Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Bansko’da sezon ne zaman başlıyor

Bansko’da kış sezonunun başlangıcı: İnanılmaz ödüller ile süpershow

Bansko‘da kış sezonunun resmi açılışı, hava koşullarına bağlı olarak birkaç gün değişen kesin tarihle birlikte Aralık ortasında gerçekleşiyor. Sezon 2015/2016, 12 Aralık’ta ve 2016/2017 sezonunda 17 Aralık’ta açıldı. Medyada, Bansko Belediyesi ve kayak kompleksinin sitelerinde kesin tarih ilan edilir, böylece ilgilenenlerin kolayca öğrenebilirler.

Yeni araba ödülü | Lucky Bansko SPA & Relax

Bansko kış sezonunun resmi başlangıcı geleneksel olarak çok çekicidir. İki çok popüler yarışmalar, çarpıcı ödüller içermektedir.

Biri “Hazine Avcısı“, her katılımcının karın altında büyük ödülü bulma şansı var – yeni Audi A3 otomobili. Kitzbühel’de muhteşem bir Avusturya tatili, akıllı telefonlar ve benzerleri de dahil olmak üzere birçok ödül vardır.

Şampiyona ekibine gir“, Bansko’daki kış sezonunun başında gelen diğer geleneksel ve çok heyecanlı yarışıdır. En hızlı amatörler için birçok ödül vardır, bunlardan bir tüm kayak sezonu için ücretsiz kart ödülüdür.

Bununla birlikte, organizatörler her zaman sürprizlerle çeşitlendirdiler ve Bansko’daki geçen sezonun açılışında, örneğin, Fritz Strobl ve Mark Girardelli’yle bir takıma katılma imkânı sundular. Bunlar kayak efsaneleridir – Strobl, 2002’de Salt Lake City’de bir Olimpiyat şampiyonu ve Girardelli, gezegenimizde beş kez şampiyon olmuştur.

Bansko’da kış sezonunun başlamasına her zaman en yüksek rütbeli şampiyonlar gelir. Bansko’ya Uluslararası Kayak Federasyonu da özel dikkat gmstermektedir. Bansko’da geçen sezonun açılışı için Federasyon Genel Sekreteri Sara Lewis buradaydı.

Bansko’da kış mevsiminin kutlanması, gün boyunca müzik ve eğlenceler ile doludur ve akşamları sürpriz olarak saklanan özel konuklar ile çılgın bir gece partisi ile devam eder.

Bansko’da kayak sezonu için yarım milyon’dan fazla turist gelmeiştir.

Bansko, köklü, süpermodern ve uluslararası üne sahip bir kayak merkezidir. Kayak tatilleri için Bansko kış mevsiminde dünyanın dört bir yanından gelen birçok turist tarafından ziyaret ediliyor. Tabii ki, tatil beldesi Bulgarlar için de popüler. Uzun tatiller için rezervasyon yaptırmanın yanı sıra, kayak hafta sonlarından da yararlanıyorlar. Böylece, Bulgarlar Bansko’da her mevsimi açan ilk kayakçıların arasında yer alıyorlar.

2014/15 sezonunda Bansko yaklaşık 500.000 turist tarafından ziyaret edilirken, önümüzdeki sezonlarda ziyaretlerde artış görülüyor. Örneğin geçen sezon Bansko’da tatil yerini ziyaret eden Bulgar sayısı % 6.5, yabancılarda ise % 7 oranında bir artış oldu.

Modern kayak merkezi | Lucky Bansko SPA & Relax

Bansko’da, tatil yapanlar dışında çok sayıda hayranın ilgisini çeken dağ kayak disiplinlerinde en yüksek derecede yarışmalar düzenlenmektedir. 6 yıldır nurada 5 Dünya Kayak Kupası düzenlendi. Bansko’daki geçen sezon da, özellikle bu son yarışma içn gelen seyirci olarak 15.000 kişiyi çeken 2017 Snowboard World Cup’ın start’ları burada düzenlendi. Karşılaştırma için, Bansko’daki nüfus yaklaşık 9 000 kişidir.

Bu sezon Bansko’da tekrar 26, 27 ve 28 Ocak 2018’de Snowboard Dünya Kupası düzenlenecek. Ayrıca, mükemmel koşullardan dolayı, tüm katılımcılar, şubat ayının başında ki Punchan Olimpiyatları’nda da eğitilecek 10 günlük bir hazırlık kampına sahip olacaklar. Şubat ayı. Bütün bunlar, Bansko mevsiminde güçlü bir vurgu olacak ve organizatörler mükemmel bir organizasyon oluşturacak, çünkü dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca izleyici Bansko ve Bulgaristan’ı izleyecektir.

Bansko’daki sezonun tamamı ulusal yarışmalarla doludur. Buna ek olarak Meksika’nın açık yarışı yapıldı ve geçen sezon Balkan Kros Kayağı da yapıldı. Bu nedenle Bansko’daki her sezon, turistlerin kayak yapmadığı zamanlarda bile çok fazla adrenalin duygusu uyandırıyor.

Aile tatilinizi yapacağınız en mükemmel yer

Bansko’daki harika koşullar, kayak merkezini Forbes ve National Geographic tablolarındaki lider konuma götürdü.

Bansko kayak merkezi, aile tatilleri için ideal, otoriter ve etkili dergi Forbes’e göre Avrupa’daki destinasyonlarda olduğunu söylemektedir. Sıralamasında, Bansko, İspanyol Sierra Nevada ve Salen de Gallego, Alman ve Fransız tatil köyleri, Rus Soçi gibi dünyaca ünlü tatil yerlerinin önündedir.

Her yaştan Kayakçılar | Lucky Bansko SPA & Relax

National Geographic için Bansko, dünyanın en çok okunan, bilimsel olarak popüler bir derginin kış tatili için önerdiği 10 tesis arasından birinci sırada yer alır. 6 kıtadaki bu destinasyonlar arasında Bansko, tek kış tatil beldesi olarak seçildi. National Geographic’in Bansko’ya, onun geri kalanından çok daha fazla ilgi ve dikkat gösterdiği dikkat çekicidir.

Dergi, Bansko’nun en iyi Avrupa tatil beldeleri arasında yer aldığına ve yeni başlayanlar için kayakçılar ve ailelere çok uygun olduğunu belirtiyor.

Bilindiği gibi Forbes dergisi iş dünyasında çok etkilidir, iki haftada bir basılır ve yaklaşık 1 milyon baskısı vardır. Bunun yanısıra geleneklere sahiptir – 1917’de kurulmuştur. “National Geographic”, dünyanın en çok okunan bilimsel olarak popüler dergidir ve Londra’daki National Geographic Society tarafından yayınlanmaktadır. Washington. 1888’de çıkmaya başlamıştır. Aylıktır ve dünya çapında 30’dan fazla dilde basılır.

Avrupa’da en ucuz kayak tatil yeri

Bansko, kışın sunduğu son teknoloji ürünü tesis ve imkanlarla geleneksel olarak Avrupa’daki en ucuz kayak merkezi için uluslararası sıralamalara girmiştir. Yıllar boyunca düzenli olarak Slovenya’daki Kranska Gora ile yerini paylaşmaktadır.

İngiliz “Telegraph” ve “Daily Mail”’in söylediği budur. “Daily Mail” karşılaştırmalı çalışmasında Bansko ve Kranska Gora’yı, Fransa, İtalya, Avusturya ve diğer ünlü kayak merkezleri arasında yer alan tatil bölgelerinin önünde birinci sıraya yerleştiriyor. İngiliz “Telegraph”, Bansko’yu, Bulgaristan’ın önde gelen turizm merkezleri arasında sıralamasında da vurguluyor.

Telesiyej Fotoğraf | Lucky Bansko SPA & Relax

Kayak merkezleri arasında yer alan popüler bir İngiliz turist sitesi olan Pose Office’in yaptığı anketlere göre, iki kayak merkezi – Bansko ve Kranska Gora, Avrupa’nın en ucuz olanlarıdır. En son yapılan analizlere göre, Bansko’daki kış tatil beldesinde tatil haftada yaklaşık 1,151 pound’a mal olacak, Kranska Gora’da ise 1 071 pound’a mal olacaktır Diğer tüm ülkeler daha pahalıdır – İtalya, Avusturya, Finlandiya, Fransa ve diğer ülkelerde.

Tabii ki, Bansko’daki çekici kayak sezonu boyunca tatil fiyatları değişebilir, çünkü teklifler birçok ekstra, indirimli ve ücretsiz hizmetler içeren çeşitli paketler içeriyor.

Örneğin, 5 yıldızlı Lucky Bansko Spa & Relax Hotel’in teklifleri arasında ücretsiz çocuk bakımı, profesyonel bakıcı ve animator ile çocuk oyun alanı, spor salonu, ücretsiz buhar banyosu, sauna, jakuzi, kapalı biyo havuzu, bilgisayar salonları vb. Teleferiğe, Cumartesi ve Pazar günleri – doğrudan Shiligarnika’daki pistlere düzenli ücretsiz servis.

Otel tarafından sunulan her pakete özel teklifler web sitesinde duyurulur: www.luckybansko.bg

Turistik “Oscar”lar ile

Bansko ve 2017’de – dördüncü kez – Oscar filmine karşılık gelen turist ödülünü almıştır. Sadece 12 kış merkezi, Dünya Kayak Ödülleri’nin 4 kez elde etmişlerdir. Ödüller Avusturya Dünya Kupası töreninde Avusturya Kitzbühel’de sunuldu. Bansko, dünyadaki 25 kışlık top destinasyon sıralamasında yer almaktadır.

Bu sene 22 Eylül’e kadar Worldskiawards.com‘da adaylar on-line olarak yayınlanıyor. En az 143 ülkeden 1.6 milyondan fazla kişinin oyda olması bekleniyor. 5 kıtada 26 ülkeden 202 üst kayak merkezi için seçildi. Öncelikle ulusal kazananlar yayınlanır, sonra dünya kazananları ilan edilir.

Bansko’da kayak sezonunda

Tesisin(tatil yerinin) yüksekliği(rakım) 936 m. 2560 m en yüksek kayak noktası ve en düşük 990 m, yer değiştirme 1570 m’dir.

Profesyonel sporun yanı sıra, sevenler ve yeni başlayanlar için koşullar da Bansko’da sağlanmaktadır. Kayak pistlerinin 75 kilometresinde pistlerin % 35’i yeni başlayanlar için, pistlerin % 40’ı orta derecede gelişmiş olanlar için ve diğer % 25’i ileri seviyede olanlar için yapılmıştır. Hepsi güvenli ve bakımlıdır. Bir dizi kayak okulu, kayak dolabı, kayak teçhizatı da bulunmaktadır. Küçükler için hareketli bir yürüyüş döngüsü ve bir çocuk kayak bahçesi vardır.

Bansko Öz teleski | Lucky Bansko SPA & Relax

“Kayak öğrenin” inisiyatifinin Bansko’da 5 günlük bir kampla ve tüm uluslararası kurallar altında dev slalomda cazip bir yarışla sona erdiği tesadüf değildir. Bulgaristan’da 2500’den fazla olan 7 kış merkezinde eğitim almış çocukların arasından en iyilerinden 20’si katılmıştır.

Benzersiz bir 16 kilometrelik kayak pisti inşa edilmiştir ve şehri en büyük pistle birleştirmektedir. Işıklandırılmış, kar makineleri sağlanmıştır, hem kayakçılar hem de snowboard’cular için uygundur.

Bansko’da kayak pistlerine hizmet eden çeşitli teleferikler var. Bunlar, verilen pistin başlangıcına hızlı erişim için kullanışlıdır ve turistlerin inanılmaz derecede güzel manzaraları görmelerini sağlar.

Teleferiklerden, koltuk teleferikleri, kabinliler ve çekicileri seçebilirsiniz. Onların toplam uzunluğu 22 kilometredir. Kabin teleferiğinde 8 koltuklu bir kabin bulunmaktadır, 1 ve 2 numaralı pistlere hizmet vermektedir, 6315 metre uzunluğundadır ve kasabayı kayak kompleksine bağlar. 3,4 koltuklu ve 6 koltuklu teleferikler var, ekiciler tek ve çift kişiliktir ve ayrıca bir çocuk şeridi vardır.

Kar makineleri 230’dur ve kullanılan tüm güzergahları kapsayabilmektedir, bu nedenle bazı durumlarda kar başlığını mayıs başına kadar korumak mümkündür.

Bansko’da konaklama ve şehirde neler var

Bansko’daki turistler farklı konaklama seçenekleri arasından seçim yapabilirler. Birçok misafirhane yanı sıra farklı kategorilere sahip oteller bulunmaktadır – lüks stüdyo ve daireler günlük yaşam için gerekli her şeyi ile donatılmış iki, üç, dört ve beş yıldızlı oteller vardır. Birçok ekstralar listelenebilir, ancak örneğin Lucky Bansko Spa & Relax Aparthotel‘deki lüks banyolarından bahsetmek yeterlidir. Bunların içinde telefonları var, hatta SOS sistemi bile bulunmaktadır.

Bansko karla kaplı | Lucky Bansko SPA & Relax

Bansko şehrinde çok iyi gelişmiş bir turizm merkezi gibi her şeyi bulabilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her türlü eşyayı, ev eşyaları, kıyafetler, ayakkabılar, kozmetik ürünleri, hediyelik eşyalar gibi herşey mağazalarda satılmaktadır. Yabancılar ve konukları için Bulgaristan’dan etkileyen geleneksel sanatsal el sanatlarının zarif eserleri çok caziptir.

Lokantalar, tavernalar, şarap imalathaneleri, barlar, vb. Çeşitli ulusal hayata, geleneksel Bulgarca, uluslararası, canlı müzik veya mekanik müziğin yanısıra değişik gece hayatı türünden farklı stiller sunulmaktadır.