Konaklamanız hakkında bilgi verin

Varış
,
Kalkış
,
Yetişkinler
Yaş 16+
Çocuklar
0-15 yaş

2 gece

2 gece

Bansko veya yurtdışında kayak?

Yaz yavaş yavaş gidiyor ve kış sporları taraftarları yeni kayak sezonu başlamasını sabırsızlıkla beklemektedirler. Eğer sizde beyaz pistlerden salınmak isterseniz bu kiş gideceğiniz yerlere bakmaya başlamanız çok mantıklı.

Olasılıklarınız gerçekten harika ve seçiminiz kolay olmayacak çünkü iyi kayak pistleri ve tatil köyleri Bulgaristan’da (Bansko, Pamporovo, Borovetz ve diğerleri) yanı sıra Avrupa’da da bulunmaktadır.

Bu kışın nereye gidebilirsiniz?

Size kolaylık getirmek için Bulgaristan, Avusturya ve İsviçre’deki en popüler kayak merkezlerine hızlı bir gezi düzenlemeye karar verdik.

Bulgaristan

Popüler kayak tatil yerleri

Kayak sezonu boyunca Bansko | Lucky Bansko SPA & Relax

Bansko

Avusturya ve İsviçre (uzun bir tarihe sahip olan) tatil bölgelerine kıyasla, Bansko yeni bir tatil beldesidir, ancak kısa geçmişine ramen, dünyanın dört bir yanından kış sporları severlerinin sevgilerini kazanmayı başardı.

Kayak merkezinin popülerliği, İngiliz “Daily Telegraph” gazetesi tarafından da bildiriliyor. Bu gazete, dünyanın en iyi 20 kayak merkezinin listesini çiziyor ve Bansko 19. sırada yer alıyor.

İngiliz Turizm Sitesi “Pause Office”, 2017 yılı başında yayınladığı en yeni raporda, Bansko’nun Avrupa’daki en popüler ve uygun fiyatlı kış tatil beldelerinden biri olduğunu yazıyor ve Daily Mail’den gazeteci Frank Barrett, en Avrupa’da iyi ucuz kış tatili olarak önermektedir.

Tatil kayak sezonu uzundur ve Aralık ayından Nisan ayına kadar sürer, fiyatlar daha ekonomiktir ve kasabadaki atmosfer çok hoştur.

Bansko’daki kayak pistleri, herkese (yeni başlayanlar veya ustalara) en rahat kayak pistini seçmelerine izin veren bakımlıdır ve 75 km’lik uzunluğa sahiptir.

Tatil yeri son yıllarda altyapısını önemli ölçüde geliştirmiştir, bu nedenle kış tatiliniz için Bansko’yu seçerseniz, sunulan konforlardan hayran kalacaksınız.

Bansko’yu ziyaret etmek için en uygun zaman, Aralık ayının ortasından Nisan ayı ortasına kadardır, çünkü o zaman kar kalınlığı iki metre kalınlığa kadar varıyor.

Tatil yerinde ki lüks oteller veya dairelerin yanı sıra şirin ucuz otellerde de kalabilirsiniz – her şey kişisel tercihinize bağlıdır.

Bansko’daki birçok otel kayak tatilleri için çok uygun olan paketler sunuyor ve birçok turist kendi tatillerini organize etmek için zaman harcamak yerine paketlerden faydalanmayı tercih ediyor.

Kış tatiliniz için kayak merkezi seçerseniz, Bansko’da sizi neler bekler?

Mükemmel konumu, farklı zorluklar ile kayak pistleri, iyi oteller, çeşitli eğlence merkezleri, düşük fiyatlar ve Bansko’nun ünlü geleneksel mutfağının tadına bakabileceğiniz inanılmaz restoranlar.

İnanın, Bansko restoranlarının size sunacağı yemeklerden başka yerde daha lezzetli yiyecek bulamayacaksınız!

Bansko’daki tatilinizde kayak yapmaya karar verirseniz, gecelik konaklama, yemek, kayak ekipmanları kartı + ilave ekstralar için bir haftalık 600 ile 800 BGN arasında mal olacak.

Borovets'teki gece kayak | Lucky Bansko SPA & Relax

Borovets

Kayak merkezi, Rila Ulusal Parkı’nın topraklarında ve Sofya’ya 80 km uzaklıkta bulunmaktadır. Borovets, Bulgaristan’ın en eski kayak merkezidir ve toplam uzunluğu 58 km olan kayak pistlerine sahiptir. Ayrıca Bulgaristan’ın en büyük kayak merkezi ve erişilir fiyatlarla inanılmaz kış eğlenceleri sunmaktadır.

Pamporovo

Pamporovo, Rodop Dağları’nda bulunur ve Bulgaristan’ın en büyük ikinci kayak merkezidir. Tatil yeri 37 km’dir. Değişik zorluk derecelerine sahip kayak pistleri, kayak yaparken bile yeni başlayanlara karlı pistlere inme hissi yaşamanıza olanak tanır. Serbest stil snowboard uygulayabilen snowboard severler için çok iyi koşullar bulunmaktadır. Pamporovo, bu sporu yapmak için 35 km’lik pistler bulunduğundan, kros kayağı yapanlara çok uygundur. Tesiste başka pek çok eğlence sunulmaktadır ve kayak tatil fiyatları tamamen uygundur.

Avusturya

Popüler tatil yerleri

Anton tesisi, Avusturya | Lucky Bansko SPA & Relax

St Anton

St Anton, sadece Avusturya’nın en popüler kayak merkezi değil, aynı zamanda dünyanın Top 5 kayak pistinin de en başındadır. 1.304 metre yükseklikte bulunan St Anton size 340 km’lik toplam kayak pistleri, modern tesisler, harika altyapı ve geniş bir yelpazede otel sunabilir. Burada, Avusturya’nın her yerindeki (bazıları bir Michelin yıldızı olan) en iyi diskolar ve restoranların yanı sıra en lüks mağazaların bazıları da bulunmaktadır. Popüler kayak merkezini ziyaret etmenizi engelleyebilecek tek şey çok daha yüksek fiyatlarıdır (hem otel, hem de yiyecek ve kayak tesisleri).

Maierhofen

Kayak merkezi, Tirol’un (Tsiralt Alpleri) kalbinde, Innsbruck’a bir saatlik mesafede ve Salzburg’dan arabayla yaklaşık bir buçuk saat uzaklıkta yer almaktadır.

Tesis, 136 km’lik toplam uzunlukta, çeşitli derecelerde zorluklarla, iyi hazırlanmış kayak pistlerine sahiptir. Maierhofen topraklarında da en büyük snowboard parklarından biridir.

Burada çok eğlenceli ve çok çeşitli kayak pistleri var, aynı zamanda Maierhofen ve St. Anton’da fiyatlar oldukça yüksekdir.

Sadece karşılaştırmak için: 2017 – 2018 sezonunda haftalık fiyat (6 gün) 249 euro veya 487 leva’ya mal olacaktır. Kayak merkezimiz Bansko’da 6 gün boyunca kartın fiyatı 272 BGN (139 EUR), 9 gün boyunca 400 BGN (204.52 EUR).

Seefeld

Seefeld de Tyrol’da bulunuyor. Kayak merkezi, geniş, konforlu ve oldukça eğimli yamaçları olduğu için Avusturya’nın en popüler tatil beldelerinden biridir ve yeni başlayanlar kayakçılar veya çocuklar için tercih edilen bir yerdir. Tesisin çok iyi bir altyapısı var, toplam 32 km uzunluğunda farklı zorluklarla kayak pistleri bulunuyor.

Seefeld, sayısız restoran, lüks mağaza ve oteller nedeniyle dünyanın dört bir yanından gelen turistleri çekmektedir.

Malesef, bu Avusturya kayak merkezi de daha zengin turistleri çekmektedir, bu nedenle bu kışın burada ki pistlerden inmeye karar verirseniz, kayak tatiliniz için iyi bir miktar ödersiniz.

İsviçre

Popüler tatil köyleri

Moritz, Avusturya, kış polosu | Lucky Bansko SPA & Relax

Moritz

St. Moritz, İsviçre tacının incisi ve zengin ve ünlüler için en popüler kayak merkezlerinden biridir.

Tatil yeri, dünya şöhretlerinin, kraliyet ailelerinin üyelerinin, Onasis gibi milyarderlerin ve diğerlerinin favori yerleri arasındadır.

Tatil beldesi, Graubünden Canton’daki Engadin Vadisi’nde, deniz seviyesinden 1856 metre yüksekte bulunur.

Lüks ve parlaklık hayal ediyorsanız, ünlü biri ya da İngiliz kraliyet ailesinin bir üyesiyle geçişmek isterseniz St. Moritz sizin yerinizdir … eğer ki gidebilirseniz. yüzyılın sonlarından beri zengin ve ünlüler için en gözde mekandır ve bugüne kadar cazibeliğini korumaktadır (St. Moritz’i “Top of the World” diyorlar).

St. Moritz’in etkileyici kayak pistlerine en az bir kez gitmeye karar verirseniz, tek yıldızlı bir otelde bir gece için neredeyse 1.000 leva’ya ihtiyacınız olacağını bilmeniz gerekir.

Zermatt

Kayak Merkezi Zermatt İsviçre’nin en popüler tatil beldesi ve dünyadaki en romantik yerlerden biri olarak kabul edilmektedir. Deniz seviyesinden 3883 metre yükseklikte bulunan İtalyan, Fransız ve İsviçre Alpleri’nin manzarası nefes kesiyor. Kayak merkezinde, toplam 245 km uzunluğundaki 68 kayak pisti bulunmaktadır. İlgi çekici olan şudur ki, Zermatt’ta otomobiller yasaklanmış ve hareketlilik elektromobiller veya hayvanlar tarafından gerçekleştirilmiştir.

Zermatt sadece benzersiz doğayla değil, aynı zamanda neredeyse tüm yıl kayak mevsimi tarafından da kutsanmıştır.

Tatil yeri, Daily Telegraph’daki en iyi kayak merkezleri arasında 17. sıradadır.

Zermatt’ı ziyaret etmeye karar verirseniz, bunun en uygun zamanı Ocak ayının sonundan Nisan ayının başlarına kadar en yüksek fiyatlar olduğundan Aralık ayının başında veya Nisan ayının ortasında olacaktır.

Bir 3 veya 4 yıldızlı oteldeki bir haftalık tatil fiyatının, 2.000 leva üzerinde olması ve haftalık kayak kartının fiyatı CHF 270-300 (575 – 638 leva) arasında olması gerekir.

Verbier, İsviçre, peyzaj akşamı | Lucky Bansko SPA & Relax

Verbier

Verbier, İsviçre’nin en büyük ve en güzel kayak merkezlerinden biridir ve dünyadaki en zengin ve en ünlü insanlar arasında mantıksal olarak en sevilen yerdir. Kayak tesisi, toplam 410 km uzunluğundaki zorluk derecesinde değişen kayak pistlerinin yanı sıra harika snowboard imkanlarına sahiptir. Kayak pistleri yüksek rakımlarda (1500-3300 m) bulunduğu için kış sporları severleri, neredeyse tüm yıl boyunca en sevdikleri sporu yapmalarını sağlar.

Bansko‘da ya da Avusturya ya da İsviçre’deki bir kayak merkezinde dinlenmek isteyip istemediğinizi kendiniz seçmek zorundasınızdır. Nereye giderseniz gidin, ancak en eğlenceli vakit geçirmek ve dinlenmek önemlidir.

Ve yine görüşümüzü istiyorsan, Bansko’daki bazı otellerin sunduğu kayak tatillerine bir göz atmanızı ve Bulgaristan’ı seçmenizi öneririz. Çünkü yerel kayak pistlerine ve Bansko’daki restoranlar tarafından sunulan Bulgar yemeklerinden daha iyi bir şey yoktur. Ve fiyatları kesinlikle buna değer!

Beyaz pistlerde güzel kayaklar dileği ile!