Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Bansko’da spor- aktivite ve etkinlikler

Bansko,kış sporları sevenler için en iyi yerlerden biri olarak dünyanın her yerinde popüler bir tatil yeri ve nedeni var. Tatildeki pistler çok iyi korunur, sezon uzun ve oteller müşterilerine iyi hizmet sunar.

Ancak Bansko sadece (ve basitçe) kayak sezonundan sonra terk edilen iyi bir kayak beldesi değil, bilakis tatil kasabasında herkes, yaz aylarında veya kışın Bansko’yu ziyaret etmeyi seçip seçmediklerine bakılmaksızın, herkesin katılabileceği bir spor aktivitesi veya etkinlik bulabilir.

Bansko’da spor- Şehrin misafirlerinin katılabileceği aktiviteler ve etkinlikler

Kış sporları

Bansko’da spordan bahsederken kış sporların’dan başlamak için bir yol yok, değil mi?

Bansko kayak pistleri | Lucky Bansko

Her yıl, kış sporlarını sevenler Banskoya yakından ve uzaktan geliyor, onları dinlenme beldesinde bekleyen spor atraksiyonların keyfini çıkarmak için.

Bansko’nun en büyük kış sporu etkinliği, Aralık ayı ortasında geleneksel olarak açılan ve nisan ayına kadar devam eden yeni kayak sezonunun başlangıcı.

Her Aralık ayında, Mark Girardelli, Alberto Tomba, Lindsay Won, Christian Ghedinave diğerleri gibi dünya kayak efsaneleri, kayak merkezinde sezonun açılışına geliyor. Efsaneler çeşitli oyun ve yarışmalarda yer alırlar, taraftarlarına açık ders verirler, Bansko’nun beyaz pistlerine inerek herkesi eğlendirirler.

Birkaç yıldan beri tatil şehri Dünya ve Avrupa Alpine Kayak Kupalarına ev sahipliği yapıyor, bunlarda Bansko’ya yarışlara katılmak için gelen en popüler sporculardan bazılarını çekiyor, ancak tekrar geri dönüyorlar çünkü tatil beldesi kalplerinde karlmıştır.

Alp disiplinleri Kayak Dünya Kupası’naev sahipliği yapan şehir, Dünya Biatlon Kupası’nınbir turuna ve Snowboard Dünya Kupası’naev sahipliği yapmaktadır.

Kış sporlarını seven herkes için Bansko bir şey teklif edebilir. Burada rahatça binebilir veya kayak yapmayı öğrenebilirsiniz (daha önce yapmadıysanız), snowboard yapmak, snowkite, Freeride, biatlon, kış sürüşü, kış yürüyüşü, kar arabası, ATV’ler vb. Ile deneyin.

Bansko, sadece kış sporlarına yönelik (ve sadece) bir tatil beldesi değildir ve kış mevsiminin dışında gerçekleştirilebilecek çok sayıda spor etkinliği ve aktivitesi sunabilir.

Kış sezonu dışında spor aktiviteleri

Golf turnirleri

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, Bansko, Pirin Golf & Country Clubtarafından düzenlenen Panther’in Journal Beginners Tournament‘na katılmak üzere tesise gelen VIP ünlülerin ve golfçülerin ilgisi çekmektedir.

Golf Turnuvası | Lucky Bansko

Golf turnuvasına Francis Goya(dünyaca ünlü gitarist ve yapımcı), Formula 1 pilotu Thierry Mark Brusten, Diane WunschRTL TV yöneticisi ve diğerleri katılmışlardır.

Bansko’da golfe yeni başlayanlar için, öğrencilerin bazı püf noktaları ve golfün özelliklerini öğrenebilecekleri kurslar düzenlenir.

Bansko’da her sene çeşitli golf turnuvaları düzenleniyor, burada diğer katılımcılarla karşılaştırıldığında hangi seviyelerde olduklarını görmek için güçlerini ölçmek isteyen herkes katılabilir.

Organize turnuvaların dışında bu sporu seven herkes, oyunu Bansko’nun golf sahalarında oynamak için hoşgelmiştir.

Dağ bisikleti

Bansko’da bir spor olarak dağ bisikletini, 2009’da bir grup İngiliz başlattı.

Dağ bisikleti | Aparthotel Lucky Bansko SPA & Relax

 

O zamandan beri Pirin Milli Parkı Müdürlüğüile birlikte bir sivil toplum örgütü dağ bisikletçiliğiiçin yaklaşık 200 km rota işaretlemeyi başardı, bu sporu seven herkesin iki tekerlek üzerinde Pirin ve Rila’nın heyecan verici keşiflerine başlayabilir.

Bisikletçiler kendi başlarına bir rota alarak dağları keşfedebilir ve seçilen rotada gezinmek için bir sürücüye güvenebilirler.

Bisiklet meraklısıysanız, Bansko Haziran ayı başından eylül sonuna kadar sizi bekliyor.

Dağ bisikleti profesyonelleriyle gücünüzü denemek istiyorsanız, Bansko BG Enduro Serisininüçüncü turuna ev sahipliği yapar. Yarışma Ağustos ayında gerçekleşir ve dünyanın dört bir yanından bisikletçileri içerir. Enduro – Bulgaristan katılımcıları, 1200 metrelik yer değiştirme ile 34 kilometrelik pist’de güçlerini ölçmektedirler.

Bansko, birkaç yıl boyunca Haziran ayı sonunda gerçekleşen PIRIN RUNDağ koşu ve Dağ Yarışı’na ev sahipliği yapıyor. Yarışmaya, bu sporun hayranlarının yanı sıra Kiril Nikolov – Dizela, Şaban Mustafave diğerleri gibi spor dünyasının popüler isimleri de katılıyor.

PIRIN RUN seyircileri için özellikle cazip olan, katılımcıların bisikletlerle Vihren dağ evine gitmeleri ve daha sonra Vihren Zirvesi’ne kadar yürüyerek devam etmeleri gereken duatlon yarışmasıdır.

Balıkçılık

Evet, balıkçılık spor’dur ( hanımlar ne kadar inanmak istemiyorsanızda) ve Bansko’nun sunduğu spor etkinlikleri ve aktivitelerdenbiridir.

Bu sizin hobinizse ve elleriniz sakin ve huzurlu bir yerde oltayla balık avına atmak için kaşınıyorsa, Belizmata ve Ribarnika gölleri size çok cazip gelecektir. Göller alabalık, sazan ve kefaliile dolu, böylece istediğin kadar spor yapabilirsiniz.

Yaz aylarında her iki göl de tüm ailenizle birlikte yer alabileceğiniz ve organizatörlerin sağladığı ödülleri alabileceğiniz spor balıkçılığıyarışmaları düzenler.

Dağ tırmanışı

Yaz, dağ tırmanışıiçin en uygun zaman ve Pirin Dağı, favori sporunuzu yapmak için size birçok yer sunabilir.

Kaya tırmanışına izin verilen yerler şunlardır: Peşterite bölgesi ( Bansko’dan 3km uzaklıkta), Vihren zirvesinin kuzey duvarı, Kamenitza zirveleri, Bınderişki çukar, Sinanitsa, Kuklite ve diğerleri.

Kaya tırmanışı kendiniz yapılabilir, ancak deneyimli bir eğitmenin size eşlik etmesi daha iyi bir seçenektir.

Paintball

Yaz aylarında Bansko’daki en popüler aktivitelerdenbiri, arkadaşlarınızla ormanda veya özel bir oyun alanında pratik yapabileceğiniz paintball.

Bansko ormanında Paintball | Lucky Bansko SPA & Relax

Paintball, eğlenceli, ilginç ve rekabetçi bir oyun ve sonunda kendinizi stresten yenilenmiş ve kurtulmuş hissedeceksiniz.

Paintball teambuilding

Konfor bölgesinin dışında yer alan takım oyunlarının iş akışını iyileştirdiği ve çalışanlar arasında daha güçlü bir ilişki yarattığını kanıtlanmıştır. Ekibiniz için teambuildingarıyorsanız, Pirin ormanlarında paintball’dan daha birleştirici bir şey bulamazsınız.

Spor paintball

Ekibinizin neler yapabileceğini göstermek istiyorsanız, spor paintballyarışmalarına katılabilirsiniz. Yaz aylarında Bansko’da düzenlenen turnuvalara katılan yabancı takımlar daha fazla ve yarışmalar çok çekişmelidir.

At binme

Binicilik, yaz aylarında Bansko’da pratik yapabileceğiniz bir başka spor aktivitesidir. Tatil beldesinde, herbiri binebileceğiniz yarış atlarına sahip olan birkaç binicilik turu vardır.

Bansko dağda at binme | Lucky Bansko SPA & Relax

Binicilik tesisleri size rehberlik edecek ve atlarla nasıl iletişim kuracağınızı gösterecek nitelikli eğitmenlerin rehberliğinde yeni başlayanlar için dersler sunmaktadır.

Eğer at biniciliğinde iyi bir performans sergiliyorsanız, yanınızda yüksek nitelikli eğitmenlerin olacağı atlarla dağ tırmanışını katılabilirsiniz, ki bunlar sizin için sadece doğa içinde enteresan bir gün düzenlemenin yanı sıra aynı zamanda Pirin bölgesini en büyük manzaralarını anlatacaklar (ve gösterecekler).

Gökyüzü ile Dünya arasında

Bansko’da tatildeyken eğlenebileceğiniz sıra dışı ama çok heyecan verici ve adrenalinli spor aktivitesi Gökyüzü – Dünya programıdır. Bu program, “teleferik” (farklı yüksekliklerde olan iki nokta arasındaki yokuş aşağı salınmak) veya “rappel” ( ipte dikey iniş) kullanarak farklı şekillerde dağları tanımanızı sağlar.

Tenis

Tenis, belkide Bansko’daki en hızlı gelişen ve ün kazanan sporlardan biridir. Tatil beldesinde birkaç tenis kortununyanı sıra şehrin çocuklarının büyük bir keyifle eğlendiği birkaç tenis kortu bulunmaktadır.

Geçen yıl, Bansko’da 15-29 yaşları arasındaki gençlerin katıldığı ilk tenis kortu turnuvası gerçekleştirildi. Turnuva, bölge sakinlerinin ve şehrin misafirlerinin ilgisini çekti, bu yüzden Bansko’daki bu sporun gelişmeye devam edeceğini ve şehrin yakında ulusal (ve Avrupa) tenis turnuvalarına ev sahipliği yapacağını umuyoruz.

OFF ROAD

Eğer ki her daim gerçekten aşırı ve heyecan verici bir kros kayağıhayal ettiyseniz, Bansko’da düzenlenen en popüler ve yükselen adrenalin spor aktivitelerinden birine katılabilirsiniz – Pirin’de OFF ROAD maceraları.

Sürüş yapabileceğiniz yollar bir yol ağı olmadan, arazi çok çeşitli ve bir çok engelle dolu. Organizatörlerin önerdiği gibi maceranın tadını çıkarabilir veya bir rehber kiralayabilirsiniz. Seçim sizin!

Yaz oryantasyonu

Oryantasyon, bilinmeyen yerde oryantasyon, dayanıklılık ve hızlı reaksiyonlariçin iyi bir içgüdü gerektiren bir spordur. Böyle bir maceranın içine girmeyi her zaman istediyseniz, Bansko’da düzenlenen Yaz Oryantasyon kurslarından birini ziyaret edebilirsiniz.

Ve eğer Bulgaristan Oryantasyon Federasyonu üyesiyseniz, yaz aylarında şehirde gerçekleşen yarışlara katılabilirsiniz.

Paragliding

Uçmayı mı istirosunuz? Sadece teleferikle Todorka tepesineçıkıp paraglidingle salınmaz gerek. Eğer ki, 30 dakikalık bulutlarda uçuştatecrübeniz yoksa, tabiki de size eğitmen eşlik edecek.