Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Bansko’da sonbahar

Bansko sonbaharda | Lucky Bansko

Bansko’yu ziyaret etmek için uygun bir mevsim yoktur , çünkü her mevsimde şehir büyüleyici ve ziyaret için uygundur. Her zaman Bansko’da yapılacak, görülecek ve eğlenilecek bir şeyler vardır.

Bansko’yu hangi mevsimde ziyaret etmeye karar verirseniz verin, bir anlığına pişman olmayacaksınız, ancak favorimiz kesinlikle sonbahar.

Bansko’daki sonbahar başka hiçbir şeyle karşılaştırılamaz. Kasaba sıcaktan kurtulur ve dağ yavaş yavaş renkli değişimini yaşamaya başlar. Bu, en sevdiğiniz tüm açık hava etkinliklerinin tadını çıkarabileceğiniz ve kış için ihtiyaç duyduğunuz enerjiyle şarj olabileceğiniz bir zamandır . Bu aynı zamanda Bansko’da düzenlenen çok sayıda kültürel etkinliğe katılabileceğiniz bir zamandır.

Sonbaharda gelenekler, gümrükler, aktiviteler ve ilgi çekici yerler Bansko’da katılabilirsiniz

Banskali, eğlenip kalpten ve ruhtan yapabilir. Burada düzenlenen sonbahar kültürel etkinlikleri sırasında Bansko’yu ziyaret ederseniz, gelenekler, gelenekler ve çağdaş cazibe merkezleri ile yaz sonundan Aralık ayının ilk günlerinde başlayana kadar geçen yaz aylarında gerçekleşen aktiviteler arasındaki sembiyozdan etkileneceksiniz .

Bansko Balkan Fest – Balkan Müzik Festivali

Bansko’da sonbaharın başlangıcı hali hazırda geleneksel Balkan müzik festivali ” Bansko Balkan Fest ” ile kutlanıyor . Festivale Eylül ayının ilk günlerinde kentin merkez meydanında gerçekleşir ve sevgili Bulgar ve Balkan sanatçılar katılır . Her yıl Bansko Balkan Fest, binlerce Balkan müziği hayranı toplar ve tatil iki gün sürer. Festival boyunca parti durmuyor ve bütün Bansko meydanda toplanıyor ve favori sanatçıları unutana kadar eğlenir.

Bansko'da Bansko Balkan Festivali | Lcuky Bansko

Bansko’yu Eylül ayında ziyaret etmeye karar verirseniz , Balkan Müzik Festivali’ni kaçırmayın – çok eğlenceli olacak. Ve kim bilir, şahsen en sevdiğiniz halk sanatçılarından bazılarıyla tanışabilirsiniz!

Bansko’da “Kültürel akşamlar“ Gelenekler ve sanat ”

Bansko’da birkaç yıl boyunca, olağanüstü başarılı bir format olan “Gelenekler ve Sanat” düzenlenmiştir. Her cumartesi düzenleniyor, Temmuz ayının başından Eylül ayının başlarına kadar sürüyor ve her yıl daha fazla taraftar toplar; bu da kendilerini Bulgar geleneklerine sokmak ve geleneksel Bulgar el sanatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için ülkenin her yerinden ve yurtdışından gelir .

Gelenek ve sanat akşamları ziyaretçiler örgü, iplik, dokuma, nakış gibi unutulmuş beceriler hakkında bilgi edinebilirler . Bansko’daysanız bu sonbaharda ve bu neredeyse yabancı el sanatlarına dokunabilirsiniz, bunlardan birini öğrenin ve el örgüsü veya ince nakış satın alın.

Bu etkinliklere katılmanın yanı sıra, gösteri derslerine katılabilir, yerel sanatçıların sergilerini ziyaret edebilir, yerel folklor gelenekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir veya kentin en büyük yer ve çevresi etrafında bir günlük Bansko belediyesi turlarına katılabilirsiniz .

Kültürel akşamlar “Gelenekler ve Sanat” Bulgar el sanatları, mutfağı, folkloru ve tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen yabancıların ilgisini çekiyor. Formun uygulanması, dünyadaki daha fazla insanın Bulgar kültürünü tanıması ve ülkemizi iyi bir turizm merkezi olarak tanıtması için ideal bir yoldur .

Three mountains hard enduro Bansko

Yüksek hızları ve bisikletlerin güçlü bir şekilde kükrülmesini seviyorsanız, Bansko arka arkaya birkaç yıl boyunca Bulgaristan Aşırı Dayanıklılık Şampiyonası’nın turlarından birine ev sahipliği yaptı . Yarışmaya eylül ayının sonunda yapılacak yarışmaya en iyi motosiklet yarışçılarımız katılıyor.

Üç dağın sert enduro Bansko’nun yürüdüğü rota oldukça zor ve karmaşık ve adrenalin hem rakipler hem de seyirciler için oldukça büyük. Kanında benzin var mı? Aşırı yarış sever misiniz? Ardından Eylül ayının sonunda birkaç gün sürebilir ve aşırı motosiklet yarışlarının ustalarının yarışlarını takip etmek için Bansko’yu ziyaret edin. Ve yarıştan sonra, moto yarışı için bir tişört veya şapka alabilirsiniz.

Bansko Tatil

Banskalyalıların şehirlerinin bayramını kutladıkları tarih 5 Ekim’dir, ancak tatiller birkaç gün önce başlar. 01 – 05 Ekim tarihleri arasında Bansko’daysanız , Bansko Kurtuluşunun 107. yıldönümünde yapılan kutlamalarda Türkiye yönetiminden yer alabileceksiniz .

Bu birkaç gün içinde şehirde birçok konser, sergi ve spor etkinliği düzenleniyor. Her gün birçok ilginç kültürel etkinlik, folklor konseri, geleneksel Bansko spesiyallerinin tadımı, şiirsel okumalar, sergiler ve daha pek çok şey var.

Bansko kutlaması | Lucky Bansko

Bansko Gün gününde olarak (05.10) şenlikleri çan zil ile başlayan, çok ciddiyetle kutlanır kilisenin “Kutsal Üçlü” ve kutlama tapınağında litürji . Tatil başlangıcını bu şekilde ilan etme geleneği, Bansko’nun köleleştirilmiş insanlardan kurtulduğu günden beri gözlenmiştir. Hristo Chernopeev’in şirketi o gün Bansko’ya giriyor ve Peyo Yavorov kilisede yanan bir kelime veriyor : ” Aşağı Fes, sen zaten özgürsün .”

Bansko’da gün boyunca, Müze Kapıları Açık Günü, sunulan çelenkler ve çiçekler, tanınmış Banskali anıtları ve Banskali Meydanı ve kentin misafirleri gibi birçok kültürel etkinlik düzenleniyor ve akşamları en ünlü Bulgar sanatçılar ile birlikte kutlanıyor. inanılmaz bir konser. Tatilin sonu Bansko’nun üstündeki gökyüzünde muhteşem bir şafakla işaretlenir .

(Eğer o zaman Bansko’daysanız, konsere katılabilirsiniz – ” Gururlu Pirin’in altındaki Deniz Feneri ” adlı gösteri ).

2019 Uluslararası Folklor Dans Kulübü Festivali

Bansko şölen için kutlamalardan sonra sadece birkaç ziyaret ederek çok iyi bir ruh hali ve enerji ile yüklenebilir Uluslararası Folklor Festivali ait dans kulüpleri eritme potasında ‘ Dobrinishte düzenlenen. Festival bir gün içinde (12 Ekim 2019) düzenleniyor ve geleneksel olarak pek çok Bulgar ve yabancı dans grubu yer alıyor. Ekstra kostümlü bir eğlencenin tadını çıkaracak , farklı ulusların halk müziği sesleriyle dans edecek, birçok yeni insanla tanışacak ve kesinlikle Dobrinishte sokaklarında harika zaman geçireceksiniz .

Bansko Folklor Festivali | Lucky Bansko

Kasım ayı neredeyse Bansko’daki kutlamalarla doludur. Arzunuza bağlı olarak, kutlamalarına katılmak için Ulusal Liderleri Günü açık dersini ziyaret edin “Bansko için güçlendirici” Rila Manastırı kuruluşunun 270 yıl 175 yıl doğumundan beri Banskalii ile kutlamak için George Molerov soyundan ( Molerov ailesi ve ünlü Bansko Sanat Okulu ) ‘ nun önde gelen bir temsilcisi .

Bu kutlamalardan birine katılmak isterseniz, Bansko Belediyesinin resmi sitesinde gün ve mekan hakkında detaylı bilgi var.

Bansko Uluslararası Film Festivali

Dağ Film Festivali yaklaşık 20 yıldır Bansko’da gerçekleşiyor ve şehirdeki en büyük ve beklenen sonbahar kültürel etkinliklerinden biri. Her yıl Kasım ayının sonunda (20’den 24’e kadar) tatil beldesi sadece dağcılık ve doğa sporları hakkında 100’den fazla filmin tadını çıkarmakla kalmayıp, bazılarıyla tanışmak için gelenleri ağırlıyor. En iyi kayakçı, dağcı, dağcı, snowboard, dağcı, serbest sporcu, sörfçü, dalgıç, aşırı bisikletçi ve doğa sporlarının diğer hayranları. Ekstrem sporcular tecrübeleri hakkında konuşurlar, doğa sporları yapmak veya yürüyüş yapmak isteyen herkese rehberlik eder, sordukları her soruyu cevaplarlar.

Bansko Film Festivali 2019 | Lucky Bansko

Eğer şansınız Bansko tatiliniz Kasım ayının sonundaysa ve biraz daha boş gününüz varsa, Aralık ayının başlarında ışıklar açıkken başlayan Bansko’da kış tatillerinin başlangıcını memnuniyetle karşılayabilirsiniz .

Bu sonbaharda bir etkinlik olmasa da, gerçekten harika bir tatile tanık olacağınız için katılma şansınız varsa bunu şiddetle tavsiye ederiz. Belediyenin önündeki meydanda Bansko’nun nüfusu bir araya toplanır ve gecenin küçük saatlerine kadar Noel ağacının etrafında birlikte şarkı söyleyip dans eder.

Bağımsız olarak katılabileceğiniz etkinlikler

Daha önce de belirtildiği gibi, sonbahar Bansko’da son derece keyifli ve mümkün olduğu kadar rahatlayıp eğlenebileceğiniz en uygun mevsimlerden biri. Örneğin, Bansko’dan kalkan birçok yürüyüş parkurundan ve rotalarından birinde günlük gezi düzenlemeyi deneyebilirsiniz.

Ya da Banderishka Polyana’ya gidin ve orada inşa edilen spor ve eğlence kompleksinin sunduğu eğlenceyi deneyimlemek için iyi hava koşullarından yararlanın.

Eğer bir grubuysanız, bir paintball oyunu düzenleyerek Bansko ormanda birlikte eğlenebilirsiniz. Veya atlı birçok üsden birine gidin ve ata binmeyi, dar orman yollarında bisiklet sürmeyi ve Lucky Bansko’nun kaçış odalarından birinde bir maceraya atılmayı öğrenin .

Bansko’da sonbaharda eğlence için seçenekleriniz çoktur ve tatilinizi tatil beldesinde nasıl geçireceğiniz size bağlıdır.

Banskali, eğlenmeyi ve kalpten ve ruhtan yapmayı biliyor. Ayrıca misafirlerini eğlendirmeyi ve bunu büyük arzularla yapmayı da biliyorlar.