160 cm Kar örtüsü

Menu

Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Bansko’da SPA turizm

Bansko’da balneo tedavi ve SPA

Bansko’daki spa turizmi son derece gelişmiştir, bir geçmişi vardır ve geleneklerini zaten kurmuştur. Bansko’da önde gelen uluslararası standartların korunmasıyla birlikte bir SPA örneği, beş yıldızlı Lucky Bansko – apart otel SPA ve relax’tır.

Bansko'da BIO yüzme havuzları | Lucky Bansko SPA & Relax

Yeni Bansko SPA merkezi dünyada yirmi yerde bulunan en yeni nesil donanım, spa uygulamaları ve terapileri ile süper-modern’dir. Buna dahil, Hollywood’ta çok popüler olan nano teknolojilere dayanan gençleştirme ve güzelleştrime yöntemleri ile.

Ayrıca, Apart Hotel Lucky Bansko’daki konuklar, SPA merkezinde sunulan birçok hizmete (fitness, aromatik buhar banyosu, buz odası, kontrast duşlar, bio havuzlar vb.) ücretsiz olarak erişebilirler.

Banya ve Dobrinişte

Bansko ve bölgedeki SPA tarihi balneoterapi ile ilgilidir. Çeşitli hastalıklar için iyileştirme gücüne sahip birçok mineral kaynaklar vardır. Banya köyünden ve Dobrinişte kasabasından bahsetmek yeterlidir – Bansko’ya 5 km ve 6 km mesafededirler.

Banya köyündeki mineral kaynakları 75, burada suyun şifa gücü uzun yıllar kullanılmaktadır. Köydeki mineral plaj 1967’de keşfedilmiştir. Lumbago, diskopati, jinekolojik hastalıklar, sinir iltihapları, böbrek ve karaciğer hastalıkları v.s. tedavisi için kullanılır.

Benzer şekilde Dobrinişte, böbrek ürolojik hastalıkları, safra karaciğeri, gastrointestinal vb. tedavisinde kullanılan büyük bir balneoloji merkezidir.

Aslında balneoterapi, Bansko’da SPA’ya başlamak için turizme yönelik özel girişimin geliştirilmesiyle birlikte iyi bir temel ve mantıklı bir atlayıştır. Çünkü ikisi esasen birbirine yakındır. SPA, Bulgarca kısaltılması, “su yoluyla sağlık” demektir ve bu balneoloji’dir.

“Kesin” olması gerekiyorsa, Dobrinişte’deki mineral kaynaklar Trakyalılardan beri kullanılmaktadır – bir yerleşimin kalıntıları keşfedilmiştir. Romalılar da “dahil edilmiştir” – bir Roma hamamının temelleri bulunmuştur. Fakat elbette bu sadece bir merak konusu’dur.

SPA prosedürlerinde klasik ve modern

Apart Hotel Lucky Bansko SPA & Relax’ın SPA merkezi, günlük stresten ve fiziksel ve zihinsel tamamen iyileşme sağlar. Kasları rahatlatır, kan dolaşımını geliştirir, nefes aldırır ve bazı genel sağlık sorunları için şifa etkisi verir. Genel olarak, sonuç son derece keyifli relac, hoş ortam, gençleştirme, güzelleştirme’dir.

Antik çağlardan beri bilinen klasik restorasyon teknikleri ve aynı zamanda en modern yöntemler sunuluyor. Apart Hotel Lucky Bansko SPA & Relax’ın konukları, Roma masajlarının, bal ve sütün etkisi ve antik Ayurveda Hint tıbbı masajları, akupunktur ile birleştirilmiş Çin enerji masajları, volkanik taşlar ve daha birçoğunun etkisini ve deneyimini yaşayabilir.

Buna ek olarak, modern ekipman, radyo frekans terapileri, ciltte iyileştirici serumların derin nüfuz etmesi için nanoteknolojiler, dönen, inci ve tangentör sualtı masajları sunmaktadır. Hem bireysel hem de farklı vücut kombinasyonlarında kullanılabilir ve çok yönlü olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ayrıca, yüz kozmetik etkileri için özel prosedürler vardır – oksijen terapileri, algler, kırışıklık önleme ve göz altında dairesel torbaları önleme terapileri vb.

SPA terapileri

Otelin SPA merkezinden tedavilerinin bir kısmı, hastalık haline gelmemiş ancak stresten dolayı birçok insanlarda oluşmuş olan zihinsel rahatsızlıktan kurtulmayı amaçlıyor- kaygı, sosyal fobi, kişilik bozukluğu.

Hamam odası | Aparthotel Lucky Bansko SPA & Relax

Bansko ve Bulgaristan’daki SPA ön planda yer alan modern yöntemler ve teknolojiler, elektromanyetik sisme denilen şeyin bile temizlenmesi için “düşünmüşlerdir”. Ülkemizde, Batı Avrupa’nın aksine, yeterince dikkat göstermiyor gibi görünüyoruz.

Bununla birlikte, tıbbi araştırmalar, elektromanyetik sisin birikimi, sinir sistemini etkilediğine ve bağışıklığa zarar verdiğini ve hatta kardiyovasküler hastalıkları, kanseri vb. tetikleyebileceğini göstermektedir. Bu sis, günlük hayatımızda ve uygulamada artan cep telefonu ve bilgisayar kullanımına bağlıdır.

Bansko’da SPA – Himalayalar’dan Relax

Lucky Bansko Spa & Relax Hotel’in SPA kompleksinde farklı alanlar bulunur, ancak belki de Relax alanından başlamanız gerekir. Tam kapsamlı SPA dinlenmesi ve geri dönüşüm için benzersiz bir sonuç verir. Bu bir dinlenme alanıdır ve 40 dakika burada kalma, çam ormanında dört saatlik bir yürüyüşe eşdeğerdir. Ayrıca güçlü bir psikoterapi etkisi vardır.

Relaks alanı, ısıtma altında Himalaya tuzunu yayan mikroparçacıklar, renkler yoluyla iyileştirici etkiler ve müzik terapisi olmak üzere üç tedavi türünün aynı etkisini kullanıyor. Relax alanında ki genel sonuç, birikmiş aşırı işten yorgunluğu atmaya çok iyi gelir.

Lucky Bansko’nun SPA kompleksinde ki dinlenme bölgesi tamamen doğal bir ürünle kaplanmıştır – tuğlalar Himalaya tuzundan yapılmıştır. Burada, her yaşa uygun ve ailenin kullanabileceği halo terapisinin tedavi yöntemleri kullanılmaktadır.

Dinlenme ve eğlence mekanı | Lucky Bansko & SPA

Isıtılarak üretilen Himalaya tuzu tarafından üretilen mikronize parçacıkların sinüsler, astım, tütün öksürüğü, kronik bronşit, vb. gibi solunum yolu hastalıkları üzerinde yararlı etkileri olduğu ve solunum sistemini arındırdığı gösterilmiştir.

Aynı zamanda cilt hastalıkları ve iltihapların tedavisinde etki yaparak vücudun stres yükü ile savaşmasına yardımcı olurlar. Halo terapisinin iyileştirici gücü, özel olarak seçilmiş ve dozlanmış renkli ışık ve gerginliği düşüren rahatlatıcı bir müzikle tamamlanmaktadır.

Işık ve rengin etkileri, hem bireysel renkler hem de tonları için ve kombinasyonları için ayrıntılı olarak araştırılmıştır ve terapilerde yaygın şekilde uygulanmaktadır.

Müziğin iyileştirici etkisi de kalp atışı, kan basıncını ve solunumu stabilize etmek için bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ancak, antik dönemde bilinen, ilk yazılı ifadeleri Mısır papirüsüydü. Ülkemizde Orpheus’un “canavarları sakinleştiren” sözleri müzikleriyle biliniyor.

Bansko’da SPA – eşsiz Alfa Delux-70

Lucky Bansko’nun SPA merkezinde kombine hidro masaj için Alfa Deluxe-70 Terapi küveti, Bansko Spa’nın müşterileri arasında zaten bir isabet haline geldi. En son nesil 25 programa sahiptir ve Bulgaristan’da bir ilktir. Onun gibi dünyada sadece 20 tane var ve çok tercih edilir.

Kombili banyo Alfa Deluxe | Lucky Bansko SPA & Relax

SPA’daki temel an, aynı anda  ayak, bacaklar, oturma yeri ve ellerin hidromasajında farklı kombinasyonların yapılabilmesidir.

Küvette masajlar incilerden olabilir – baloncuklar ile, döngüler ile – su püskürtücüleriyle ve vücudun istenilen noktalarında ve bölgelerinde su altı jetleri masaj yapılır. Hoş duyulara sebep olur, insanlar dinlenir, rahatlama hissi alırlar, gerginlik gider, enerji dalgası gelir. Sinir sisteminin tonlanması uygulu ve kan basıncını dengeler.

Vücutta Alfa Delux-70 ile hidro masajın etkisi tam ve çok yönlüdür. Metabolizma, lenf dolaşımı vb. dahil tüm vücudu aktive eder.

Aslında, su masajları sadece rahatlama sağlamaz, aynı zamanda hastalıkları tedavi eder. Örneğin, artrit, multipl skleroz ve diğer ağrıları hafifletirler. Keyiflidir, neredeyse kontrendikasyonları yoktur.

İsteğe göre, su sıcaklığını püskürtmeler kuvvet ve yön ile birleştirip su ve mineralleri cildin temizlenmesi ve rahatlatılması için suya eklenebilir.

Sıcak su, detoks ve rahatlamaya yardımcı olan kılcal damarları eritir; püskürtmeler kan dolaşımını artırır ve cildi besler.

Kontrast duşlar – sıcak ve soğuk suyun değiştirilmesi, enerji verici ve canlandırıcıdır, günde 30 dakikaya kadar stres atmak için yeterlidir.

Vücudun ve vücut bölgelerinin su altındaki nokta vücudu masajları pratikte güçlü bir onarıcı etki ile derin bir masajdır. Selüliti azaltmak için iyi bir yöntemdir çünkü ağrısız bir şekilde yağ birikintilerine “saldırırlar”. Düzenli hidro masaj selüliti azaltır ve sebep olduğu cilt lekeleri silinecektir.

Bansko’da SPA – Hollywood’ta gibi

Bansko’da SPA için Lucky Bansko’nun seçimi, çok güçlü ve hızlı bir etkiye sahip, canlandırıcı bir terapiye olanak tanır. Bu hızlı etki Hollywood’da çok popüler’dir.

Prosedür, IntraSuıtıcal adı verilen Amerikan aleti ile gerçekleştirilir. Püskürtmeyi cilde derin nüfuz ederek yönlendiren oksijen üretir ve nanoteknolojide geliştirilen özel serumları taşır.

Elbette, her şey çok incedir ve sonuç, ilk manipülasyondan sonra neredeyse hemen görülebilir. Bu cihaz kimyasal kabukta kızarma, soyma ve kaşıntıyı önler.

Sadece Bansko’daki Lucky Bansko’da, suyun en modern teknolojileri kullanarak saflaştırıldığı biyolojik havuzlar var – özel ionizasyon ile, ultraviyole ışığı kullanarak ve deniz tuzu kullanarak elektroliz ile. Yüzme havuzları çocuklar ve yetişkinler için olup, yerleşik hidrojet ve ayrıca sualtı müziğine sahiptir.

Lucky Bansko’nun spa merkezinde Ölü deniz’den alınan tuzlarla dolu bir havuz bulunmaktadır. Deriyi onarmaya yardım ederek cildi daha esnek hale getirirler.

Aemotio Spa - su yatağı | Lucky Bansko SPA & Relax

Su yatağına olan ilgi, bir Vichy duşu ve mekanik olarak sallanan hareketleri yapan bir buhar banyosuna de büyüktür. AEmotio SPA, Bansko ve Bulgaristan’da Spa’nın da önüne geçen’dir. Özel olarak İtalya’da otelin yeni relax merkezi için yapılmış ve tatil yerinde tek’tir.

Etki, su tedavisi gibidir, ancak belirli bir yöntem ve hisler ile. Ayrıca iyileştirici çamur ve mikronize yosun uygulamaları da yapılmaktadır. Kromoterapi de kullanılır. Yatak, zihine rahatlık veren 6 renk ışınlanmasını da birleştirmektedir.

Buna ek olarak, şok banyosu, radyo frekansı sauna, Fin saunaları, Rasul ve Hamam ile spa prosedürlerini seçebilirsiniz. Rasul, Fas’tan sabunlu bir kil’dir ve cildi temizler, Hamam ise, vücüdun detoksu için banyoda doğu ritüeli’dir.