde birleştirmek istiyorsanız, jazz festivalinden hemen sonra, bir sonraki yıllık etkinliğin – Bansko opera festivalinin tadını çıkarabilirsiniz. Şimdiye kadar operaya gitmemiş olsanız bile, kentteki opera olayı sırasında açık sahnelerden birini ziyaret etmek giderek daha fazla istemek için yeterlidir … Opera Festivali altıncı yıl şehirde düzenlenmektedir. Şehirdeki bu yılki etkinlik, Bulgar opera sanatının en önemli opera yıldızlarını bir araya topladı.

Yaz tiyatro kutlamaları

Temmuz ayının bir deniz zamanı olduğunu ve hatta dağın sunabileceği bir şey olmadığını düşünüyor musunuz? Tiyatroyu seviyorsanız, ancak tiyatro performansını izleyecek vaktiniz yoksa ve Bansko’daki otellerden birinde tatil yapıyorsanız, şehirde yıllık yaz tiyatro kutlamalarına katılabilirsiniz. Kent.

İnanılmaz yetenekli aktörlerin canlı performansının keyfini çıkarmayı ve yılın en dramatik tiyatro prodüksiyonlarından bazılarını izlemeyi reddetmezsiniz değil mi?

Bansko gelenekleri kutlamaları

Bansko folklorunun, geleneklerinin ve mutfağının kutlamaları neredeyse otuz yıldır düzenlenmekte ve 17-24 Mayıs tarihlerinde Bansko’da olmanız halinde olağanüstü bir şey yaşayacağınıza inanıyoruz.

Etkinlik sırasında ünlü Bansko mutfağının en popüler yemeklerini tadabileceksiniz, çeşitli müzik etkinlikleri duyacaksınız, şehrin tarihini ve görülecek yerlerini keşfedebileceksiniz … Kutlamalar sırasında çok sayıda kültürel etkinlikler, sergiler, temalı yemekler düzenleniyor.

Bansko'da yaz tiyatrosu | Lucky Bansko

Yaz sinema severleri için kutlamalar

Etkinlik, Temmuz ayının ikinci yarısında gerçekleşiyor ve Uluslararası Bansko Film Festivali‘nin bir parçası. Yıldızların altındaki yaz sinemasında gezilere, dağlara ve extreme sporlara ayrılmış en iyi filmlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Açık havada, sevgilinize sıkıca sarılarak dağ hakkında en popüler film prodüksiyonlarını bir akşam (veya birkaç akşam) izlediğinizi düşünün …

Bansko Beat

Popüler müziğe meraklıysanız, Bansko Beat size kesinlikle çekici gelecektir. Etkinlik her yıl Bansko’daki merkez meydanında Temmuz ayında gerçekleştirilmektedir. Bansko Beat, geleneksel olarak hayranlarınız olduğundan emin olduğumuz popüler halk sanatçılarına ev sahipliği yapıyor.

Bansko Konseri | Lucky Bansko

Bansko El Sanatları

Bansko sadece antik tarihi ve güzel sahne ile değil, aynı zamanda geleneklerin korunduğu bir şehirdir. İşte bu yüzden herkes, Bansko El Sanatları’nın günlerini başlamasını herkes için sabırsızlıkla bekliyor; yerel halk, el sanatları gibi korumayı başarmış olduklarını ve kentin misafirlerini – işçiliğin büyüsüne kaptırmaya çalışıyor.

Yaz aylarında Bansko’da (Haziran ayından başlayarak eylül başına kadar) dinlenmeyi seçerseniz, tığ işi, nakış, hediyelik eşyalar yapma, oyma, tığ işi, dokumacılık ve benzeri el işleri ile tanışabilirsiniz.

Gösterilen zanaatlardan birini öğrenmek isterseniz, bunu hiçbir çaba harcamadan yapabilirsiniz ve eve sadece dinlenmekle kalmaz aynı zamanda geleneksel Bansko zanaatlarından bazılarına hakim olabilirsiniz .

Bohemi – Balkan müziği festivali

Sonbahar dağda en iyi tatil mevsiminin sadece bir tanesidir, aynı zamanda Balkan Müzik Festivali’nin Bansko’da yapıldığı dönemdir.

Hayal edin … Bansko’daki harika otellerden birinde, manzaraları izlerken, doruklarına tırmanırken veya sarmaşıklarla dolaşırken ve güneş batmaya başlayınca, Bansko’nun merkezine doğru gidersiniz başlarsınız ve burada en önemli Balkan sanatçılarından bazıları özel konserler veriyorlar

Başka nerede eşsiz ritimlerin tadını çıkaracaksınız ve açık gökyüzü altında tüm ruhunuz ve kalbinizle eğleneceksiniz?

Bansko’nun günü

05.10.1912 tarihinde “Holy Trinity(Kutsal Üçgen)” kilisesinde Peyo Yavorov, Bansko’nun özgürlüğünü ilan etti … ve o günden beri her yıl Bansko sakinleri kasabalarının gününü kutluyorlar. Etkinlik, şenlikler, konser ve çok sayıda müzikle kutlanmaktadır.

Bansko Film Fest

Bansko’nun amblemi haline gelen bir yıllık etkinlik. Dağ, macera ve extreme spor dallarına adanan Film Festivali, Kasım ayında gerçekleşir ve dağa ithafen en iyi filmleri izleyebilirsiniz.

Kasım ayında Bansko Film Festivali | Lucky Bansko

“Sabah yıldızı” sanat festivali

2008 yılından beri düzenlenen uluslararası etkinliğe yurtiçinden ve yurtdışından gelen gençler ve yetişkinler katılıyor. Festivalin amacı, yaratıcılığın her biçiminde teşvik edilmesidir. Tatilinizde veya 8 Aralık’ta Bansko’da kutlamayı planlıyorsanız, Aralık ayının başında düzenlenen “Sabah Yıldızı” Sanat Festivali’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Evet, Bansko en popüler kış tatil beldemizdir ve yılın bu zamanlarında buraya olan ilgi büyüktür, ancak kasaba, konuklarına birçok ilgi çekici ve değerli yıllık etkinlik sunabilir.

Kasaba, Paskalya, 8 Aralık, Noel ve Yeni Yıl gibi en popüler ve önemli tatillerde de kutlamalar düzenlemektedir ve bu bayramlarda da ziaret edilen en önemli tatil yerlerinden biridir.

Başta belirttiğimiz gibi üniversite öğrencileri kasabayı çok bepeniyorlar ve her yıl üniversite öğrencileri kutlaması yaklaştığında 8 Aralık’ı Bansko’da kutluyorlardı.

Bansko’daki Noel tatili, onlara harika bir atmosfer, harika oteller, inanılmaz yemekler ve sonsuz beyaz pistler sunabileceği için şehre gelen Bulgar ve yabancı aileler tarafından da tercih edilir.

Ancak, bu Noel ve Yılbaşı için planlarınız ve kışın Bansko’daki tatilini özlediğinizde bile şehrin size bütün bir yıl boyunca sunacak bir şeyler vardır.

İlkbahar, yaz ya da sonbahar tatilleriniz için Bansko’yu seçerek, dağın güzelliğinin ve huzurunun keyfine varmakla kalmaz, aynı zamanda kentte gerçekleşen yıllık etkinliklerin bir kısmını da keyifle yaşarsınız.