Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Bansko’da yaz

Bansko’da (ulusal, Avrupa, dünya) düzenlenen birçok kış sporları yarışmaları boyunca birçok kişi tatil yerini daha fazla kış olarak algılamaktadır.

Ancak Bansko’da, yaz turizmi çok iyi gelişmiştir, Bansko’da taze bir yaz için sayısız atraksiyon merkezleri bulunmaktadır. Onlarla keyifli, dinlendirici bir tatil ilgi çekicidir; hoş deneyimlerle dolu Bansko’daki çeşitli yaz etkinlikleri ile doludur.

Bansko’daki unutulmaz yaz olanakları,  geziler, turlar, çeşitli spor – klasik ve extreme, balıkçılık, avcılık, ata binme, kaplıcalar vb. gibi çeşitlidir – Bansko, sadece kışın değil, aynı zamanda yaz mevsiminde de tercih edilen tatil yeridir.

Yaz tatilini doğayla birleştirmek, aynı zamanda en iyi beş yıldızlı otelde kalmak isteyen konuklar için bir yer Lucky Bansko Spa & Relax’dır. Burada, lüks konaklama, beş yıldızlı hizmet, rahat stüdyolar ve daireler ile her zevke ve yaşam tarzına yönelik sayısız eğlence ve atraksiyon merkezi bulacaksınız.

Geziler ve turlar ile Bansko’da yaz

Bansko’da ilgi çekici bir yaz, birçok yaya geçidi ve gezileri sunar. Göller, tepeler, dağ evleri yolları vahşi dağ manzarası arasında yer alır ve harika, canlandırıcı ve ilham verici bir dünyaya geçiti gösterirler. Bu yaz boyunca Bansko’daki faaliyetler zorluk derecesi düşük veya orta olan geçişleri seçebilir ve zorluk dercesi yüksek olan rotalar davardır. Süre 50-60 dakika ila 17 saat arasındadır.

Rila Manastırı İçinde | Lucky Bansko SPA & Relax

Bansko’da rahatlatıcı bir yaz geçirirken, 10. yüzyılda kurulan ve UNESCO tarafından dünyadaki kültürel mirasa dahil edilen Rila Manastırı, şarabı ile ünlü en ülkemizin küçük kasabası olan ve kumtaşlarında ki evleri ve şraphaneleri ile mimari yer olan Melnik, güzel Yunan beldesi Kavala’yı da görebilirsiniz.

Bu, örneğin Yagodinska Mağarası gibi doğal yerler de dahil olmak üzere bir günlük gezi seçerek yapılabilir. Bu nedenle Bansko’da bir tatil, diğer birçok dikkat çekici yerleri görmek için fırsatlar sunar.

Balıkçılık, av, orman içinde paintball ile Bansko’da yaz

Bansko’da atraksiyon dolu bir yaz için fırsatlar, balıkçılar ve avcılar için de geçerlidir. Bansko’da ve yakınlardaki inanılmaz manzaranın ortasında balıkçılar, şanslarını sazan, alabalık ve kefal ile deneyebilirler. Takımlarını taşımak zorunda kalmazlar, her şeyi kiralık alabilirler.

Bansko ormanda Paintball | Lucky Bansko SPA & RelaxYer, Bansko’dan ulaşımı sağlanmış olan, 12 km mesafede ki üç gölü ile “Ribarnika” kompleksi ve Krinets ve Belizma barajları arasında seçilebilir.

“Ribarnika” da sportif balıkçılık, kişisel veya kurumsal vesilelerle kutlamalar gibi yarışmalar düzenlenirken turizm için uygun yerler vardır. Belizma piknik için idealdir – banklar ve masalar ile bir şömine, çocuk oyun alanı da bulunmaktadır.

Balıkçılık başarısı ne olursa olsun, lezzetli balık olacaktır –tavada ve korda balık hazırlama ustaları buradadır, onlar turistleri ağırlamak için her zaman hazır ve turistlerin Bansko unutulmaz yazına nasıl katkıda olacaklarını biliyorlar

Bansko’daki heyecan verici yaz tatil avcılar için de sağlanmaktarır. Pirin’in zengin flora ve faunası, fotoğraf avında benzersiz görüntüler ve duygulara fırsat verir. Gerçek av, Harami Bunar, Vişeritsa, Batişta Eski Dikçan avcılık çiftliklerimde yapılır. Birçok av hayvanları arasında vahşi domuz, geyik ve mouflon hakkında bahsedilebilir.

Bansko’daki birçok yaz etkinliği arasında IMI Sports’un paintball için önerileri bulunmaktadır. Macera çok heyecan vericidir, amatörler, çocuklar tırmanışı için üç orman alanı hazırlanmıştır. Eğitmenler Bulgaristan Ligi’nden profesyonel paintball oyuncuları olup Avrupa çapında hakemler için sertifikalandırılmış birçok ulusal ve uluslararası turnuva düzenliyorlar.

Çok sayıda katılımcıyla görüşme yapılması durumunda şişirilebilir bunkerler, profesyonel hakemler ile çitlerle çevrili özel bir alan yapılır.

Bansko’da ata binme ve dağ bisikletiyle yaz

Bansko’da duygusal yaz için birçok fırsat arasında binicilik ve dağ bisikleti vardır. Bansko’daki tüm yaz tatili teklifleri, ekstralarla birlikte ata binme içerir.

Bansko dağlarda at sürme | Lucky Bansko SPA & Relax

Gezi dersleri veya temel bilgiler de dahil olmak üzere, eko yolları aşmak için atlar seçebilirsiniz – deneyimsizler için yeni başlayanlar dersleri, daha hafif yürüyüşler sunulmaktadır.

 

Atlar profesyonel öğretmenler tarafından eğitilmişlerdir. Deneyimli biniciler, isteğe bağlı olarak gün, iki gün veya daha fazla yiyecek ve geceleme konaklamalarıyla farklı engeller ile saatlik dağ yürüyüşleri yapabilirler.

Bansko’daki at alanları “Rusaliite”, Bansko’ya on kilometre, “Peri Volas”, 12 km. Ve Razlog yakınlarındaki “Dvorene”.

Bansko’daki her yaz sezonu dağ bisikleti gitgide daha popüler hale geliyor. Bisikletçiler için, Rila’ya ulaşmada farklı güçlükler ile 200 kilometrelik cazip rotalar bulunmaktadır. İşaretleme park Pirin işbirliği ile İngiliz kuruluşu tarafından yapılmıştır.

Nitekim, bu organizasyonun kurucuları 2009’da organize dağ bisikleti yapmaya başlamış ve gelişmeye devam etmiştir. Meraklıları için ücretsiz turlar mevcuttur. Farklı zorluklardan dolayı, belirli yerlerde bazı bisikletçiler için karayolu taşımacılığını kullanmak için bir “yedek seçeneği” de vardır.

Bisiklet popülaritesi için her yaz Bansko’da düzenlenen ve Bulgaristan Profesyonel Federasyonu takvimine dahil edilen uluslararası yarışmalar buraya katkıda bulunuyor.

Belediye bisiklet geliştirmeye ve bisiklet sürücülerinin Bansko kentinde çeşitli yaz etkinlikleri için bisiklet sürücülerinin kolaylaştırılmasına katılarak “St.Nikola”’ya kadar 2250 m’lik bir bisiklet yolu yaptı. Bu çok ilgi çekici bir arkeolojik kompleksidir ve M.Ö. 2000’den önce yeni bir yerleşimin kalıntıları vardı. 17. yüzyıla kadar varolan bir kompleks’dir.

Bansko’da extreme bir yaz

Aksiyon sevenleri, Bansko’da extreme yaz relaxı  yapabilir. Bansko’daki pek çok yaz etkinliği arasında ATV ve buggy action rotaları var. Burada farklı arazilerde ve yamaçlarda, ki tüm yollar üzerinde manzara son derece mükemmeldir – nehirler geçilir, dağlar geçilir, doğa fenomenlerinin bir çoğu görülür.

Bansko Arazi arabaları | Lucky Bansko SPA & Relax

Tabii ki, Bansko’daki bu çekici yaz etkinlikleri ile zorluk isteğe bağlıdır. Rotalardan geçmek, katılımcılara eğlence için bir gösteri olabilir – düşük zorluklarta, eğlence 1 ila 3 saat arası sürmektedir. Bansko ve çevresindeki gece panoramik turlarda çok güzel manzaralar görülür.

Rotaların ortalama zorluğu gerginliği ve adrenalini arttırır ve burada etkinlik 3 ila 5 saat arasındadır. Yüksek zorluk sadece 5 saatten uzun süren gelişmiş olanları için Bansko – Predela turudur. Bansko’daki bu yaz etkinlikleri sırasında, turistler dilerse, teklifler bireysel rotalara da izin verir.

Bansko’da sunulan extreme yaz aktiviteleri arasında kayalığa tırmanış da vardır. Kaya tırmanışının uygulandığı Bansko’ya en yakın yer Mağaralar alanı’dır. Kamenitza, Bınderişki çukar, Banski Suhodol, Zıbıt, Başliiski çukar v.s. olmak user, üstek züerine, bazı tepelere de gidebilirsiniz. Birçok tırmanıcı da Vihren Tepesinin kuzey kısmna  da gitmektedirler.

Kayalar üzerinde tırmanma ile Bansko extreme yaz etkinlikleri seçmiş olanlar için, organizatörleri profesyonel eğitmenler ve gerekli tüm ekipman, güvenli kayalar sağlamaktadır.

Bansko’da yararlı olanlar

Eğlence haricinde turistler, Bansko’da yararlı bir yaz tatilinin tadını çıkarabilirler. Kasabadan sadece 6 km uzaklıkta Dobrinişte’nin kaplıcaları bulunmaktadır. Antik çağlardan beri kullanılmaktadırlar – yeni çağdan önceki altıncı binyıl maden bahçesinde bulunmuştur.

Binanın Roma temeline sahip özel olarak tasarlanmış havuzlar da bulunmaktadır.

Günümüzde, 30-43 derece sıcaklıkta 17 mineral pınarlar vardır ve balneolojik alanda farklı hastalıklar (böbrek, gastrointestinal hastalıklar, safra, karaciğer sorunları, metabolic, endokrin, üst solunum yolu hastalıkları, cilt yaraları, nevralji, radikülit, eklem hastalıkları v.b.) tedavi edilmektedir. Su, banyolar ve doktordan verilmiş reçeteli olarak  içme yoluyla da kullanılır.

Komplekste 2 yüzme havuzu, açık barlar, restoran, küçük bir havuza sahip bir çocuk oyun alanı bulunmaktadır. Pirin, Rodoplar ve Rila olmak üzere üç dağ arasında manzarası son derece güzel bir yer, yüksekliği 850 metredir.

Teleferik sadece kışın değil, aynı zamanda yaz mevsiminde de çalışmaktadır

Yazı Bansko‘da geçirirken, yapılması gereken ilk şeylerden biri Bınderişka çayırına teleferik ile çıkarmaktır. 8 koltuklu gondol, 6.2 km uzunluğundaki muhteşem manzarayı sergiliyor ve bu duygu nihai olmaya devam ediyor. Kapasiteler saatte 2400 kişiye kadar ulaşabiliyor. Haziran ayında trafik bir günde bir yöndedir – yukarı ve aşağı – Bansko’dan sabah kalkış 8, dönüş 16.30.

Temmuz ve 1 Eylül – 24 Eylül tarihleri arasında teleferik, her iki yöne de, hafta içi her gün açıktır. Çalışma saatleri 08:00-16:30 arasıdır. Ağustos ayı boyunca, çalışma saatleri 08:00-18:30’a kadar uzatılmıştır. Elbette, teleferiğe düzenli servis vardır ve bu servis kışın hafta sonunlarında pistlere kadar götürür.

Pistler ve teleferikler mükemmel şekilde bakılır ve kışın en iyi şekilde kullanılırlar – Bansko’daki kayak kompleksinin Avrupa’da ve dünya yarışlarında – kayak, snowboard, biatlon – Avrupa’da tercih edilmesi tesadüf değildir. Pistler toplam 75 kilometre’dir, bunların % 30’u yeni başlayanlar içindir. Daha tecrübeli kayakçılar için rotaların % 45’i, pistlerin % 25’i ise tecrübeli kayakçılar içindir.

Bansko’da kasabadan kayak kompleksindeki en büyük kayak pistine uzanan özel olarak yapılmış 16 km uzunluğundaki bir kayak pisti var. Aydınlatılmış, emniyetli, yapay kar makineleri ile sabitlenmiş, ileri seviyedeki becerilere sahip kayakçılar ve snowboardcular için uygundur.

Kayak kompleksinde sayısız kayak okulu vardır, tam kapsamlı kayak malzemeleri mevcuttur, paraplanerizma benzer paragliding de sunulmaktadır.

Bansko’daki koltuklu teleferikler 13,2 km uzunluğundadır, 2.4 kilometrelik çekiciler de vardır. Tüm bunlar, her piste hızlı ve konforlu bir şekilde taşınmasını sağlar. Toplam 230 yapay kar makineleri tarafımdan “yardım sağlanan” iklim kış sezonunu aralık ayından mayıs ayına kadar aktif hale getirir.