Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Bansko yaz tiyatro festivali

Ülkede yıl boyunca tiyatrooyunlarından en değerlileri

Her yıl düzenlenen  Bansko tiyatro festivali temmuz ayının başında yapılır – 01.07-07.07 arası. Tiyatro oyunları kültür merkezinin salonunda yapılır.

En yeni şartlara ve modern donanıma göre onarılmış olan “Vaptsarov” Kültür Merkezi, çağdaş ihtiyaçların ve iyi bir akustiğin konforunu izleyiciye sunar. Bir haftalık Bansko tiyatro festivalinin yanı sıra, Bale, Sabah Yıldızı Festivali, Jazz, Dağcılık sinemasının yanı sıra güzellik yarışmaları, sergiler ve daha pek çok uluslararası uluslararası sanat festivali düzenlenmektedir.

Bansko'da yaz tiyatrosu | Lucky Bansko SPA & Relax

Geleneksel tiyatro festivali Bansko, ülkede sunulan en güncel, ilgi çekici ve değerli performansların bir bölümüne bir hafta seyretme fırsatı sunar. Program, prestijli binlerce ödülü bir araya getiren kanıtlanmış yapımları içeriyor.

İzleyiciler onlarla hem tiyatroda hem de televizyonda ve uzun metrajlı filmlerde görülen en sevdikleri aktörlerin muhteşem oyunlarını görebilirler. Oyunların başarısı tesadüf değildir. Yönetmenlerin en iyileri ile güçlü bir dramatik temelde birçok yapımlar vardır. Tiyatro büyüsünü seyircilere göstermek için çok iyi oyunculuk ekipleri seçilmiştir.

Halen popüler Bansko tiyatro festivalinin tüm yıllarından performansları listelemek gerekli değildir. Bu yılki baskının bazı başlıklarından bahsetmek yeterlidir. Örneğin, “Makas“, salonlarda 6000’den fazla seyirci topluluğunda toplanan “Bulgar Ordusu” tiyatro topluluğu tarafından temsil edilmektedir.

Tırgovişte Tiyatrosu tarafından oynanan “Kahkaha için Yasaklandı” komedisi ise “Hırvatistan’da en yüksek dramaturji ödülü” – “Marin Držić “ ödülüne layık görüldü. “Viva Arte” ve Burgas Tiyatrosu’nun “Küçük Komedi” adlı başka bir başlığı, büyük Çehov’un “Hareket” ve “Meçka” adlı iki oyunun harika kombinasyonudur. Elbette, bu yıl da küçük izleyiciler unutulmadı ve çocuklar ve anne babaları için ücretsiz “Sindirella” izlediler. Charles Pero’nun performansı, Varna’daki Devlet Tiyatrosu kuklacıları tarafından sunuldu.

Bansko Yaz Tiiyatro Festivalinden yıldız isimleri

Bansko Yaz Tiyatro Festivali, Nona Yotova tarafından kuruldu ve 2012’den beri Bansko Belediyesi tarafından organize edilmektedir. Festival her yıl yıldız isimleri toplar – sahne sanatlarında kendine güvenen tartışılmaz yetenekler.

Bansko’daki tiyatro kutlamaları, yıllardır Vasil Mihailov, Tatiana Lolova, Velko Kınev, Emilia Radeva, Tsvetana Maneva, Nikola Anastasov, Stefan Tsanev, Rusi Çanev, Kamen Donev, Gerasim Georgiev ve diğerlerinin isimleri ile ilgilidir.

Bansko'daki ünlü tiyatro sanatçıları | Lucky Bansko

Bu yılki renkli Bansko tiyatro festivalinde, birçok popüler oyuncu bu açıdan yaratıcı çözümlerle son derece ilgi çekici performanslarda bir araya geldi. Örneğin, “Makas” oyununda rol alan Stefania Koleva, Veselin Rankov, Aleksandır Doynov ve Ivan Radoev. Ve oyundaki dinamiklik her zaman aynı değildir – izleyiciler hem senaryo yazarı hem de yönetmen olabildiği için her seferinde farklı bir gelişime sahiptir.

“Kıvılcımlar ve mevsimler”in de özel katılımı hakkında da söz edilmelidir. “Kadın Hakları” fikri bile cazip – Iskra Radeva, Elena Kıneva ve Maria Statulova gücü ele alıyorlar ve Plamen Sirakov, Teodor Elmazov ve Veselin Tsanev çocuklara ve evlere yönelik tüm bakımları üstleniyorlar …

Bir yıldız ekibi, ama tamamen genç kuşak oyuncu tarafından bu yıl kendini “Küçük Komedi” olarak tanıttı. Asen Blateçki, Koyna Ruseva ve Kalin Vraçanski ile oynuyor.

Bansko yaz tiyatro festivalinin “yüksek sahası” nın göstergesi olan çeşitli performanslar arasında Yoana Bukovska, Paraskeva Djukelova, Iva Papazova, Stefan Ivanov ve diğerleri yer alıyor. Festivalin seçtiği bir yıl olan geleneksel ve sarsılmaz olanı, parlak yaratıcı takımlara ve heyecan verici güçlü performansları göreceksiniz.

Onların gücü seçilen dramaturjide de görülmektedir. Herkesin bir dereceye kadar kendisini görebildiği tüm insanları etkiler. Yalnızlık, başkalarıyla olan ilişkiler, yaşamdaki değerlerin arayışı ve katarsizliğe erilmesi. Bu vurgu eğlenceli olduğu komedilerin özelliğidir – orada kahkahalar biraz üzücü ama arındırıcıdır.

Bansko – tüm dünyadan oyuncular ile festival şehri

Bansko’da tiyatro şenlikleri şehrin kültür hayatında çok güçlü ve önemli yer almaktadırlar.

Bununla birlikte, mevsim boyunca tatil yerini ziyaret eden birçok farklı ülkeden çok sayıda turistin tercihlerine göre her türlü sanatın icrasını kapsayan kapsamlı bir kavramın parçasıdırlar.

Bansko Film Festivali | Lucky Bansko SPA & Relax

Aslında, Bansko, birçokları kültürel forumların yıl boyunca düzenlendiği ve birçoğu uluslararası olan bir festival şehridir. Tiyatronun haftası yanı sıra önde gelen Bulgar ve yabancı sanatçılarla bir opera festivali, dünya müzisyenleri ile bir haftalık bir jazz festivali, farklı kıtalardan etno, popüler çağdaş müzik, bale, Balkan folkloru, sergiler, son derece atraksiyonlu dağcılık için filmler ile ücretsiz uluslararası “Sinemani”.

Turistler için özellikle ilgi çekici olanlar, dans ve şarkı sanatını, geleneklerini, eski ritüelleri, sanatsal halk el sanatlarını sunan yerel folklor ve gelenekleri’dir.

Şehrin konukları, bütün yaz boyunca bunlara katılabilir! – halk oyunları, şarkı söyleme, gayda, tambura vb. kursları, dokuma, oyma vb. gösterilerine de katılabilirler.