160 cm Kar örtüsü

Menu

Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Bansko’da kayak sezonu

Bansko – hem elit kayakçılar için, hem de toplu turizm için

Artık Bansko’daki her kayak sezonu için dünyanın her yerinden kayakçının gelmesi bir gelenek oldu. Burada düzenlenen dünya şampiyonalarına sadece elit sporcular ve takımları için değil, aynı zamanda toplu turizmi için geliştirilmiştir. Kayak kompleksinde ve tatil beldesinde ideal koşullar, yıllardır uluslararası bir üne kavuşmuştur.

Bansko kayak pistleri sevenler | Lucky Bansko

Bunlar, sektörde ki en yetkili kurumlar ve sıralamaların yanı sıra, aile tatilleri için en uygun şartları sunan tatil beldelerinin analizleri ile birlikte etkili sayıda yayınlar tarafından raporlanmaktadır. Örneğin, Kasım 2017, beşinci kez Dünya Kayak Akademisi’nin yıllık heykelcilik ödülünü Bansko’ya getirdi.

Bansko, Kitzbühel, Fransa’daki Val Thorens, İsveç’ten Ore, Rus Rosa Huttor ve diğerlerinin yıldızlarının bir önceki ödüllerden aldığı dokuz ödülün sahibi oldu. Burada, dünyanın dört bir yanından 202 tatil beldesi heykel yarışmasına katıldı ve 1,6 milyondan fazla müşteri ve 143’den fazla ülkeden mesleki sporcu profesyonel yarışmacı online oylamaya katıldı

Bansko, Bulgaristan’daki en iyi kayak merkezinin yanı sıra, geleneksel olarak tüketici listeleriin başında aile tatilleri için uygun olan ucuz bir tatil beldesi olarak bulunuyor. Turizm için son derece popüler İngiliz sitesi Post Office onu birinci sırada gösteriyor. Anket yalnızca Avrupa için değil, 26 ünlü destinasyon kapsayan ve Kuzey Amerika’da da gerçekleştirildi.

Analiz, İngiltere’den AB’den çıkma kararı sonrasında yapıldı ve Bansko’daki son kayak sezonu için British Telegraph tarafından aktarıldı. Paket fiyatları dahil ekipman, teleferik kartı, kayak eğitimi, yiyecek, içecek ile karşılaştırılmıştır. Bansko’da 6 gün boyunca paket 271 GBP,  ardından Slovenya’da 333 GBP olan Kranjska Gora geliyor.

Üçüncüsü ise İtalya’daki Sestriere oldu. Kuzey Amerika’da en ucuz Kanadalı Banff’da – 6 günde 702 GBP. Son kayak sezonu öncesinde Bansko, ünlü “Daily Mirror” tarafından dünyadaki en iyi 10 tatil beldesi arasına konuldu. Kriterler hem kayak koşulları hem de konaklama ve hizmetler için makul fiyatlarla yapılmıştır.

Bansko’da her kayak sezonu süper atraksiyonlar ve sürprizler ile açılır

Bansko’daki kayak sezonu uzun süredir – genellikle Aralık ortasından Nisan sonuna kadar ve hatta Mayıs ayına kadar sürer. Doğal koşullara ek olarak, tüm yolları kapsayan 230 kar motosikleti makinesi de “yardımcı oluyor”.

Bansko'da Audi Kazandı | Lucky Bansko

Resmi açılış Aralık ayı ortasında, kesin tarihler değişkendir. Bununla birlikte, her zaman önceden ilan edilir ve resmi başlangıç her zaman süper atraksiyonlar, sürprizler, büyük ödüller, müzik programları ve şovlarla yapılır.

Örneğin, Bınderişka Polyana’nın erken öğleden sonrasında başlayan karda hazine avında oynanan ödül, yepyeni bir otomobil. 16 Aralık’ta açılan kayak sezonunda Bansko 2017-2018, “Audi” Blagoevgrad şehrinden birine düştü.

Lyuben Şumerski şanslı sayılı sandığı kardan çıkardı. Sandıklar genellikle toplam 24 tane, otomobil hariç, aynı zamanda gümüş külçeler, tabletler, hoparlörler, tesislere kart. Dünyanın dört bir yanından turistlerle oyun çok popülerdir.

Açılış törenlerinde düzenlenen Bansko 2017-2018 kayak sezonu boyunca herkesin şanslı olabileceği ve dağ teleferiğine çıkarak altın bulabileceğiniz yeni bir oyun var. Bir diğer geleneksel atraksiyon, şampiyonların liderliğindeki iki takımlık bir oyunda 20 seyircinin dahil olmasıdır.

Açılışta Olimpik ve Kış Sporları Efsaneleri de mevcut. Açık dersler veriyorlar, daha sonra iki takıma liderlik ediyorlar, çünkü yarış yokuş aşağı gidiyor. Bir takıma en son Christian Ghedina ve diğeri Mark Girardelli tarafından liderlik edildi. Gedina ekibini daha iyi toplam zaman ile kazandı ve katılan bulgarlar arasında Aleksandır Durçov en hızlısı oldu.

Açılışa, bölgedeki ünlü folklor gruplarından Mihaela Fileva gibi popüler sanatçılar tarafından daima eşlik ediyor. Ayrıca Uti Bıçvarov’un programı gibi 100 metrelik bir sudjuk “yapılışı” için gösteri programları da bulunmaktadır. Kutlamalar, popüler Dj’lerin konuk olduğu disko partisine kadar geç saatlere kadar sürer.

Bansko’da Dünya Birincilikleri

Bansko, Kış sporlarında Dünya Kupaları listesinde kalıcı olarak yer alıyor. Arkasında, 2009’dan bu yana, 2017’de gerçekleşen Alp kayaklarında beş kayak dünya şampiyonası ve bir snowboard bıraktı. Seriler devam ediyor: yine 26-28 Ocak 2018’de Snowboard Dünya Kupası’nın yanı sıra 2021 yılına kadar tatil beldesi “rezervasyon” erkek ve kadınlar için farklı disiplinlerde 5 dünya kayak kayağı için.

Bansko bir kayak pisti Snowboarder | Lucky Bansko

Buna ek olarak, Bansko’daki snowboardcular, Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatların 9 Şubat’ta başlayacağı Pönching’e hazırlanmak için 10 günlük bir ön kampta hazırlanabilirler.

Kayak sezonu boyunca snowboard yapmak için Bansko 2017-2018, tatil otoritesinin göstergesi olduğu için merak uyandırıyor. Dünyaca ünlü İsviçre lüks saat yapım şirketi, tatil ortağı oldu ve 25 tane sınırlı sayıda saatlerin tanıtımıyla snowboard ligine katıldı.

Titanyumdan yapılmışlardır ve renk olarak mavi ve sarı renkler kullanılmıştır – tatil yerinin renkleri. Bunlar 207 detaydan oluşuyor, mekaniği tamamen görülebiliyor, kayış timsah derisinden yapılmıştır.

Kayak mevsimi süresince Snowboard Dünya Kupası hakkında merak edilenlerin dışında, Bansko 2017-2018 organizatörlerin profesyonel hazırlıkları hakkında da bahsetilmelidir. 15 Ocak’ta, dağlık disiplinlerle profesyonel olarak bağlı olan 150 kişinin katılımıyla başladı. Bunlar Smolyan’daki alp alayından askeri ve kayak bölümündeki NSA öğrencilerindendir.

Yolu 330 metre, 5 bölüm var. Atlama 4, sonuncusu yaklaşık 50 metre uzunluğunda. Pist yaklaşık 40.000 metreküplük yapay kar “yutuyor” ve 10.000 metreküp ile “Tomba” pistinden yaklaşık yarım kilometre düzleştiriliyor. Tasarımcı İsviçreli – Anders Forcell ve İtalya’dan Alberto Schiavon, FIS tarafından şartlara uymak üzere gönderilen sorumlu.

Pistler, teleferikler, kartlar, kayak okulları

Dünyanın yanı sıra Bansko’da birçok uluslararası, bölgesel ve ulusal yarışmalar düzenlenmektedir. Bununla birlikte, bu, tesisin yalnızca rakipler için olduğu izlenimini yaratmamalıdır. Bakımlı ve güvence altındaki 75 km’lik yolun yüzde 75’i kitle sporu için – yeni başlayanlar için yüzde 30 ve ileri eğitim için yüzde 45 – uygun eğitim alanlarıyla. Pistlerin %25’i deneyimli ilerleyenler içindir.

Bansko asansörde kayakçı | Lucky Bansko

Ayrıca, uygun kesişmeler ile, farklı zorluk bir rota birleştirmek mümkündür. Dolayısıyla kayakçılar ve snowboardcular hafif, kolay güzergahları ve çok sayıda dönme ve devam zorluklarıyla uzun, çeşitli, dinamik ve heyecan verici yokuş aşağı seçebilirler. En zoru “Tomba” pistidir – yüksek adrenalinlidir, ancak ilerlemiş olanlar içindir.

Tüm yollar modern ve hızlı teleferik ağı ile kaplıdır ve Bansko’dan yaylalara teleferiğe aydınlatılmış ve emniyetli 7 km uzunluğunda bir kayak pisti bulunmaktadır. 8 koltuklu kabinli teleferik 6233m olup, Bulgaristan’ın en büyük ikinci teleferiğidir ve tüm pistlere hizmet etmektedir. Ayrıca, 6 ve 4 koltuklu 8 adet koltuklu teleferiği bulunmaktadır. Teleferikler arasında çocuklar için de bulunmaktadır.

Ve kayak sezonu için Bansko 2017-2018 turistleri farklı kayak kartlarını kullanabilirler – yetişkinler için, öğrenciler, emekliler, 7 yaşa kadar çocuklar, 7 ila 12 yaşları arasındaki çocuklar, aileler. Süre açısından, kartlar da çeşitlidir – 1 ila 13 gün arası, mevsimlik, yarım gün vb.

Kayak okulu seçimi harikadır. Kayak ve snowboard ekipmanları, dolaplar, servis mevcuttur. Öğretmenler dağ sporlarında zengin tecrübeyle profesyonel olarak ilgilidirler. Eğitim esnek bir sistem üzerinde uygulanmaktadır. Bir kişi veya üç kişiye kadar küçük bir grup için bireysel olabilir. Ayrıca, bir aile veya yalnızca aile üyesi grupta bulunan bir düzine kişi için de olabilir. Süreler, tam gün, yarım gün veya yarı zamanlı eğitim ile 1 ila 13 gün arasında değişebilir.

Bansko’da kayak pistleri

Bansko, 3 bölüme ayrılmış 70 km’lik kusursuz bakımlı ve güvenli pistlere sahiptir: yeni başlayanlar için% 35, ileri seviyede olanlar için% 40 ve deneyimli kayakçılar ve snowboardcular için% 25. Tüm rota% 90 yapay kar makineleri ile donatılmıştır – toplam 230 kayak sezonu boyunca mükemmel koşullar sağlar.

En uzun pist 16 km uzunluğundadır ve orta derecede gelişmiş ve buna ek olarak 7 km uzunluğunda aydınlatmalı, bazıları da harika gece koşulları sağlamaktadır.

İşte pistlerin bölümü:

Kolay:

* Bansko (kayak pisti) – 7 km uzunluğunda, kabinli lift

* Plato 1 – sabit eğimli geniş bir pist, sürükleme plakası

* Şilingarnik 1 – yeni başlayanlar ve ileri düzey olanlar için 4 koltuklu lift

* Şilingarnik 2 – yine çok geniş pist, 4 koltuklu lift.

Orta zor:

* Banderitsa – 4 koltuklu lift

* Balkaniada – 3 koltuklu lift

Açık asansör | Lucky Bansko

* Todorka – 3 koltuklu lift

* Eski pist – çekici-çapa

* Yulen – çekici-çapa

* Plato 2 – çekici-çapa

* Strajite – 4 koltuklu lift

* Çalin Valog 1 – 4 koltuklu lift

* Çalin Valog 2 – 4 koltuklu lift

Zor:

* Tomba – 4 koltuklu lift, Bansko kayak merkezinin en büyük meydan okuması. Onunla yüzleşmek için, becerilerinizden emin olmalısınız ve yine de dikkatli olun!

Teleferiklerin toplam uzunluğu 22 km’dir.

Nasıl varalım ve kimi arayalım

Hem Bulgar turistler hem de yabancı misafirler için Bansko’ya düzenli ve rahat ulaşım var. Bulgaristan’daki tüm büyük şehirler ile düzenli otobüs bağlantıları var tabii ki, tesise arabayla ulaşılabilir. Sofya’dan Bansko’ya giden yol 150 km, Plovdiv’ten yani Varna’ya olan uzaklık 520 km’dir.

Kayak Oteli Cephe | Lucky Bansko SPA & Relax

İstanbul’dan yol 600 kilometre, Bükreş’ten de yaklaşık bu kadar, Belgrad 540 km uzaklıktadır. Selanik‘ten 220 km. Üsküp‘ten daha az mesafede. Havayolu bağlantıları için Sofya Havaalanı en yakındır.

Bansko’ya varırken, Lucky Bansko‘ya ulaşmak çok kolay. Bu, kayakçılar için sayısız imkanlar ve olanaklar sağlayan uluslararası standartlara ücretsiz hizmetler içeren konforlu ve lüks bir otel kompleksidir.

“Lucky Bansko” Bansko’nun merkezinden sadece 450 metre uzaklıktadır, GPS koordinatları N 41° 84.270′; E 23° 48.298′.

 

Otel’den Bansko Kayak kompleksi’ne 1600 metre’dir, “Lucky Bansko” misafirleri için her sabah pistlere üç rotada ücretsiz transfer sağlanmaktadır – biri saat 8:30’da, diğeri 9:30’da ve üçüncüsü 10:30’da.

15 dakikada bir birinci teleferik istasyonuna transfer vardır. Ücretsiz hizmetlere ayakkabılar için ısıtıcılar ile kayak gardrobunun kullanımı da dahil edilmektedir. Resepsiyondan kayak kartları satın alabilirsiniz – standart veya VİP, bu şekilde kuyruğa girmeyi önlersiniz, otel aynı zamanda tam bir kış tatili için kayak ekipmanı, kayak eğitimi v.b. için de yardımcı olacaktır.