Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Bansko’da folklor pikniği nedir?

Olmak kışın Bansko günlerin yürüyüşler ve beyaz kayak pistlerinde kayak ve akşamları ile dolu – şömine ışığında bir kadeh şarap ile Sevdiğine veya arkadaşlarınızla gürültülü eğlence ile barda Banskounutulmaz bir deneyimdir. Kış Bansko büyü, çekicilik ve başka bir şey için söz veriyor …

Ancak yaz aylarında Bansko’da olmak daha da unutulmaz ve harika! Kasabadaki yaz, macera dolu, eğlenceli bir zaman ve katılabileceğiniz ve eğlenebileceğiniz bir sürü ilginç etkinlik.

Yaz boyunca kasabada sayısız müzik etkinliği, film festivalleri, folklor yarışmaları, gelenekler, gelenekler, el sanatları ve diğerleri festivalleri düzenleniyor.

Bansko’daki yaz tatili   , sayısız mimari, doğal ve tarihi mekanı keşfetmek ve dar orman yollarında bisiklet sürmek, balık tutmak, ilk ata binme veya golf deneyimi, dağa tırmanma , zirveye tırmanma, kayak veya rafting yapmak içindir. paintball, ATV vb.

Ve en iyisi, bu, Bansko’nun en büyük yaz etkinliklerinden biri olan Pirin’deki folklor pikniğini ziyaret edebileceğiniz zamandır .

Piknik yapmayı sevdiğinizi ve sık sık onları farklı yerlerde düzenlediğinizi farz ediyoruz. Bansko ve çevresinde, kendi başınıza piknik yapabileceğiniz ve iyi vakit geçirebileceğiniz birçok yer var. Ancak Pirin’deki folklor pikniği, düzenlediğiniz veya organize edeceğiniz pikniklerden biraz farklıdır. Çünkü piknik asla unutamayacağınız bir şey!

Pirin'de folklor pikniği

“Bansko pikniği” nedir?

Asırlık bir ormanda olduğunuzu hayal edin. Ve ormanın içinde, meraklı gözlerle gizlenmiş , uzun, asırlık ağaçlarla çevrili, geniş bir yeşil çayır var. Küçük bir nehir, çayırdan geçer, sessiz doğumu sizi başka bir dünyaya götürür …

Bu çayırların üzerindesiniz ve tüm aileniz ve ormanın sesiyle kendinizi hissediyorsunuz . Yaprağın düşmesini yakındaki ağacın tepesinden duyarsınız, dalların çatlama sesini duyarsınız ve biraz daha uzun süre dinlerseniz yakındaki çalılıklarda gizlenen kirpi “ağır adımlarını” duyabilirsiniz .

Kuşlar şarkı söyler, çayırlar güzel orman çiçekleriyle kaplıdır ve nehrin sessiz doğası sesleriyle büyüleyicidir. Yavaşça kendinizi şehir gürültüsünden uzak tutuyorsunuz, birikmiş gerginliği unutuyorsunuz ve doğada eğlenceli ve lezzetli piknik yapmak için enerji veriyor ve hazırsınız.

Çayırların ortasındaki tahta masalara rahatça oturarak yemek yerken ve içerken piknik organizatörleri sizi bölgenin geleneklerini ve geleneklerini tanıştırıyor, halk grupları ruhunuzu Pirin bölgesinden şarkılarla dolduruyor ve yerel halk çayır.

İyi bir yemek yedikten ve enerjili hissettiğinde, çekici bir oyun oynayabilir , bir vagon atabilir , bir hedef çekebilir , zincir dansına katılabilir veya sadece çimlerin üzerinde uzanıp harika bir gün geçirebilirsiniz.

Size sunduğumuz pastoral resim size hitap ediyorsa, muhtemelen zaten pikniğin nerede bulunduğu, oraya nasıl gidileceğiniz ve nasıl dahil olacağınız hakkında bilgi arıyorsanız zaten.

Daha fazla bakmayın, şimdi tüm sorularınıza cevap vereceğiz!

Piknik nerede?

Folklor pikniğine ulaşmak için ciddi bir organizasyon yapmak veya saatlerce seyahat etmek zorunda değilsiniz çünkü turist çekiciliği Chalin Valog bölgesindeki Bansko kasabasına sadece 5 km uzaklıktadır .

Cazibe merkezine ulaşmak için Bansko’dan ayrılmanız ve sizi doğrudan ” Piknik” adı verilen güzel ve vaat dolu yere götürecek işaretleri takip etmeniz gerekiyor .

Cazibe merkezinin önünde, arabanızı terk edip eğlence ve sürprizlere başlayabileceğiniz bakımlı bir park alanı bulunmaktadır. Ve eski bir Bulgar geleneğine göre, ekmek ve tuzla karşılanacağınız gibi, çayırlara basmadan önce bile sürprizler başlayacak.

Bansko ve Pirin'de Gelenekler

Pirin’deki folklor pikniğinde sizi neler bekliyor?

Öncelikle, doğadaki olağan piknikler hakkında bildiğiniz her şeyi unutmalısınız. Pikniğe alışmaya alışkın olduğunuz yiyecek sepetlerini unutmamalısınız, brendi ve birayı nasıl ve nereye soğutacağınızı düşünmemek , piknik battaniyesini yerleştireceğiniz bir yer aramamayı ve yiyeceğin yeterli olup olmayacağını düşünmemelisiniz. herkes.

Tüm endişelerinizi unutmanız ve kendinizi son derece keyifli duygular ve unutulmaz deneyimlerle dolu bir güne ayarlamanız gerekir .

Rahat bir şeyler giydir, gülümsemeyi ve iyi bir ruh halini hatırla ve akışta rahatla! Ruhumuz ve kalbimizle eğlenmeye hazır olun ve Pirin’deki folklor pikniğinin ilk elden ne olduğunu öğrenin!

Çünkü Bansko’daki piknik sadece piknik değil, çok daha fazlası!

Piknikin yapıldığı tüm çayırlığın çevresinde, 200’e yakın insanın birlikte eğlenebileceği ahşap masalar var. Ancak eğlence başlamadan önce, tipik olarak Bansko halkının gelenekleri ve misafirperverliği ruhuyla, ev sahibi, size çok çeşitli geleneksel yerel mezeler, yemekler ve içecekler sunarak ruh halinizi koruyacaktır .

Menü Bansko’ya özgü, gerçekten çeşitlidir, yemekler ev yapımı ürünlerle ve doğrudan önünüzde hazırlanır ve şarap ve brendi bol miktarda bulunur, çünkü eski Bansko tariflerine göre hazırlanırlar ve düz çayır varil.

Harika bir günü yerken ve tadını çıkarırken, bölgedeki folklor grupları ruh hallerini daha da artıracak ve dans grupları dansları ile sizi cezbedecek , bu yüzden de çayırda dans eden insanlarla zincir dansına katılacağınızdan eminiz. .

Bansko ve çevresinin geleneklerini ve geleneklerini tanımak ister misiniz?

Folklor pikniğinin halk gelenekleriyle tanışması daha kolay bir şey değil, çünkü gelenekleri yeniden yaratan, anekdotlar söyleyen veya Bansko tarihinde iz bırakmış olan tarihi sahneleri yeniden canlandıran amatör halk ve dans grupları var.

Daha dinamik, eğlenceli ve sıradışı bir şeye katılmak ister misiniz? Daha sonra paintball silahlarıyla hedef atışlarda yer alabilir, vagona binebilir ve devrimsel yollarda dolaşabilir ya da oyunlara ve şarkı söyleme yarışmasına katılabilirsiniz.

Pirin’de folklor pikniğinin tadını kim çıkarabilir?

Pikniğin yapıldığı yer kolayca erişilebilir; böylece Pirin’in büyüsünü hissetmek ve arkadaşlar arasında ve doğada çok eğlenceli ve keyifli bir ortamda inanılmaz bir gün geçirmek isteyen herkes kolayca bulabilir. Ya da başka bir deyişle: Pirin folkloru pikniğinde herkes memnuniyetle karşılanıyor.

Tüm yaz piknikler düzenlenir ve onları hem bireysel olarak hem de bir grupla ziyaret edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken rezervasyon yaptırmak ya da Piknik’e katılma isteğinizi ifade etmek için organizatörlerle irtibata geçmek.

Calin Valogunda Piknik hakkında daha fazla bilgi

Çok sayıda şarkı, dans ve eğlence ile düzenli olarak piknik düzenlemenin yanı sıra, Piknik, takım oluşturma, folklor fuarları ve Bansko’nun çevresindeki en popüler yerlerden biri. Ekip oluşturma, folklor fuarları ve son yıllarda doğum günü partileri için popüler yerlerden biri. Doğada düğün kutlamaları .

Neden daha fazla sayıda Bansko misafiri Pirin’deki folklor pikniğinde bir gün geçirmeyi tercih ediyor? Piknik’in neden bu kadar popüler bir yaz etkinliği olduğunu söylememize gerek yok, ancak görüşümüzü dinlemek istiyorsanız, işte burada .

Üzerinde olmak Bansko tatil yaz aylarında gerçekten eşsiz bir deneyimdir. Kasaba güzel manzaralarla büyülenir, sizi çeşitli eğlencelerle kapar ve daha fazla ve daha fazlasını istemenizi sağlar. Ve bir şekilde, belli belirsiz, şehrin misafirler birleştiren bir yerde olmak istiyorum Pirin güzelliği , gelenekleri ve Bansko gümrük ve lezzetli Bansko mutfağı. Sevdikleri ve arkadaşlarıyla birlikte olmak, doğada yemek yemek ve beraber eğlenmek istiyorlar.

Pirin’deki halk pikniği, bunların hepsini – güzel manzaralar, beraberlik, yeni dostluklar, zengin folklor programı, çekici eğlence ve dünyanın geri kalanını unutup kalp ve ruhla eğlenebileceğiniz birkaç saat sunuyor.

Bu nedenle yaz boyunca Piknik, Pirin ormanlarında inanılmaz bir deneyim arayan yerli ve yabancı turistlerin Bansko insanlarıyla doludur . Turistler Pirin’deki folklor pikniğine bayılıyorlar, çünkü sadece orada otantik bir ortama daldırılabilir, geleneksel açık hava Bansko mutfağının tadını çıkarabilir ve doğada gerçek ve gerçek bir eğlenceyi yaşayabilirler.

Pirin ormanlarında gelenekler

Bölge hakkında ilginç bir şey…

Chalin valog bölgesi deniz seviyesinden 1100 – 1600 m yüksekliktedir ve Vihren parkının bir parçasıdır . Folklor pikniğinin yapıldığı çayır, Pirin Milli Parkı’nın koruması altındaki az sayıdaki yerlerden biri .

Bölge sadece yaz mevsiminde değil, aynı zamanda kış mevsiminde de farklı zorluk seviyelerinde dört aktif kayak pisti olduğu için ziyaret etmek için popülerdir .

Topraklarında Chalin Valog , asansörün ara istasyona ek olarak Banderishka Polyana , dört kayak pistleri ve turistik Piknik, size karar eğer kiralayacağınız bir de birkaç otel, villa ve bungalov bulunmaktadır kentsel gürültüden uzak durmak istiyorum.